Kutnohorské florbalisty čekají čtyři domácí utkání, přeruší smolnou sérii?

30. říjen 2012, 08:57
(aktualizováno: 30. říjen 2012, 08:57)

Kutná Hora - Série porážek pokračuje. A mužstvo florbalistů Kutné Hory po úvodní výhře v prvním utkání 2. ligy, nad Wizards 7:6, prohrálo 6 utkání v řadě. Kutnou Horu teď čekají 4 utkání na domácí půdě ve Zruči nad Sázavou. Podaří se Olympii po smolné šňůře naplno bodovat?

SOBOTA:
FBŠ Bohemians B – SKP Olympia Kutná Hora A 7:5 (1:1, 4:2, 2:2)
Branky KH: 51. a 60. Štípek (2x Dus), 20. Mašín (Dus), 38. vlastní gól soupeře, 40. Reinert (Mašín)
Vyloučení: 0:1, bez využití, střely na branku: 27:28

K. Hora: Bochníček Bohuslav (od 41.min. Matoušek Pavel) – Reinert Martin, Sochůrek Ondřej – Kuchař Aleš, Reithar Marek – Štípek Jan „C“, Mašín Jan, Dus Jan – Bochníček Štěpán, Chalupa Josef, Pešl Tomáš, Vaculík Jan

Otevřená partie hned od úvodu utkání, nejprve nebezpečně zahrozil kutnohorský kapitán Štípek, poté musel několikrát po sobě zasahovat brankář Olympie Bochníček. Nejaktivnějšími hráči ze strany Kutné Hory byl první útok, ve složení Dus – Štípek – Mašín, zejména druhý jmenovaný několikrát prověřil brankáře soupeře jedovatými projektily. První změnu skóre přinesla 14. minuta, kdy domácí Bohemians vyšachovali hostující obranu a šli do vedení. Po obdržené brance zvýšili hosté na obrátkách a ihned se pokoušeli o srovnání stavu. Vytoužené vyrovnání přišlo 8 vteřin před odchodem do šatny. Po přihrávce Jana Duse se krásnou střelou prosadil Jan Mašín. Do prostřední části se tak šlo za nerozhodného stavu. Druhá třetina se Olympii nepovedla. Během první desetiminutovky prostřední periody odskočili domácí do tříbrankového vedení. Kutná Hora se na chvíli vrátila do hry vlastní brankou soupeře, vzápětí ale opět inkasovala. Hostům se opět podařilo ještě skórovat před druhou sirénou. Na rozdíl dvou branek snižoval parádní trefou do šibenice Martin Reinert. Před třetí třetinou došlo k výměně brankářů na straně Olympie, Bochníčka nahradil Matoušek. Ten s čistým štítem vydržel 8 minut, kdy se soupeř prosadil do nezformované obrany. O pár minut později to bylo opět pouze o dvě branky, kdy se trefil z ostrého úhlu Jan Štípek. Místo toho, aby v závěrečné pětiminutovce přišel nějaký útočný tlak hostů, inkasovali. Poslední slovo si vzal kapitán Olympie Štípek, který upravil skóre střelou do odkryté brány po přihrávce Jana Duse přes celou šíři hřiště.

NEDĚLE:
FbC Panthers – SKP Olympia Kutná Hora A 7:6 (3:2, 1:3, 3:1)
Branky KH: 5., 32., 35. a 40. Reithar (na první Kunášek), 17. Bochníček Š. (Kuchař), 58. Štípek (trestné střílení)
Vyloučení: 4:4 + Jan Štípek (KH) 10 minut, využití: 0:1, oslabení: 0:1

K. Hora: Matoušek Pavel (Bochníček Bohuslav) – Reinert Martin, Vaculík Jan (od 7. minuty Vokál David) – Kuchař Aleš, Reithar Marek – Štípek Jan, Dus Jan, Mašín Jan – Bochníček Štěpán, Kunášek Martin, Chalupa Josef (první třetinu Jaroš Alexandr)

Vyrovnaný a dramatický zápas od úvodních minut až do závěrečné sirény. Skóre otevřela Kutná Hora v oslabení. Kdy se ze standardní situace prosadil Marek Reithar. Ovšem během minuty a půl bylo všechno jinak. Domácím se podařilo otočit skóre na 3:1. Kutná Hora zaskočená tříbrankovým představením nechávala soupeři stále více prostoru a možností k zakončení. Toho soupeř dostatečně nevyužil, naopak nabídl Olympii v polovině první části početní výhodu. Tu ovšem Kutná Hora nevyužila. To co se nepovedlo v přesilové hře, to se podařilo na konci 17. minuty, kdy zpoza branky skóroval Štěpán Bochníček. Vstřelený gólem a zvýšenou aktivitou se nejenom Olympie dostala do hry, ale dostala další možnost v podobě další početní výhody. Ale jak se ukázalo přesilové hry rozhodně silnou stránkou Olympie nejsou. Druhá část patřila hostům. Všechno podstatné se stalo v její druhé polovině. V rozmezí šesti minut nejprve Marek Reithar vyrovnal, soupeř poté odskočil opět do jednobrankového vedení. Na což reagoval vyrovnávací brankou Jan Dus (branka připsána Marku Reitharovi). Poté mohla jít Olympie do vedení, ale trestné střílení neproměnil Martin Reinert, následná přesilová hra se Olympii vůbec nepovedla. Což se nelíbilo kapitánovi Štípkovi, který na střídačce emotivně gestikuloval až si vysloužil desetiminutový trest. Oslabení Kutná Hora přečkala a dvě vteřiny před druhou sirénou se dostala do vedení. Gól obstaral hattrickový střelec Marek Reithar. Radost z vedoucí branky dlouho nevydržela, Kutná Hora nezachytila nástup do závěrečné periody. Panthers nejprve hned v úvodu srovnali, poté využili nabídnutou početní výhodu. Aby toho nebylo málo, dvě minuty na to odskočili na rozdíl dvou branek. Šanci na snížení Olympie dostala v podobě přesilové hry, ale v této činnosti se stále trápí. Dvě minuty před koncem bylo nařízeno trestné střílení proti domácím. Slovo si vzal kapitán Olympie Štípek a nekompromisně zavěsil. Vzápětí mohlo být srovnáno, ale pohlednou kombinaci hostů zlikvidoval až výborným reflexivním zákrokem brankář domácích. Kutná Hora si tak připsala šestou porážku v řadě, i když v tomto zápase byla více než rovnocenným soupeřem.