Kutnohorští junioři stále živí naději na postup do extraligy!

17. březen 2015, 20:19
(aktualizováno: 17. březen 2015, 20:19)

Praha - Polední turnaj sezóny junioři florbalového oddílu FBC Kutná Hora sehráli v Praze. Potřebovali oba zápasy vyhrát a tím si uchovat naději na nadstavbové boje juniorské extraligy:

FBC Havíři Kutná Hora – DDM Orka 7:3 (3:0, 3:1, 1:2)
Prvním soupeřem FBC byla Orka. Soupeř ze spodních pater tabulky, který ale svým herním projevem rozhodně do spodní části nepatří. Utkání začalo bez velkého ostychu a hra se přelévala z jedné strany na druhou.  Postupem času přece jen Kutná Hora začala být častěji na soupeřově polovině a za chvilku z toho mohla těžit i prvními góly. Nakonec ze svého tlaku vytěžili junioři celkem tři – 3:0. Ve druhé části se v podstatě scénář opakoval. Hrálo se ve svižném tempu a Orka byla schopná s Kutnou Horou prvních sedm minut hrát vyrovnanou partii, pak se ovšem opět projevila větší kvalita a po druhé třetině svítilo na světelné tabuli skóre 6:1. Ve třetí třetině byl lepší soupeř, protože vysoké vedení Kutné Hory hráče ukolébalo a začali si kolektivní hru plést se sporty pro jednotlivce. Nakonec Kutná Hora zvítězila, ale předvedená hra mohla být daleko lepší, přísnější kritéria snesl snad jen brankář Dlouhý.
Branky KH: 3x Štifter (Zelený, Bříza), 3x Schwarz J. (3x Jedlička)

FBC Havíři Kutná Hora – FBC Panthers 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Druhý zápas byl možná pro některé juniory v letošní sezóně poslední, ale možná také ne. K zápasu se přistoupilo hodně zodpovědně a bylo to znát, jak na tempu hry tak hře samotné. Soupeř hrozil pouze z rychlých protiútoků, ale jinak v podstatě celý zápas strávil na své polovině. Nad své spoluhráče z Prahy vynikal brankář Slavata, který v brance opravdu dělal svému týmu čest. Na jeho branku šlo neuvěřitelných 62 střel za zápas. Sice šestkrát inkasoval, ale nebýt v brance, jeho Panteři by dostali daleko více branek. Oproti tomu Kutná Hora se florbalem bavila a rozdávala florbalovou radost. Pokud soupeř zahrozil z rychlého protiútoku Hetfleisch si se situací bez problémů poradil a v posledním zápase vychytal čisté konto. Zápas nakonec skončil jasně 6:0 pro FBC a předvedená hra naplňovala početné fanoušky optimismem.
Branky KH: 3x Kunášek (Zelený, Štifter, Schwarz), Tvrdík (Schwarz), Schwarz (Bříza)

Sestava KH: Dlouhý, Hetleisch – Tvrdík, Zelený – Bříza, Spurný – Schwarz, Kunášek, Štifter – Petrásek, Vokřál, Jedlička - Rowe

Radost po zápase byla ještě větší, když junioři zjistili, že FBC Bučis v souboji o vítězství ve 2. lize zaváhal. Pokud za 14 dní ve svých posledních dvou zápasech neuhraje plný počet šesti bodů, vyhrají junioři Kutné Hory 2. ligu a nastoupí do vyřazovacích utkání o extraligu!

"Na závěr bych chtěl poděkovat celému týmu za povedenou sezónu a výbornou partu, která je opravdu fantastická. Nechtěl bych zapomenout ani na rodiče, kteří s námi absolvovali celou sezónu, fandili a pomáhali, jak to šlo. Díky všem!" řekl trenér Jan Třískala.