Kutnohorské florbalistky jako na houpačce - jednou nahoře, jednou dole

14. leden 2014, 07:56
(aktualizováno: 14. leden 2014, 07:56)

Nové Strašecí - Dorostenky florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora odjely v neděli 12. ledna bojovat o cenné body do velmi vzdáleného Nového Strašecí. Holky věděly, že jestli chtějí mít ještě nějakou teoretickou šanci na postup do play-off, musí vyhrát oba dva zápasy.

Sestava K. Hory: Hradilová Monika, Ašenbrennerová Sabina, Nováčková Kateřina, Nováková Tereza (C), Francová Michaela, Vyvialová Kristýna, Zelená Kristýna, Knížová Nikola, Draslarová Lucie.

SKP Olympia Kutná Hora – Florbalová akademie MB ŠkoEnergo  1:7
Branky K. Hory: Knížová Nikola (Francová Michaela)
Třetiny: (1:2), (0:3), (0:2)
Vyloučení: bez vyloučení
Jako první nás čekal velmi těžký zápas s prvním týmem tabulky. Už od začátku jsme věděly, že to bude nejtěžší oříšek z těch všech zbylých zápasů, co nás zatím čekají. A bohužel jsme se soupeřem držely krok pouze 1. třetinu. Kdy se šlo do kabin za stavu 1:2, kdy snižovala krásnou tečí po střele Míši Francoví před bránou Sabina Ašenbrennerová, ale gól jí byl chybou rozhodčích upřen a připsán Nikole Knížové, která v dnešní den vůbec nepotřebovala pomoc rozhodčích, když předvedla velmi slušný střelecký výkon v druhém zápase. Ale holkám to snad nevadí, jelikož jako tým bojovaly statečně. 2. Třetina, dá se říct, rozhodla zápas, jelikož kutnohorské dorostenky inkasovaly 3 góly, jak přes kopírák. Za stálého upozorňování na danou situaci, která byla v tomto zápase několikrát k vidění bohužel holky tuto situaci nepohlídaly a gólmanka Monika Hradilová v této situaci neměla šanci na tyto 3 stejné střely zareagovat. Do závěrečné třetiny jsme šly s tím, že se pokusíme s tímto zápasem ještě něco udělat, ale bohužel. Jak jsme se snažily hrát otevřenou hru, abychom ještě zkorigovaly výsledek, tak jsme otevírali okýnka v obraně a bohužel jsme dostali opět 2 úplně stejné góly jako ty tři v 2. třetině. Bohužel tyto góly plynou z jedné velké chyby, kterou kutnohorský tým dělá stále a máme velký problém ho zatím napravit a to je důraz. V důrazu jak před jednou bránou, tak před druhou bránou bohužel oproti těmto lepším týmům zaostáváme a to pak ty zápasy rozhoduje.
Ale holky v tomto zápase bojovaly a snažily se. Viděly, že dokavaď nezačnou „jezdit po pr….“ – hovorově řečeno, na obě strany, jak do útoku, tak do obrany, tak že to nepůjde, ale jakmile do toho dají chuť a snahu, tak to nese své ovoce.

