Kutnohorské florbalistky se do Prahy vypravily pro kompletní bodovou sbírku

16. říjen 2011, 21:10
(aktualizováno: 16. říjen 2011, 21:10)

Praha - K dalším druholigovým utkání zavítaly kutnohorské florbalistky do pražských Radlic. V nafukovací hale TJ Radlice změřily síly s pražskými Wizards a s mladoboleslavskou Florbalovou Akademií. Kutnohorská družina přivezla plný počet bodů po výhrách 3:2 a 5:3. Další utkání sehraje 6. listopadu v dalekém Králově Dvoře.

Olympia Kutná Hora: Petráková L., Baťhová L., Blažejová K. – Filipcová M., Říhová P., Růžičková R. – Kuchařová N., Nedbalová T., Charvátová Š. /C/, Tvrdíková M., Zvolánková V., Rajnyšová V. Trenér Jaroslav Bochníček.

SKP Olympia Kutná Hora – Wizards DDM Praha 10 3:2 (2:0; 0:2, 1:0)
Branky KH: 2. a 5. Kuchařová (Nedbalová, Charvátová), 35. Charvátová (Kuchařová). Bez vyloučení.

Utkání začaly lépe kutnohorské hráčky. Lépe kombinovaly, vytvářely si gólové příležitosti a aktivní hrou nepouštěly soupeřky na svou polovinu. Skóre otevřela Nikola Kuchařová, která opět potvrdila roli střelkyně. V páté minutě vedla Olympia už o dvě branky. Opět zafungovala spolupráce první útočné lajny a Kuchařová se mohla radovat ze své druhé vstřelené branky v zápase. Na hře Kutné Hory pak bylo vidět uspokojení ze dvougólového vedení a přišel herní útlum. Toho se snažil soupeř z Prahy využít a mnohem častěji se dral do zakončení. Hráčky Wizards převzaly otěže nad utkáním a na vývoji zápasu to bylo znát. Útočný nápor pražských hráček utnula až siréna ukončující první třetinu. Druhá třetina začala stejně, jak skončila ta první. Větší snaha o vstřelení branky byla vidět na florbalkách hráček DDM. Olympia si vybrala dvě slabé chvilky. Nejprve ve 4. minutě přišlo snížení, když po nedůrazu kutnohorské obrany volná hráčka soupeře na velkém brankovišti neměla žádný velký problém dopravit míček do odkryté brány. Poté v 7. minutě, kdy opět hráčky Kutné Hory propadly v situaci 1-1 a bylo srovnáno. Ani po druhé obdržené brance se Olympia nedokázala vzpamatovat a Wizards mohl jít vzápětí do vedení, tentokrát vyloženou gólovou situaci zažehnala až brankářka Petráková. I nadále se snažila Kutná Hora o rychlé útočné výpady, ale vše ztroskotalo na nepřesném zakončení. Druhá třetina se dohrála bez významnějších šancí a spousty nepřesností v rozehrávce na obou stranách. Do třetí třetiny kutnohorské hráčky doslova vlétly a chtěly na předchozí třetinu zapomenout. Výsledkem toho bylo 6 brankových příležitostí během několika úvodních minut. Opět zvítězilo nepřesné zakončení. Wizards se stáhl do obranného bloku na svou polovinu a na obranu Olympie to zkoušel nahazovanými míčky. Vše pokryly obránkyně kutnohorského týmu, a v poslední řadě brankářka Petráková. Když se zdálo, že si oba týmy body rozdělí, zaúřadovala první útočná lajna Olympie. Minutu před koncem našla Kuchařová přesnou přihrávkou Charvátovou, která stěží, ale přece míček doklepla do odkryté branky. Závěr patřil pražským hráčkám, které zamkly své soupeřky na útočné polovině. Kutná Hora se však dokázala ubránit a po výborném vstupu do zápasu a herního útlumu po dobu druhé třetiny si připsala v této sezóně první body do tabulky, a hned tři vydřené.

Florbalová Akademie Mladá Boleslav ŠkoEnergo – SKP Olympia Kutná Hora 3:5 (0:1; 1:3; 2:1)
Branky KH: 11. a 36. Nedbalová (na první Charvátová), 14. Kuchařová, 21. Rajnyšová (Zvolánková), 23. Zvolánková (Rajnyšová)

V dalším utkání narazila Kutná Hora na Mladou Boleslav. Pro Olympii již známý soupeř. Mladá Boleslav prošla několika změnami. Obměna kádru a změna na postě hlavního trenéra. Od úvodních minut to bylo na hře Florbalové Akademie znát. Prvních 5-6 minut nepředváděly oba celky moc pohledný florbal. Samé nepřesnosti, žádné kombinace a hlavně žádné zakončení či ohrožení branky soupeře. Ke konci úvodní části to však vypadalo v obou defenzívách, jako kdyby soupeřky zvaly na den otevřených dveří. A když už se někdo přišel podívat tak si vylámal zuby na zakončení - bez razance nebo nepřesné. Bez branek ale první třetina neskončila. Svou tradiční cestou po mantinelu si to k bráně namířila Tereza Nedbalová a klasickou střelou na zadní tyč otevřela skóre. Ke svému svátku si dala pěkný dárek v podobě gólové trefy. Kutná Hora nechtěla zopakovat svou nepovedenou druhou třetinu z předchozího zápasu, a tak do druhé části vstoupila agresivněji. Ale opět propadla ve středu hřiště a po 15 vteřinách druhého dějství bylo vyrovnáno. Kutná Hora se oproti minulému utkání rychle vzpamatovala a odpověděla nejlépe, jak mohla. Vedoucí branka pramenila z výborného napadání rozehrávky soupeře. Po jednom vybojovaném míčku v souboji u mantinelu, ve kterém si dobře počínala Tvrdíková, se míček dostal ke Kuchařové a ta se z otočky nemýlila. Od této doby se hra přelévala z jedné strany na druhou a po nevýrazném úvodu předvedla obě družstva své florbalové umění. V kutnohorské brance musela několikrát reflexivně zasahovat Baťhová. V 9. minutě navýšila kutnohorské vedení Rajnyšová, která se prosadila z hranice velkého brankoviště. A výborný závěr druhé třetiny potvrdila čtvrtou brankou v síti soupeře Zvolánková, která přesně trefila odkrytou bránu soupeře. Úvod závěrečného dějství připomínal začátek zápasu, hrálo se bez větších šancí. Opět se Kutná Hora ke konci nechala ukolébat ze svého vedení a během dvou minut soupeř z Florbalové Akademie snížil na rozdíl jediné branky. Jak po první obdržené brance, tak i po těchto dvou Kutná Hora rychle odpověděla, a to již pátou gólovou trefou. Podruhé v utkání vstřelila branku Nedbalová a uzavřela gólový účet zápasu. Olympia předvedla v obou zápasech několik chyb, ale florbal je týmový sport, a tak za individuální chyby nese zodpovědnost celý tým.