Mladší žáci Černí: Vítězný vstup do sezóny

26. září 2017, 05:17

Kutná Hora - Tým "Černých" a "Rudých" mladších žáků FBC Kutná Hora sehrál o víkendu první turnaj nové mistrovské sezony:

Do turnaje 5. výkonnostního koše (z celkového počtu 11) jsme vstupovali s velkou neznámou. První turnaj v sezóně a navíc několik hráčů vůbec poprvé nastoupilo do starší kategorie mladších žáků. Navíc jsme byli kvůli absenci několika hráčů základní sestavy nuceni povolat mladší hráče z elévů.

Do turnaje a prvního mistrovského utkání jsme vstoupili nervózně a tým z Benešova nám slušně zatápěl. V brance nás podržel Honza Zlatohlávek. Po přestávce jsme zlepšili obrannou fázi a soupeře zcela eliminovali a zápas ovládli.

Druhý zápas ve skupině a souboj o finále turnaje jsme měli pod kontrolou. Děti se vyvarovaly chyb a slušným výkonem nepřipustily žádné drama. Bez obdržené branky jsme soupeře po většinu utkání přehrávali a jen slabší produktivita v útoku zabránila soupeře od debaklu.

Finálové utkání nám vyšlo na jedničku. Po pěti minutách jsme vedli 5:0 a bylo po zápase. Soupeř ojedinělými byť krásnými akcemi snížil, ale k výraznějšímu ohrožení vývoje utkání jsme ho nepustili.

Všem dětem patří veliký dík za přístup a týmovou práci. Celý turnaj se snažily plnit naše pokyny a zápas co zápas se zlepšovaly. Na první turnaj jsme podali jako tým velmi dobrý výkon. I tak si ale uvědomujeme, že až další turnaje ukáží, jak skutečně silný náš tým je. Přes vítězství vidíme nadále spoustu věcí, na kterých musíme pracovat, abychom byli schopní se dál poměřovat s nejlepšími.

Obrovské poděkování patří rodičům našich dětí, kteří vytvořili krásnou kulisu a byli nám ohromnou oporou. Myslím, že jsme si domácí turnaj všichni skvěle užili.

Sestava: Beil, Blahník, Březina, Liberský, Malina, Marek, Martin, Martínek, Štursa, Trpišovský, Vašíček, Zlatohlávek.

Zápasy ve skupině:
FBC Kutná Hora – SK Florbal Benešov 5:0 (1:0)
branky: 2 x Blahník, Martínek, Vašíček, Malina
asistence: 3 x Martin, Marek, Březina

FBC Kutná Hora – Fat Pipe Florbal Chodov White 3:0 (2:0)
branky: Martínek, Martin, Malina
asistence: 2 x Vašíček

Finálový zápas o první místo:
FBC Kutná Hora – Orka Čelákovice 7:3 (5:2)
branky: 2 x Martin, Martínek, Malina, Březina, Blahník, Beil
asistence: 3 x Malina, Martin, Beil, Martínek

Autor: Pavel Netolický

Mladší žáci Rudí: Premiérový turnaj

V sobotu 23. 9. zavítali mladší žáci – rudí FBC Kutná Hora do sportovní haly Jedenáctka v Praze k prvnímu turnaji.

FBC Kutná Hora – TJ Sokol Mukařov 0:3 (0:3,0:0)
Utkání rozhodli první tři minuty hry, kdy soupeř dal tři branky a náskok pohodlně uhlídal.

FBC Kutná Hora – SK Dvojka Praha 1:5 (0:1,1:4)
Branka K. Hory: Lokaj
Utkání, v kterém byl soupeř technicky vyspělejší a zaslouženě zvítězil.

FBC Kutná Hora – T.B.C. Králův Dvůr blue 1:4 (0:3,1:1)
Branka K. Hory: Novák (Svoboda)
Podobné utkání jako to první, rychlé dvě branky soupeře rozhodli a i přes několik šancí Kutné Hory se dlouho nedařilo prostřelit soupeřova brankaře, až v poslední minutě zkorigoval střelou od poloviny hřiště Novák.

Celý turnaj výborně odchytal brankář Jirka Prantl, který předváděl vynikající zákroky.

Sestava: Prantl – Novák, Svoboda – Major, Melecha – Janů, Lokaj, Liberský – Hradil, Vaněk, Žára, Douša.

Autor: Milan Šesták