Kutnohorské ženy figurují ve druholigové tabulce na šesté příčce

22. listopad 2010, 23:06
(aktualizováno: 24. listopad 2010, 13:14)

Mladá Boleslav - Druhá florbalová liga žen pokračovala po měsíční pauze zápasy pátého kola. Kutná Hora zavítala do Mladé Boleslavi, kde změřila síly s vedoucím týmem tabulky - TJ JM Chodov B a druhý zápas naopak s posledním týmem tabulky- PC Mladá Boleslav B. Po deseti odehraných zápasech patří kutnohorským florbalistkám 6. místo.

Kutná Hora - Chodov B 4:5 (0:3, 2:1, 2:1)
branky K. Hory: Kuchařová Nikola (Kozlová Klára) /PH/, Zvolánková Verča, Rajnyšová Verča, Rajnyšová Verča. Vyloučení: 2/1 (Filipcová Marcela, Charvátová Šárka). Využití: 1/1. Střely na branku: 27:34. Diváků: 14. Rozhodčí: Musilová A., Musilová M.

Od začátku utkání hrály florbalistky Kutné Hory vyrovnanou partii, nebylo znát, že proti nim nastoupil vedoucí tým 2.ligy. Obě družstva si vytvářela postupně několik gólových příležitostí. Skóre se otevřelo až v polovině prvního dějství a byly to hráčky pražského Chodova. Neobsazená hráčka na hranici velkého brankoviště využila nabídnutou přesilovou hru. – 0:1. I po obdržené brance se snažila Kutná Hora o aktivní hru dopředu. Napadala soupeřovu rozehrávku, ale ke konci první třetiny dokázal soupeř dvěma góly během jedné minuty odskočit na rozdíl tří branek. – 0:2, 0:3. Jak skončila první začala druhá třetina a o pár minut později to bylo už 0:4. – 0:4. I Kutná Hora dostala příležitost přesilové hry. Nahození na bránu od Kláry Kozlové přesně umístila Nikola Kuchařová. – 1:4. Poté opět aktivní hra ze strany Olympie dělala soupeřkám v obraně problémy. Verča Zvolánková se na polovině dostala k míčku a brejk zakončila přesnou ranou k tyči. – 2:4. Ve třetí třetině se ke střele dostala Verča Rajnyšová, která ovšem mířila nepřesně. Další příležitost měla o pár vteřin později, a to se už Verča Rajnyšová nemýlila a jedovatou ranou vymetla pavučinku v chodovské svatyni. – 3:4. Kutné Hoře se tak podařilo zdramatizovat utkání. Klid na florbalky hráček Chodova se vrátil po chybě rozhodčích, když špatné vyhodnocení situace vyneslo Chodovu pátý gól. – 3:5. Ale i z tohoto gólu se dokázaly hráčky Kutné Hory oklepat a dál pokračovat ve své hře. Opětovná střelba přinesla i trošku štěstí. Když po střele Rajnyšové se odrazil míček od všeho možného a nešťastně pro Chodov zapadl do jejich sítě. – 4:5. Mohlo začít drama, ale proti byli svými rozhodnutími slečny rozhodčí. Kutná Hora předvedla výborný výkon, na body to ale nestačilo. Výbornou hru předvedla zejména druhá pětka.

Mladá Boleslav B - Kutná Hora 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky KH: 5. Kuchařová Nikola (Kozlová Klára), 14. Tvrdíková Martina (Rajnyšová Verča), 20. Zvolánková Verča, 21. Kozlová Klára (Kuchařová Nikola), 25. Kuchařová Nikola /PH/. Vyloučení: 1/2 (26. Filipcová Marcela – sekání, 26. Zvolánková Verča – sekání). Využití: 0/1. Střely na branku: 17:26. Diváků: 15. Rozhodčí: Musilová A., Musilová M.

Zápas s posledním týmem soutěže. Mladá Boleslav posílena o další hráče v podobě fanoušků. Ospalý výkon ze strany Kutné Hory korunovala špatnou přihrávkou na obranu Šárka Charvátová a z následného brejku mířila hráčka Boleslavi přesně a otevřela skóre utkání. – 1:0. Kutná Hora i po obdržené brance působila ospalým dojmem, bez žádné aktivity a hlavně spousta zkažených přihrávek. Toho využívaly domácí hráčky, které se lehce dostávaly k brance Lucky Baťhové. Ta na tomto turnaji zachytala výborně a potvrdila tak vyrovnanost na brankářských postech v kutnohorské brance. Ze spánku probudila kutnohorské hráčky až branka v páté minutě v podobě standardní situace a gól Nikoly Kuchařové. – 1:1. Po vstřelené brance se i nadále tlačily hráčky do brány. Branku v první třetiny už nedokázaly vstřelit. A co nedokázaly v prvním dějství naopak dokázaly v tom druhém. Nejprve se ve druhé minutě ke střele dostala Verča Rajnyšová a následná dorážka od Martiny Tvrdíkové skončila v síti. – 1:2. V osmé minutě přidala třetí zásah do soupeřovi sítě Verča Zvolánková a o 65 vteřin později se z půlky hřiště krásně trefila Klára Kozlová. – 1:3, 1:4. Na přelomu druhé a třetí třetiny dostala Kutná Hora výhodu přesilové hry. Tu využila Nikola Kuchařová střelou z úhlu a 11 vteřin před návratem mladoboleslavské hráčky to vypadalo nadějně. – 1:5.Minutu na to však šla Kutná Hora do tří a nadějě pro Mladou Boleslav na zkorigování skóre stále žili. Jenomže to by musely hráčky MB vystřelit nebo vymyslet nějakou akci a to se nepodařilo. Kutná Hora přežila dvojnásobné oslabení a zbytek zápasu si bez problémů pohlídala a připsala si povinné tři body.

Kutná Hora nastoupila v této sestavě:
Lucka Baťhová – Klára Kozlová ( C ), Míša Koryčánková – Tereza Vosáhlová, Marcela Filipcová – Šárka Charvátová, Kristýna Viktorová (od druhého zápasu i Hanka Cincibusová), Nikola Kuchařová – Verča Rajnyšová, Verča Zvolánková, Denisa Pazourová (od druhého zápasu Martina Tvrdíková)