Kutnohorští florbalisté bojovali na mezinárodním turnaji Czech Open 2015

19. srpen 2015, 09:25

Praha - Florbalisté Kutné Hory se zúčastnili tradičního prestižního mezinárodního turnaje Czech Open 2015. Na 23. ročníku tohoto klubového turnaje startovali pod názvem FBC Elomat.cz Kutná Hora.

Soupiska Kutné Hory: Bochníček Bohuslav – Pospíšil Jiří, Vedral Filip – Šesták Milan, Vrána Štěpán – Krčík Roman, Baťa Petr, Bochníček Jaroslav – Dus Jan, Reinert Martin „C“, Lázňovský Jiří

Základní skupina:

FBC Dragons Bratislava x FBC Elomat.cz Kutná Hora 2:3
Branky KH: Šesták (Lázňovský), Bochníček J. (Baťa), Dus
Souboj se slovenským mančaftem, který dříve nastupoval v nejvyšší tamní soutěži, nabídl od úvodu vyrovnanou podívanou. Jako první se střelecky prosadila Kutná Hora. Šesták vyslal k tyči nechytatelný projektil z poloviny hřiště. Na vyrovnání se čekalo až na začátek druhého dějství. V polovině druhé části měla Kutná Hora k dispozici početní výhodu. Na jejím konci se prosadil Bochníček, jenž doklepl do branky poskakující míček na brankovišti. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou Bratislava vyrovnala po jedné z mnoha individuálních akcí. Vypadalo to, že si týmy na úvod turnaje body rozdělí, ale Kutná Hora byla proti. Dus našlápl od mantinelu a prostřelil brankáře mezi nohy. Po vyrovnaném průběhu a dramatickém konci Kutná Hora zvládla úvodní duel ve skupině za tři body.

FBC Elomat.cz Kutná Hora x Soittorasia (Finsko) 0:3
Zápasy proti Finům bývají svátkem a sběrem nových zkušeností. Ani v tomto utkání tomu nebylo jinak. Od úvodní minuty Kutná Hora srdnatě bojovala. Soittorasia otevřela skóre v 7. minutě. V pohotovosti byl neustále brankář B. Bochníček, který držel naděje kutnohorského celku na dobrý výsledek. O svém tříbrankovém vítězství rozhodli Finové na konci první části, kdy dvakrát potrestali nepozornost kutnohorských hráčů. Ve druhém dějství pokračoval ve skvělém výkonu kutnohorský brankář. Spoluhráči před ním si dokázali vytvořit několik nebezpečných šancí, bohužel žádná z nich neskončila vytouženou brankou.

FBC Elomat.cz Kutná Hora x Hamsters Vysočany Jubilee 20 5:2
Branky KH: Bochníček J. (Vedral), Krčík, Bochníček J. (Vrána), Baťa (Pospíšil), Dus (Lázňovský)
Poslední zápas ve skupině nabídl zajímavou podívanou. V tomto utkání šlo o druhé místo v tabulce. K lepšímu umístění vykročili lépe hráči Vysočan. Ale z vedoucí branky se neradovali dlouho, z otočky si přichystal vyrovnání J. Bochníček. Vysočany se ještě do poločasu dokázali ujat těsného vedení. Na začátku druhé části se prosadil Krčík, který se v závaru před brankou nejlépe zorientoval a vstřelil vyrovnávající branku. O chvilku později už Kutná Hora vedla, Vránova pumelice se odrazila od břevna před odkrytou klec, kde měl J. Bochníček jednoduchou úlohu. Pak se začalo na straně Hamsters přiostřovat a po několika hrubých faulech dohráli zápas v oslabení. Vysočany uviděli i červenou kartou. Přesilovou hru využil Baťa za pomoci Pospíšila a poté i Dus po přihrávce Lázňovského. V průběhu utkání Kutná Hora nezužitkovala výhodu trestného střílení, to nic nezměnilo na vítězství 5:2 a konečném druhém místě ve skupině. Druhé místo v tabulce znamenalo automatický postup do 2. kola play off (1/64 finále).

2. kolo: 1/64 finále:

FBC Elomat.cz Kutná Hora x Team Steissi 02 (Finsko) 3:4
Branky KH: Dus (Vrána), Dus (Reinert), Bochníček J. (Pospíšil)
Po úvodním oťukávání se na hřišti začalo přiostřovat. Oba týmy předváděli jednoduchou a přímočarou hru. První část vyhrál finský tým, díky vstřelenému gólu za pomocí brankové konstrukce. Během úvodních tří minut druhé části viděli diváci tři branky. Finové odskočili do dvoubrankového vedení. Odpověď Kutné Hory přišla záhy. Vrána na velkém brankovišti přistrčil míček před Duse, na kterého zívala odkrytá klec, a bylo to o jeden gól. Vzápětí rozehrávala Kutná Hora standardní situaci před hranicí velkého brankoviště, Reinert přihrál Dusovi a ten střelou z jedničky vyrovnal na 2:2. Nerozhodný stav nevydržel dlouho a Finové opět ukázali jak silní na florbalce můžou být. Jedna minuta jim stačila na to, aby zase vedli o dvě branky. Obdržené branky pramenící z nedůrazu před vlastní brankou. Necelou minutu a půl před koncem vykřesal naději J. Bochníček, který na brankovišti tečoval dělovku z hole Pospíšila. V závěru měla Kutná Hora ještě k dispozici přesilovou hru, tu bohužel nevyužila a s turnajem se rozloučila ve druhém kole vyřazovací části.

Hodnocení trenéra: „Odehráli jsme super turnaj, ač konečný výsledek to neukazuje, tak jsme se v silné konkurenci českých i zahraničních týmů velmi dobře prezentovali. Hráli jsme po celou dobu jako jeden tým, kompaktním výkonem se vyrovnali všem soupeřům. Na hráčích se mi líbilo jejich nasazení, bojovnost, chuť rvát se o každý míček. Pochvalu si zaslouží celý mančaft, včetně brankáře, který nás v některých okamžicích neuvěřitelným způsobem podržel. Postup do další fáze turnaje byl nadosah, ale mnohdy rozhodují maličkosti. Je to sport, ale my jsme si ten turnaj dokázali náramně užít. Poděkování také patří doprovodnému štábu, neboli realizačnímu týmu.“