Mladší žáci FBC Kutná Hora vybojovali postup!

30. březen 2017, 07:01

Ruzyně - Mladší žáci FBC Kutná Hora odcestovali k dalšímu soutěžnímu turnaji do Prahy.

FBC Kutná Hora x ACEMA Sparta Praha Yellow 6:2
Branky K. Hory: 2 Martínek, 2 Holub, Malina, Secký (asistence: 2 Crkal, Vašíček, Martin)
První zápas zvládla Kutná Hora bez větších problémů. Hrála srdíčkem a důraznou hrou přehrála technicky vyspělejší Spartu.

FBC Kutná Hora x Technology Florbal MB Blue 2:2
Branky K. Hory: 2 Kodaj (asistence: Malina)
Kutná Hora vstoupila do zápasu lépe, po poločase vedla 1:0, Mladá Boleslav ve druhé půlce otočila vývoj utkání ve svůj prospěch. Dvacet vteřin před závěrečnou sirénou vyrovnal svou pumelicí z půli hřiště Kodaj. Tato branka poslala Kutnou Horu do boje o postup!

Finále:
FBC Kutná Hora x T.B.C. Králův Dvůr 4:1
Branky K. Hory: 3 Kodaj, Secký (asistence: Martínek, Malina, Kopecký)
Kutné Hoře se povedl vstup do zápasu. Zodpovědný start korunovala třemi brankami v síti soupeře. Kutná Hora prokázala větší chuť po vítězství. Výborný výkon předvedl v kutnohorské brance Zlatohlávek. Hattrickem se v utkání blýskl Kodaj.
Na dalším soutěžním turnaji nepoznali mladší žáci Kutné Hory hořkost porážky a po vítězství nad T.B.C. Králův Dvůr slaví zasloužený postup o jeden výkonnostní koš výše!

Sestava: Zlatohlávek - Kodaj, Vašíček, Štursa, Kopecký - Martínek, Holub, Secký, Beil, Malina, Crkal, Pikhart, Martin, Janů

Orlíčci v Říčanech vybojovali postup!

Více než po měsíci a půl vyjeli nejmladší hráči (přípravka) FBC Kutná Hora do boje, dokázali vyhrát všechny zápasy a zaslouženě tak postoupili do vyššího výkonnostního koše.

V prvním zápase proti SK Dvojka Praha byli Orlíčci bezzubý a především díky tomu, že nebojovali a jakoby snad ještě spali, prohráli první poločas 0:1. V druhé polovině zápasu nebyl výkon o moc lepší, ale i přesto dokázali obrátit výsledek na 2:1.
První půle druhého zápasu, který Orlíčci hráli proti domácím Říčanům, byla zase o malý kousek lepší a tak ji vyhráli 2:1. V druhé polovině Orlíčci konečně ukázali co umí, bojovali o každý míček a nevynechali jediný souboj a nakonec zvítězili 7:2.

Ve finálovém zápase Orlíčci narazili na SK Dvojka Praha D, tento soupeř byl složen jen z dívek, ale vzhledem k tomu, že vyhrál skupinu, ve které byli Chodov a Benešov se skórem 13:2, budili velký respekt. Orlíčci si však to nejlepší nechali na konec a na hřišti dominovali ve všech herních činnostech a zaslouženě tak vyhráli 10:3 a postoupili do vyššího koše.

Poděkování a uznání patří všem hráčům, protože se všichni snažili a bojovali jako jeden tým. Čtyři hráči však odehráli opravdu výborný turnaj. Pepa Pokorný a Kuba Toman si zaslouží pochvalu za jejich střelecký potenciál a nasazení. Matouš Klouček, který odchytal druhý a finálový zápas, si uznání získal svými zákroky a především skvělými výhozy, kterými často zakládal gólové akce. A nakonec Marek Dojčiak ke svému bezchybnému výkonu v obraně přidal skvělou podporu útoku a diváky potěšil několika krásnými střelami.

FBC Kutná Hora Orlíčci - SK Dvojka Praha 2:1
FBC Kutná Hora Orlíčci - FBC Říčany 7:2
Finále: FBC Kutná Hora Orlíčci - SK Dvojka Praha D 10:3

Sestava: Nečas Patrik, Janeček Tonda, Žára Jakub, Klouček Matouš, Pokorný Josef, Vodička Patrik, Dojčiak Marek, Lorenc Marek, Toman Jakub, Trendl Tobiáš a Kamenář Radim.

Autor: David Holub