Kutnohorští zlomili odpor soupeře ve druhé a třetí třetině

15. listopad 2016, 11:04

Zruč nad Sázavou - Mužský A tým florbalového klubu FBC Kutná Hora si spravil chuť po předešlém nezdaru na hřišti Kobylis a v domácím prostředí ve Zruči nad Sázavou porazil poslední tým soutěže Athletics Praha:

Kutná Hora x Athletics Praha 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)

Branky K. Hory: 11. Š. Bochníček (Martínek), 25. Štifter (Martínek), 29. Martínek (Štifter), 31. Štifter (Martínek), 52. Štípek, 55. Štifter, 58. Štifter. Vyloučení: 3/2, bez využití, střely na branku: 42:30.

Úvod utkání byl opatrný, Kutná Hora delší dobu kombinovala na své polovině a postupným útokem se snažila proniknout k soupeřově brance. Strážce pražské svatyně postupem času častěji zaměstnávala nebezpečnými pokusy. Kutná Hora se ujala vedení z nenápadné akce, kterou zakončil střelou z první Š. Bochníček. V závěru první části nabídla otevřená kutnohorská obrana soupeři možnosti ke srovnání. Tu první zneškodnil výborným zákrokem B. Bochníček. Na tu druhou, kdy kapitán Reithar nešťastně tečoval míček do vlastní branky, už ale Kutnohorští nestačili.  Ve druhé třetině zafungovala spolupráce mezi Martínkem a Štifterem, kteří se podíleli na třech brankách a převáželi misky vah na kutnohorskou stranu. Athletics hrozil ojediněle, a to hlavně z přečíslení 3 na 2, které ovšem pokryla včasným zásahem kutnohorská obrana v čele s připraveným brankářem Bochníčkem. Počet střel na bránu se na domácí straně neustále zvyšoval, ale další změna skóre přišla až po delší době. To se ujala až přízemní střela Štípka necelých deset minut před závěrečnou sirénou. V závěru stvrdil vítězství Kutné Hory Štifter dvěma góly, kterému se podařilo dokonat hattrick a skórovat při hře bez brankáře soupeře.

Sestava: Bochníček B. (Dlouhý) - Reithar, Tvrdík, Listík, Kuchař, Bochníček Š. - Vokřál, Martínek, Štifter, Dus, Štípek, Spurný, Zelený, Schwarz J., Petrásek, Jedlička.