Kutnohorští junioři po šesti odehraných zápasech figurují na čtvrtém místě

1. listopad 2010, 22:56
(aktualizováno: 1. listopad 2010, 22:56)

Benešov - K dalším turnajovým zápasům junioři florbalového oddílu Olympia Kutná Hora odjeli do Benešova, kde se měli utkat s Tatranem Střešovice B a domácím Benešovem.

SKP Olympia Kutná Hora – Tatran Střešovice B 6:9

Hráči Olympie začali utkání velmi dobře a kapitán Sochůrek již ve druhé minutě poslal Kutnou Horu do vedení 1:0. Bohužel nepřesnosti v rozehrávce umožnily soupeři rychle srovnat na 1:1. Avšak i nadále byla Kutná Hora aktivnější směrem dopředu a opět Sochůrek poslal Olympii do vedení 2:1, ale soupeř opět nezahálel, a z dalšího rychlého protiútoku vyrovnal 2:2. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat a opět po jednoduché kombinaci trestal Tatran špatnou rozehrávku 2:3. Kutná Hora bleskově odpověděla a díky Karešovi srovnala na 3:3. Jenže deset vteřin před koncem, kdy už se junioři Olympie viděli na střídačce, opět inkasovali 3:4.

V druhé třetině se obraz hry nezměnil. Kutná Hora útočila a Tatran hrozil z nebezpečných protiútoků, nebo trestal špatnou a naivní rozehru Olympie.  Druhá třetina skončila smírně 2:2, a tak Tatran do třetí třetiny vstoupil těsným vedením 5:6.

Na začátku třetí třetiny se podařilo Karešovi vyrovnat na 6:6. Bohužel to byla poslední odpověď Kutné Hory. Po sérii chyb a hloupých vyloučení přidal Tatran další tři branky a v zápase zvítězil.
Kutná Hora se bohužel porazila sama, když soupeři darovala hodně laciné góly, po chybách ve vlastním obranném pásmu a nesmyslnými vyloučeními.

Branky KH: Sochůrek 3 (na první Šesták, na druhou Vojtíšek, třetí bez asist.), Kareš 2 (na první Dus, na druhou Šesták), Pešl (Kareš).

SK Florbal Benešov – SKP Olympia Kutná Hora 3:6

V druhém zápase čekal Kutnou Horu hodně důrazně hrající Benešov. Florbal se hrál po celé utkání nahoru a dolu a i šancí bylo dostatek. V první třetině byl lepší Benešov, který Kutnou Horu přehrával hlavně v osobních soubojích a zaslouženě tedy vedl 2:1.

V druhé třetině se obraz hry naštěstí změnil a Kutná Hora se začala prosazovat hlavně díky přihrávkám z první a lepšímu pohybu. Konečně se prosadila i v přesilové hře pěknou nacvičenou akcí, na jejímž konci byl Vojtíšek. Nakonec druhá třetina končila, již vedením Olympie 3:4.

Třetí třetina byla již jednoznačně v režii Kutné Hory, kdy dobrý výkon mužstva opět podpořil dobře chytající Hála. Nakonec Benešov již branku nedal a Kutná Hora dvě přidala a zaslouženě zvítězila 3:6.

Soutěž je po šesti odehraných kolech hodně vyrovnaná a Kutná Hora je se šesti body na 4. místě.

Branky KH: Kareš 2 (první bez asist., na druhou Šesták), Havlíček (Kocian), Vojtíšek (Dus), Sochůrek (Chalupa), Pešl (Kareš). Sestava KH: Hála (Strnad) – Sochůrek (C), Chalupa – Šesták, Rejna – Pešl, Dus, Kareš – Havlíček, Kocian, Vojtíšek – Listík, Nosál J., Kočvara.