Kutnohorské florbalistky zlepšily obranu, výsledkem je jedna výhra a jedna prohra

9. leden 2012, 19:01
(aktualizováno: 9. leden 2012, 19:01)

Kutná Hora - Hned o prvním víkendu v novém roce 2012 nastoupily ke svým dalším druholigovým utkáním kutnohorské florbalistky. A čekaly je těžké zápasy, nejprve s lídrem tabulky – FbC Panthers. Po jednozápasové pauze pak s extraligovým béčkem Děkanky. Kutná Hora nastoupila v obou zápasech v kompletní sestavě. Oproti minulému ligovému turnaji nepadalo moc branek, jedním z důvodů je i zlepšené hra v obranné fázi Olympie.

Kutná Hora: Petráková Lucie, Blažejová Kristýna, Baťhová Lucie – Kozlová Klára, Kunášková Kristýna – Filipcová Marcela, Viktorová Kristýna – Říhová Petra, Růžičková Renata – Kuchařová Nikola, Charvátová Šárka „C“, Nedbalová Tereza – Tvrdíková Martina, Rajnyšová Veronika, Zvolánková Veronika – trenér Bochníček Jaroslav.

SKP Olympia Kutná Hora – FbC Panthers 0:1 (0:1; 0:0; 0:0)
vyloučení: 0/2, bez využití

Již od svého úvodu se hrálo ve vysokém tempu. Po tom co si oba týmy vyměnily několik pozdravů, se do první nebezpečné šance dostaly pražské hráčky. Při zakončení si však vylámaly zuby na brankářce Petrákové, která po celý zápas chytala výborně. Zahrozit dokázaly i kutnohorské florbalistky, ale klasickou střelu Kuchařové na zadní tyč výborně vyrazila pražská brankářka. Do své obvyklé střelecké pozice se dostala i Nedbalová, ale i ta ztroskotala na výborně chytající brankářce. Po celou dobu zápasu se hrálo nahoru dolů ve svižném tempu. Necelou minutu a půl před koncem první třetiny ovšem skóre otevřely pražské hráčky ze své ojedinělé šance - nepokrytá hráčka na středu hřiště se nemýlila. Od druhé části byla na hráčkách Olympie vidět snaha vyrovnat. Potvrzovaly to aktivní hrou dopředu, napadáním a častějším zakončením. Kutnohorská družina nezapomínala i bránit a důraznější hrou v obranné činnosti nepouštěla soupeřky moc do hry. Kutná Hora se ale utápěla v nepřesném a nedůrazném zakončení. Vyrovnání nakonec nepřišlo, i když byla Olympia ve většině zápasu aktivnějším a lepším týmem, a tak rozhodla jedna branka. Nemluvě o tom, že se zápas vůbec nepovedl rozhodčím.

Děkanka SK Praha 4 B - SKP Olympia Kutná Hora 2:3 (1:1; 0:2; 1:0)
Branky KH: 8. vlastní gól soupeřek, 20. Rajnyšová (Tvrdíková), 20. Kuchařová (Nedbalová) bez vyloučení

Děkanka od úvodu udávala tempo hry a hru Olympie přečíslovala rychlými přihrávkami. Ve třetí minutě využily pražské hráčky jednu z mála chyb kutnohorské defenzívy a ujaly se v zápase vedení. I nadále si svou kombinační hrou Děkanka vytvářela vyložené gólové příležitosti, ale několikrát se zaskvěla brankářka Baťhová, která dovedla soupeřky doslova k šílenství. Kutná Hora v osmé minutě ukázala, že také umí hrát florbal. Několik šancí v podobě situace 1-1 a nastřelení brankové konstrukce. Svým napadáním donutila soupeřky k přestupku „malá domů“ - přihrávky brankářce, tudíž přišla rozehrávka z rohu. Kuchařová nahodila míček před bránu a soupeřky si ho nešťastně srazily do brány. Po vstřelené brance se hra vyrovnala a do konce prvního dějství se hrálo nahoru dolů, takřka do otevřených obran, což vybídlo obě brankářky k tomu, aby předvedly to nejlepší, co umí. Kutnohorská brankářka Baťhová vytáhla z rukávu několik fantastických zákroků, kdy při jednom dokázala skokem zastavit míček letící do odkryté brány. Druhá třetina patřila Olympii. Během jedné minuty strhla vedení na svou stranu. Nejprve se blýskla střelou z nulového úhlu do pravého růžku soupeřovi branky Rajnyšová. O půl minuty později se střelou na zadní tyč prosadila Kuchařová. I po vstřelení dvou branek byly hráčky Olympie hladové po gólech. Další branku mohla přidat Kuchařová, ale samostatný únik pokryla brankářka soupeřek. V závěrečné periodě se Děkanka bezhlavě drala do útočení a zapomínala bránit. Kutná Hora se tak častěji dostávala do brejkových přečíslení. Děkanka se snížení nakonec dočkala. Neobsazená hráčka u tyčky měla lehkou úlohu, a to zasunout míček do odkryté brány. Zbývalo do konce zápasu osm minut a zápas měl pořád stejný scénář – bezhlavé útočení a brejky. Čím dřív se blížil konec, tím více začaly hráčky Děkanky nervóznět a začaly se utápět v nepřesných přihrávkách. Když už se však do nějaké šance dostaly, mohla se Olympia spolehnout na brankářku Baťhovou. V poslední minutě mohla v samostatném úniku rozhodnout Nedbalová, když si krásně položila brankářku soupeřek, aby vzápětí odkrytou bránu přestřelila. Kutná Hora konec zápasu v poklidu ubránila a soupeřkám nepomohla ani hra v šesti bez brankářky. Tři důležité body putují do kutnohorského tábora.