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Kladno 19:5
Branky K. Hory: Knížová Nikola, Nováková Tereza, Ašenbrennerová Sabina, Knížová Nikola (Ašenbrennerová Sabina), Ašenbrennerová Sabina (Knížová Nikola), Nováková Tereza (Zelená Kristýna), Knížová Nikola (Ašenbrennerová Sabina), Zelená Kristýna (Nováková Tereza), Knížová Nikola, Zelená Kristýna (Francová Michaela), Nováková Tereza (Zelená Kristýna), Francová Michaela (Nováková Tereza), Nováková Tereza (Zelená Kristýna), Ašenbrennerová Sabina (Zelená Kristýna), Nováková Tereza (Ašenbrennerová Sabina), Knížová Nikola (Nováková Tereza), Knížová Nikola, Ašenbrennerová Sabina (Zelená Kristýna), Ašenbrennerová Sabina
Třetiny: (3:3), (6:2), (10:0)
Vyloučení: Nováková Tereza – hra rukou
Začátek tohoto utkání se nesl v duchu vypouštění obranné činnosti a nechávaly soupeře, který se třikrát dostal na dostřel naší branky, třikrát skórovat. Kutnohorské hráčky samy z toho musely být znechucené, co předváděly při hře dopředu – snažily si neustále jenom tlačit dopředu a hrát každá sama na sebe, bez přihrávek. Soupeř je totiž nechal namlsat, když nám dovolil vést 2:0, kdy skóre otevřela Nikola Knížová střelou z dálky, při dobrém clonění Kristýny Zelené před brankou. Poté na 2:0 zvýšila kapitánka Tereza Nováková, když odebrala soupeřce míček a sama skórovala. Jakmile se vedlo 2:0 začaly holky hrát tak, jak jsem již uvedla. Každá na sebe a každá i přes tři hráčky se snažila střílet. Hráčky FBC Kladno potrestaly tuto hru naší „kutnohorské letky puberťaček“ a vyrovnaly na 2:2. Snažila se to zvrátit Sabina Ašenbrennerová, která dvakrát vypíchla míček soupeřkám a šla jedna na jednu v první situaci sice ještě branku netrefila, ale po druhé při úplně té samé akci už se nemýlila a nedala gólmance ani malou šanci – 3:2. Ale kutnohorské hráčky nadále předváděly nedůraz při obraně. Asi si myslely, že jim to soupeřky budou nahrávat a nebudou se snažit vystřelit, alespoň tak obraná část hry vypadala. Tudíž se šlo do první pauzy za stavu 3:3. Což se hrubě nelíbilo trenérce, která okamžitě zasáhla, že takhle to dál rozhodně nepůjde. A ať začnou předvádět hru, kterou se učíme a která jim může přinést ovoce. Holky i samy jedna druhou povzbuzovaly a bylo vidět, že takhle dál pokračovat nechtějí, což bylo velmi potěšující, jelikož za celou sezónu tohle prozatím moc často vidět nebylo – a najednou si myslím, že i jim samotným se hrálo líp, když začala stát jedna za druhou, když po nepovedené střele jí celý tým povzbudil, každému hráči tohle ohromně pomůže při sebevědomí. A tento zápas byl o tom získat, alespoň trošku toho sebevědomí, že to tak, jak chceme jde hrát, ale je to ještě spousta práce a tvrdého odříkání. Ve druhé třetině už Kutná Hora vzala otěže zápasu do svých rukou a začala hrát hru, kterou si před zápasem řekly. Holky hrály fakt dobře – na všech byla vidět chuť, jak chtějí hrát společně, jak si chtějí přihrávat a hlavně, jak se florbalem chtějí bavit a ne to jen tak odpinkat a že to nějak dopadne, ale opravdu chtěly hrát jedna za druhou. A s tímto týmem, co byl od druhé třetiny na hřišti se dají dělat ještě velké věci, když budou holky samy chtít. – dodala trenérka po ukončení tohoto střetnutí. Na konci třetí minuty opět rozvlnila síťku Nikola Knížová po přihrávce od Sabiny Ašenbrennerové. O minutu později si tyto dvě holky role vyměnily a Nikola Knížová přihrála Sabině Ašenbrennerové, která se opět nemýlila. Jak kdyby si to holky řekli, co minuta, tak to bude gól. Uplynula další minuta a krásnou akci dvě na jednu proměnila v gól Tereza Nováková po hezké přihrávce před