Kutnohorské florbalistky se s pohárem loučí! Vyřadil je FbK Orlicko Třebovsko!

29. září 2011, 07:10
(aktualizováno: 29. září 2011, 07:10)

Kutná Hora - Na sváteční den odehrály kutnohorské florbalistky 2. kolo poháru. Ač předvedly statečný výkon i přes značný postupný úbytek sil podlehly prvoligovým hráčkám z Orlicka-Třebovska. S pohárem se tedy Olympie loučí. Jako muži, tak i ženy končí ve druhém kole. Celý tým se předvedl v dobrém světle v čele s brankářkou Lucií Baťhovou, která se chopila své role na jedničku.

SKP Olympia Kutná Hora : FbK Orlicko Třebovsko 4:7 (1:1, 1:1, 2:5)

Branky KH: 28. a 57. Kuchařová (Říhová), 5. a 49. Nedbalová (2x Kuchařová)
Vyloučení: 3:0 (6. Tvrdíková - blok. hokejky, 13. Zvolánková - hrubost, 54. Nedbalová - sekání), bez využití
Diváků - 38
Rozhodčí: Bronislav Návojský a Jaroslav Štolc
Střely na branku: 27:53

Kutná Hora držela krok se svým soupeřem od začátku zápasu. Vyrovnaná hra, ve které se o tvoření hry častěji pokoušely hráčky Orlicka-Třebovska. Kutné Hoře postupně odcházely síly a na straně soupeřek začala úřadovat nejlepší hráčka z nedávného přípravného kutnohorského turnaje - Linda Hyksová (O pohár Kutnohorského havíře). Do haly si i ve večerním čase našly cestu tři desítky fanoušků. První kutnohorský gól mohly vidět a oslavit v 5. minutě, kdy přihrávku Kuchařové přesně uklidila do brány soupeře Nedbalová. Minutu na to, mohly soupeřky srovnat. Nabídnutou početní výhodu nevyužily. OrlickoTřebovsko si postupně vypracovávalo stoprocentní gólové příležitosti, k vyrovnání však chyběla přesnost. Ve 13. minutě měly hráčky FbK další možnost ke srovnání. Ovšem i druhou přesilovou hru „domácí“ Kutná Hora bez větších problémů ubránila. 17. minuta přinesla druhou gólovou akci. Tentokrát míček z brány musela lovit kutnohorská brankářka Baťhová. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina začala stejně jako ta první. Obě družstva byla aktivní a tvořila si šance ke vstřelení druhé branky. Několik pohotových a výborných zákroků musela předvést brankářka Baťhová, která o práci po celý zápas neměla nouzi. V osmé minutě rozveselila domácí fanoušky Kuchařová, která zpracovala nahození Říhové a z otočky za pomoci brankové konstrukce vrátila Olympii vedení. Dlouho držela Kutná Hora svůj jednobrankový náskok, ale ke konci druhé části opět odešly síly a jedno z přečíslení dvě a půl minuty před sirénou skončilo vyrovnávacím gólem. Po dvou třetinách tudíž na ukazateli skóre svítil remízový stav 2:2.

Do závěrečného dějství vletěly lépe hráčky OT, které během tří minut odskočily Olympii na rozdíl dvou branek. Na kontaktní gól však nemuseli diváci čekat dlouho. O půl minuty později snížila Nedbalová, které opět asistovala Kuchařová. O další minutu mohlo být vyrovnáno, sólový únik Kuchařové ale gólem neskončil. V tuto chvíli se potvrdilo nepsané pravidlo „nedáš-dostaneš“ a Baťhová musela popáté lovit míček z vlastní brány. OT poté nevyužilo ani třetí početní výhodu. To potrestala svým druhým gólem v utkání Kuchařová, která dala Olympii před koncem zápasu ještě naději. Olympii v poslední minutě nepomohla ani hra v power-play a dvě vteřiny před závěrečnou sirénou soupeřky zpečetily své vítězství. Kutná Hora předvedla statečný výkon, ač postupně ubývaly hráčkám síly, nevzdaly se a do poslední vteřiny bojovaly.

Celý tým se předvedl v dobrém světle v čele s brankářkou Lucií Baťhovou, která se chopila své role na jedničku.