Kutnohorští sobotní derby zvládli, kolínský FBC Pitbulls porazili 7:5

5. listopad 2016, 21:50

Zruč nad Sázavou - Na florbalisty FBC Kutná Hora čekal v sobotu pikantní souboj: Ve zručské hale byli v sedmém kole divize - skupina B hosty kolínského soupeře FBC Pitbulls. A prestižní zápas v takřka domácím prostředí zvládli - vyhráli 7:5.

Kolín - Kutná Hora 5:7 (1:1, 2:5, 2:1)

V taktické bitvě první třetině se nejprve prosadil Kolín, když Novotný po rychle rozehrané standardce otevřel skóre - 1:0. Jenže Kutnohorští odpověděli přesnou Schwarze, kterého oslovil křižnou přihrávkou Martínek - 1:1.

Ve druhém dějství Kolínští dvakrát srovnali vedení hráčů Kutné Hory, kteří si ale potom vypracovali rozhodující náskok. Když v poslední třetině Jedlička upravil na 7:3, zdálo se být rozhodnuto. Kolínští se pak málem dostali zpět do zápasu: Nejprve Novotný potrestal ztrátu míčku obrany Kutné Hory a v 59. min. Chyba snížil na 5:7. I když Kolín zkoušel hru bez brankáře, Kutná Hora žádné drama nepřipustila a radovala se tak ze všech bodů.

Za vítězství v derby s Kolínem byl trenér Kutné Hory Jan Třískala samozřejmě rád. "Také děkuji fanouškům z Kutné Hory, kteří nám ve Zruči připravili domácí prostředí, to se nám často nestává," upozornil a navázal: "Zápas jsme zvládli takticky z obrany, až na závěr, který jsme za stavu 7:3 nechali Kolín zbytečně zdramatizovat. Takové chyby si zkušení hráči nemohou dovolit. Body se ale počítají."

Branky a asistence: 5. Novotný (Chyba), 22. Chyba (Kukal), 37. Novotný (Skoták), 57. Novotný, 59. Chyba (Kubka) - 10. Schwarz (Martínek), 22. Štifter (Dus), 24. Kuchař (Štípek), 29. Reithar (Š. Bochníček), 35. Štípek, 38. Vokřál (Kuchař), 57. Jedlička. Rozhodčí: Hás - Jirka. Vyloučení: 1/0, bez využití. Diváků: 85. Kolín: Lepší - Skoták, Psota, Novotný, Kukal, Chyba - Malínský, Hlavatý, Cícha, Kubka, Kloc. Trenér Jindřich Stejskal. Kutná Hora: B. Bochníček - Reithar, Š. Bochníček, Petrásek, Vokřál, Štípek - Kuchař, Listík, Jedlička, Štifter, Dus - Chalupa, Schwarz, Martínek (Dlouhý, Zelený, Spurný, Tvrdík). Trenér Jan Třískala.