Kutnohorští junioři bojují o špičku soutěže, v Praze jednou vyhráli a jednou prohráli

12. listopad 2014, 18:41
(aktualizováno: 12. listopad 2014, 18:41)

Praha - Na čtvrtý turnaj letošní sezony se kutnohorští junioři vydali do Prahy do haly VŠE. Cílem bylo 6 bodů a dostat se do čela tabulky, ale v cestě tomu stáli dva těžcí soupeři, FBC Kladno a FC Bučis Team.

BC Kladno - FBC Havíři Kutná Hora 6:8 (3:3, 1:3, 2:2)
V prvním zápase se utkali junioři s prvním týmem v tabulce, proto se dalo očekávat, že to bude tvrdý boj. Začátek první třetiny kutnohorští zaspali a už v 2. minutě bylo skóre 2:0 pro Kladno. Avšak junioři nic nenechali náhodě a za pouhých 9 vteřin srovnali stav. Hráči Kladna zase dokázali skóre navýšit, ale díky přesilovce, kdy Schwarz nastřelil míček na bránu a Kunášek přesnou tečí umístil míček do branky, byl stav po první třetině 3:3. Druhou část ovládli hráči Kutné Hory, když navýšili náskok na 6:4. Postupně se trefili Štifter, Rowe a Kareš, který si připsal druhou branku v utkání. V poslední třetině si to Kutnohorští zavařili, když dovolili soupeři vyrovnat skóre. Ale díky brankám Martínka a Petráska brala Kutná Hora plný počet bodů.
Branky KH: 2x Petrásek (Martínek), 2x Kareš (Štifter, Bříza), Kunášek (Schwarz J.), Štifter (Schwarz J.), Rowe, Martínek (Schwarz J.)

Havíři Kutná Hora – FC Bučis Team 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)
Ke druhému zápasu přistoupili Havíři s cílem vyhrát a získat tak plný počet bodů. V polovině první třetiny byl stav nerozhodný 0:0. Pak ovšem v 8. minutě přišlo vyloučení na straně Kutné Hory a v zápětí na to, necelých 30 vteřin, přišlo 2. vyloučení na straně Havířů. Hráči Bučis hráli minutu a půl dlouhou přesilovou hru 5 na 3. V této se jim podařilo vstřelit jeden gól a uskočit tak do vedení. Ve třinácté minutě, po střele bekhendem, trefil branku soupeře Daniel Kunášek. Naneštěstí soupeř, o necelou minutu později, odpověděl druhým gólem. Po konci první části bylo skóre 1:2 ve prospěch pražského celku. Ve druhé třetině padly všechny góly v prvních pěti minutách. Skóre druhé třetiny otevřel hráč Bučis, který zvýšil skóre na 1:3. V zápětí vstřelil gól za Kutnou Horu Bříza Stanislav. Kutná Hora tedy opět snížila na rozdíl jedné branky. V zápětí bohužel skóroval tým Bučis, který znovu odskočil do dvoubrankového vedení. Více se toho ve druhé třetině nestalo. Stav tedy byl 2:4. Prvních 10 minut poslední třetiny se nic zvláštního neudálo, hra byla vyrovnaná. Až v 10. minutě otevřel skóre hráč Kutné Hory Daniel Kunášek, který svou střelou trefil branku takříkajíc "pod víko". Hosté zareagovali až po několika minutách, kdy bohužel vstřelili 2 rychlé góly. Jeden gól padl do odkryté klece, do které dobíhal brankář Hetfleisch. V poslední minutě snížil na 4:6 Petrásek Jiří. Bohužel ani tento gól nezměnil nic na tom, že Kutná Hora utrpěla druhou porážku v letošní sezóně druhé ligy juniorů.
Branky FBC KH: 2x Kunášek (Martínek), Bříza (Jedlička) Petrásek (Štifter)

FBC Kutná Hora: Hetfleisch, Dlouhý, Tvrdík, Zelený, O. Schwarz, Bříza, J. Schwarz, Kareš, Spurný, Štifter, Rowe, Kunášek, Martínek, Petrásek, Vokřál, Jedlička, Sikora.