Kutnohorští florbalisté napravili předešlé "faux pas" ze zápasu s Hlásnou

20. říjen 2011, 16:07
(aktualizováno: 20. říjen 2011, 16:07)

Zruč nad Sázavou - Kutnohorští florbalisté odehráli svá mistrovská utkání tentokrát v nedaleké Zruči nad Sázavou, kde jsou nuceni pořádat své domovské zápasy, jelikož v Kutné Hoře není vyhovující hala dle pravidel České florbalové unie.

V neděli 16.  října nastoupili proti pražským týmům FC Vorms Praha a FBI Přírodní vědy, z nichž si především druhý jmenovaný odnesl slušnou nadílku gólů. Můžeme tedy říci, že si Olympia napravila reputaci z minulého nevydařeného utkání z Hlásnou, což dokládá i pozitivní skóre 16:3 v součtu z obou zápasů.

Sestava Kutné Hory: Bochníček Bohuslav, Matoušek Pavel; Kuchař Aleš, Dus Jan - Štípek Jan,   Kunášek Martin, Jurka Petr; Reinert Martin, Dušek Jan - Mašín Jan, Hodan Lukáš, Reinert Martin; Chalupa Josef, Kocián Martin, Rejna Václav; Milo Zdeněk (trenér)

Výsledky:
FC Worms Praha vs. SKP Olympia Kutná Hora 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
branky: 17. Štípek (Jurka), 27. Štípek (Jurka), 41. Reinert T. (Hodan), 43. Štípek (Kunášek), 45. Rejna (Bochníček)
vyloučení: 3:2 (15. a 39. Dušek, 33. Kuchař); využití: 0:1

Do toho utkání nastoupilo „Áčko“ posilněno o Jana Duška, zkušeného borce z rezervního týmu, a jednu údernou juniorskou formaci. Celkově bylo na soupisce Olympia přítomno rekordních 15 hráčů včetně brankářů, což svědčí o chuti kutnohorských hráčů se ukázat co nejblíže kutnohorským  fanouškům. Kutná Hora rozjížděla pomaleji, než asi sama čekala. Nedařila se kombinace a soupeř se jednoduchou hrou dostával za obranu Olympie, z čehož vyplynula i obdržená branka ve 14. minutě. Trenér KH stáhnul hru na dvě formace, aby dostal klíčové borce do tempa. Obrat ve druhé třetině zařídilo duo Štípek – Jurka. V závěru třetí třetiny KH během dvou minut odskočila soupeři na rozdíl tří branek. Závěrečný tlak soupeře vyústil ve 44:03 snížením pražských „Červů“ na 2:4, kteří se ještě pokusili hrou v šesti hráčích zvrátit nepříznivý stav. To se jim však nepovedlo a KH mohla sekundu před koncem utkání z hole Rejny navýšit skóre na konečných 2:5.

SKP Olympia Kutná Hora vs. FBI Přírodní vědy 11:1 (2:0, 3:1, 6:0)
branky: 9. Mašín (Hodan), 13. Štípek (Jurka), 17. Kunášek (Reinert T.), 22. Štípek, 30. Jurka, 31. Hodan (Reinert T.), 33. Reinert T. (Štípek), 34. Rejna (Hodan), 40. Hodan (Kuchař), 41. Štípek, 43. Dus (Štípek)
vyloučení: 1:1 (35. Rejna); využití: 0:0

Proti FBI přírodní vědy se Olympia opět rozjížděla poněkud pomaleji, v tomto případě to však znamená, že počet vstřelených branek KH třetinu po třetině narůstal, přičemž ve třetí třetině skóre explodovalo na 6:0 pro kutnohorské „áčko“. Pohled na celkové skóre však trochu zkresluje představy o tomto utkání, první dvě třetiny byly z obou stran velmi fyzicky náročné, hrál se velmi ofenzivní florbal nahoru a dolů, a Olympia musela doslova bojovat o každý míček. Rozhodnutí zápasu přinesl začátek třetí třetiny, kdy hned v první minutě vstřelil branku navrátilec z Mladé Boleslavy Lukáš Hodan (v zápase: 2+2), po němž následovali góly Tomáše Reinerta a Václava Rejny, po nichž si soupeř vzal oddechový čas, kterým chtěl zabrzdit rozjetý tým s orlem ve znaku. K tomu však nedošlo a KH přidala další tři góly. Vysoká výhra jí zajistila dočasné první místo v tabulce.