Kutnohorští dvakrát vedli, v posledním utkání letošního roku ale o gól prohráli

18. prosinec 2012, 09:10
(aktualizováno: 18. prosinec 2012, 09:10)

Střešovice - Áčko kutnohorských florbalistů cestovalo za posledním utkání v tomto roce do pražských Střešovic. Kde se v tamní hale Tatranu pořádali Wizards DDM Praha 10.

Wizards DDM Praha 10 – SKP Olympia Kutná Hora A 7:6 (0:3, 2:0, 5:3)
Branky KH: 8. a 9. Kunášek Martin (Jurka Petr), 13. Kuchař Aleš, 48. Jurka Petr (Reinert Martin), 51. Mašín Jan (Reithar Marek), 54. Štípek Jan (trestné střílení). Vyloučení: 3:7 (+ 10 minut Tomáš Kincl – Wizards), využití 1:0. Kutná Hora: Bochníček Bohuslav (Matoušek Pavel) – Reinert Martin, Rejna Václav – Kuchař Aleš, Reithar Marek – Štípek Jan, Mašín Jan, Chalupa Josef – Jurka Petr, Kunášek Martin, Bochníček Štěpán, Vaculík Jan

Hned po 49 vteřinách hry dostali hosté k dispozici přesilovou hru. Ta ovšem trvala pouhých 19 vteřin, kdy na druhé straně byl vyloučen Martin Reinert za opakované malé přestupky. Ve stejný moment, kdy skončil trest domácího hráče, byl vyloučen další kutnohorský bek, tentokrát Marek Reithar za bránění ve hře. Domácí Wizards 19 sekundovou dvojnásobnou početní výhodu využít nedokázali. A když domácí hráči nevyužili ani další klasickou přesilovou hru vzali si slovo hosté. První změnu skóre přinesla 8. minuta, kdy se prosadil Martin Kunášek. O minutu a půl později ten samý hráč rozvlnil podruhé síťku v soupeřově brance. Třetí branku přidala Kutná Hora ve 13. minutě, kdy si k odraženému balonku naběhl bek Aleš Kuchař, a tvrdou střelou navýšil vedení. Kutná Hora po celou první část zodpovědně bránila. Změna skóre nepřišla ani v další hře 4 na 4. Ve druhé části se dokázali prosadit i domácí, a to v 6. minutě snížili na 1:3. Ve druhé polovině Kutnou Horu „kosilo“ jedno vyloučení za druhým, což ubralo hodně sil, dokonce musela hrát i ve třech. V 16. minutě při odloženém vyloučení Marek Reithar podruhé fauloval a vykoledoval si čtyřminutový trest. Domácí dostali dobrou příležitost na vyrovnání. Obrovská příležitost přišla o tři minuty později, když si šel k Markovi sednout Aleš Kuchař za hru na zemi. Dvojnásobnou početní výhodu dokázali domácí už přetavit v další snižující branku, ale ta vyrovnávací ještě nepřišla. V závěrečné periodě padlo celkem 9 branek a hrál se zajímavý, dramatický florbal. Uběhlo 24 vteřin ze třetí části a Wizards se radovali z vyrovnávací branky. Poprvé do vedení se dostali vzápětí, přesněji o 30 vteřin později. Kutná Hora se oklepala a v 8. minutě vyrovnal Petr Jurka, který vyslal na bránu Wizards nechytatelný projektil. Tři minuty na to vrátil vedení na kutnohorskou stranu Jan Mašín, který ze vzduchu pohotově tečoval přihrávku Marka Reithara. Ve 14. minutě navýšil vedení hostů Jan Štípek z nařízeného trestného střílení. Kutná Hora šla do poslední pětiminutovky s dvoubrankovým náskokem. Jenomže v závěru přišel domácí zvrat. Během 17. minuty Wizards srovnali a obrat dokonali o minutu později. Z této branky se už Olympia nevzpamatovala a odpověď hledala marně. Poslední zápas roku „Áčku“ nevyšel po smolné prohře o jediný gól, když v zápase dvakrát vedla.