prázdnou klec od Kristýny Zelené. Z kutnohorského tlaku dále plynuly další branky. V půlce osmé minuty dovršila hattrick obránkyně Nikola Knížová po přihrávce opět od Sabiny Ašenbrennerové. Opět bylo výborně clonění před brankou od Terky Novákové a gólmanka mohla vidět jen Terky číslo na zádech, ale míček rozhodně ne. O pár vteřin později přibrzdilo spanilou jízdu kutnohoraček vyloučení. Za spornou hru rukou byla vyloučená Tereza Nováková. Kutná Hora odbránila oslabení velmi dobře, když několikrát ukořistily míček a mohly jít i do proti útoků a obrana dobře držela balonek tak, že se Kladno vesměs k ničemu nedostalo. V jedenácté minutě druhé třetiny se konečně také prosadila i doteď pouze nahrávající a clonící Kristýna Zelená, která dorazila do prázdné branky přihrávku od Novákové. Poslední úder zasadila v prostřední periodě opět Nikola Knížová, kdy na půlce zastavila útok protihráček a přečíslila hru. Obešla jednoho obránce a pak krásnou střelou od mantinelu do horního rohu branky ukončila 2. třetinu za stavu 9:5. Do třetí třetiny holky nastupovaly s tím, že chtějí hrát stále stejnou hru a nic na ní neměnit a také to neslo své úspěchy. Tuto třetinu vyhrály poměrem 10:0. Je sice pravda, že poslední dvě minuty už hráčky z Kladna trochu rezignovaly na hru, ale to nic nemění na tom, že zápas končí až po závěrečném hvizdu a tím se držely naše hráčky. Třetinu otevřela přesilová hra, kdy pěknou střelou zvýšila skóre Kristýna Zelená, které asistovala Michaela Francová hrající se začínající chorobou. O půl minuty později si Kristýna Zelená opět změnila pozici a stala se ze střelce nahrávačkou, když opět hezky našla před bránu nabíhající Terezu Novákovou, která se nemýlila a doklepla míček do branky. Také tím završila svůj hattrick. I na nemocnou Míšu Francovou se usmálo štěstí a střelou z nulového úhlu překvapila obránkyni Kladna a ta si míček nechtěně kopla do vlastní sítě. Asistenci k tomuto kurióznímu gólu připsala Tereza Nováková. O dvě minuty déle opět platila souhra Zelené a Novákové, kdy Kristýna Zelená našla před brankou pohybující se Terezu Novákovou a ta střelou pod horní tyčku zvýšila už na 13:5. Poté opět Kristýna Zelená naservírovala balonek na střed hřiště Sabině Ašenbrennerové a ta střelou, která šlo o dvě ze tří tyček branky dovnitř zvýšila. V klidně plynoucí třetí třetině navýšila skóre Tereza Nováková, která v minulé sezóně dala pouhé 2 branky. Tudíž je jasné, že se jí muselo něco stát v hlavě a pochopila, že když nevystřelí, tak nedá gól. Tento zápas si to uvědomila a bylo to vidět. Přihrávku nemůžeme připsat nikomu jinému než „všudybylovi“ Sabině Ašenbrennerové, na které bylo opravdu vidět, že tenhle zápas jí víc než baví. To samé, co Nováké se stalo také Nikole Knížové, která v loňské sezoně také nastřílela pouhé dvě branky a to nyní zvládla během dvou minut. Nejdříve v 9. minutě po přihrávce od Novákové a poté v 11. minutě. I na Nikole byla vidět velká chuť do hry a hlavně střelecká chuť. Pro Nikolu v tomhle zápase platilo heslo: „Když to začne padat, tak pořádně“.  A na konci zápasu se nenechala zahanbit ani Sabina Ašenbrennerová, která za deset vteřin upravila skóre dvěma brankami na konečný stav 19:5. Na první z těchto branek jí asistovala, která jiná hráčka než Kristýna Zelená.

Holky v neděli předvedly jak velkou snahu o překvapení prvního týmu v tabulce, tak si i s chutí zastřílely a snad jim vysoké vítězství nad Kladnem přinese trochu sebevědomí a povzbuzení do další části soutěže.

Florbalový oddíl SKP Olympia Kutná Hora pořádá nábor, shání děvčata ročníku narození 1996 a starší. Informace zde.