Mladší žáci černí: Pocit z dobře odvedené práce nám nezkazila ani vysoká porážka ve finále

13. duben 2018, 11:24

Kutná Hora - Mladší žáci černí florbalového klubu FBC Kutná Hora sehráli zápasy předposledního mistrovského turnaje:

K prvnímu zápasu v základní skupině třetího výkonnostního koše jsme nastoupili proti Fbš Bohemians DDM. Zde jsme předvedli zatím nejlepší výkon v sezoně.  Kluci hráli kombinačně, v pohybu bez míčku, zároveň si dovolili hru jeden na jednoho. To vše bylo podpořeno výborným výkonem našeho brankáře Jirky Prantla. Až na první pětiminutovku jsme byli jasně lepším týmem. Konečný výsledek 5:0 odpovídá průběhu hry.

Povzbuzeni předchozím výkonem jsme šli do zápasu s týmem Fbk Fat Pipe Vosy Praha. Bohužel, jak už to bývá, si kluci mysleli, že vše půjde samo, ale to tak nechodí v životě a samozřejmě ani ve sportu. První část zápasu jsme absolutně prospali a jen náš brankář Matěj Němec nás držel v naději na dobrý výsledek. V druhém poločase se chlapci opět dostali do hry a i přesto, že hra trochu pokulhávala, tak nesmírnou bojovností a samozřejmě potřebným štěstím jsme díky střele Matyáše Vašíčka v poslední minutě vyrovnali. Tato remíza nás posunula do finále tohoto turnaje.

Finálový zápas jsme si šli hlavně užít. To se povedlo i při hrozivém výsledku 0:9. Zápas na oko byl celkem vyrovnaný, ale proti fyzicky vyspělým a v průměru starším dětem jsme propadli zejména po soubojové stránce. I přesto jsme měli spoustu brankových příležitostí. Ovšem produktivita nás trápí na každém turnaji.

Tento předposlední turnaj hodnotíme jenom pozitivně. Bylo skvělé trénovat mužstvo, které se nevzdává a bojuje i za nepříznivého stavu. Tímto způsobem hry se budou kluci zlepšovat a čeká je v budoucnosti spoustu skvělých zápasů.

Sestava: Prantl, Beil, Holub, Jaroš, Malina, Martin, Netolický, Němec, Trpišovský, Vašíček, Vaingát, Lokaj, Litt, Blahník.