Kutnohorští muži vybojovali jedno vítězství, jednou prohráli

5. prosinec 2019, 06:45

Kutná Hora - Mužské áčko florbalového oddílu FBC Kutná Hora sehrálo další dvě divizní utkání:

FBC Kutná Hora x TJ Sokol Koberovy 6:4 (3:0, 2:2, 1:2)
Branky Kutné Hory: 3. Spurný (Rejna), 7. Martínek, 18. Rejna (Dus), 23. Hampl (Tvrdík), 23. Pešl (Hampl), 52. Martínek. Vyloučení: 5:1, využití: 1:1. Střely na branku: 24:21, diváci: 54.

Ve 12. kole se soutěž překlopila do své druhé poloviny, a tak domácí přivítali na své palubovce zlepšující se TJ Sokol Koberovy. Domácí hráči budovali svou hru od prvních chvil a postupně se dostávali do vyložených šancí. První z nich využil po nahrávce Rejny nádherně Spurný. Při dalším střídání však hosté dostali možnost trestného střílení, avšak díky skvěle připravenému Dlouhému se skóre nezměnilo. Další branku přidal junior Martínek po skvělé individuální akci. Po následném oslabení dostala i Kutná Hora možnost přesilové hry a využila jej bezezbytku. Po přestávce havíři dále využívali své šance a skóre ukazovalo již 5:0, když se přidal klasický výpadek. Hosté postupně smazali pětibrankové manko a jen díky neuznanému gólu soupeře časomíra ukazovala 5:4. Po závěrečném tlaku a skvěle ubráněných oslabeních vystihl Honza Martínek standardní situaci soupeře a po krásném sólu pojistil vedení domácích o dvě branky. Výhru si domácí zasloužili i díky precizně zvládnutými posledními dvěma minutami, kdy podrželi balonek na svých holích a dokráčeli si pro důležité 3 body do tabulky.

Start98 Praha-Kunratice B x FBC Kutná Hora 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
Branky Kutné Hory: 3. Rejna (Hampl), 40. Schwarz (Staňo), 43. Schwarz (Staňo), 45. Petrásek (Hampl). Vyloučení: 3:3, využití: 1:1.
V Kunraticích se bojovalo od prvních minut o každý centimetr hřiště. Hra se přelévala ze strany na stranu a bylo se rozhodně na co koukat. Jako první se vedení ujali hosté, avšak vzápětí se Start přihlásil o vyrovnání. Kutná Hora byla aktivnější, bojovnější, ale produktivnější byli domácí, kteří odskočili na rozdíl dvou branek. Po ještě větším nasazení se v závěru druhé třetiny prosadil Schwarz po krásné přihrávce Staňa. Tuto spolupráci si chlapci zopakovali hned na úvodu třetiny třetí, kdy využili přesilovou hru. O dvě minuty bylo ještě veseleji, kdy skvěle hrající Petrásek obral soupeře a nekompromisně prostřelil domácího gólmana k bližší tyči. Bohužel v čase 44:44 srovnal na 4:4 domácí Duda a o 6 minut později přidal i vítěznou branku. Skvělá hra FBC již další gól nepřinesla, a tak hosté odjeli z pražských Kunratic bez bodu.

Sestava Kutné Hory: Bochníček Bohuslav (x Start98), Dlouhý Jaroslav (x Koberovy) - Rejna Václav, Vojtěch Lukáš, Petrásek Jiří, Dus Jan (pouze 1. zápas), Martínek Jan, Staňo Lukáš, Chalupa Josef (pouze 1. zápas), Tvrdík Antonín, Novotný Jan, Pešl Tomáš, Hampl Martin, Jedlička Jakub, Schwarz Jiří (pouze 2. zápas). Spurný Ondřej - trenér Rowe Adam, asistent trenéra Rejna Václav, vedoucí družstva Bochníček Bohuslav st.

Další utkání je na programu příští víkend, systém doma - venku, a tak nejprve v sobotu přivítá na domácím hřišti FBŠ Všestary a v neděli zamíří do Předměřic n/L k duelu s FbC Hradec Králové.