Mužský florbalový tým kutnohorské Olympie utrpěli první prohru v sezoně

4. říjen 2011, 18:02
(aktualizováno: 4. říjen 2011, 18:02)

Beroun - Ve druhém kole se museli muži SKP Olympia A vypravit až do hony vzdáleného berounského Edenu (hebrejský název sportovní haly, pozn. red.), kam dorazili ne za pět minut dvanáct, ale za tři minuty 12:10, což byl konec čekací lhůty, po níž by následovala kontumace prvního utkání. K tomu však nedošlo a Olympia se statečně porvala s deficitem v podobě rozcvičení a vydřela třetí výhru v sezoně.

Sestava Kutné Hory: Bochníček Bohuslav, Matoušek Pavel; Dus Jan, Reinert Martin - Štípek Jan, Mašín Jan, Jurka Petr; Kuchař Aleš, Bochníček Štěpán -  Kašný Daniel, Kunášek Martin, Milo Michal; Šesták Milan.

Výsledky:
SKP Olympia Kutná Hora vs. SK Florbal Benešov 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Branky K. Hory: 3. Jurka (Reinert M.), 8. Štípek, 36. Kašný (Jurka), 39. Štípek (Kunášek), 45. Štípek (Kunášek)
vyloučení: 3:1 (14., 18. a 41. Kašný); využití: 0:0

Jak již bylo naznačeno v úvodu kutnohorští "playeři" naskočili do zápasu bez jakékoliv zahřívací procedury a bylo to také znát, už ve 2. minutě  inkasovali. Vyrovnání na sebe však nenechalo dlouho čekat a Jurka srovnal šťastnou trefou na 1:1, o pět minut později šla KH do vedení z hole Štípka. Přesto však hráči i trenér Olympie nebyli spokojeni s předváděnou hrou, jak v obranné tak útočné fázi. Ve druhé třetina Benešov totiž vstřelil vyrovnávací gól na 2:2. Skvělý výkon brankáře Bochníčka a trocha štěstí v závěrečné třetině dopomohly Kutné Hoře k devátému bodu v sezoně.

Hlásná - DDM Praha 10 B vs. SKP Olympia Kutná Hora 9:1 (3:0, 1:0, 5:1)
branka K. Hory: 33. Štípek (Jurka)
vyloučení: 3:3 (3. Kunášek, 9. Mašín, 41. Jurka); využití: 2:1

V tomto utkání vyzvala Olympie tým s dosud nejlepším rozdílem vstřelených a obdržených branek. Tato skutečnost pasovala soupeře do role mírného favorita, což si však kutnohorští muži sotva připouštěli. Začátek se Olympii opět nevydařil a soupeř šel do vedení už ve 3. minutě. Kutnohorští nedokázali najít recept na konsolidovanou obranu Hlásné Praha a pražští trestali a zaslouženě vedli po první periodě 3:0. Do druhé však KH vlétla bez bázně a hany a několika pohlednými akcemi zatlačila soupeře do obrany, ale mizerná finální fáze vedla k opětovnému navýšení náskoku Hlásné na 4:0. Mizérii v koncovce lze dokumentovat pouze jedinou vstřelenou brankou během pětiminutového vyloučení Hlásné, kdy se rozhodčí nezdráhali udělit ČK1 za hokejový bodyček, což koresponduje s trendem pískání hrubých faulů deklarovaným českou florbalovou unií. Třetí třetina ukázala divákům drtivý finiš Hlásné v podobě pěti vstřelených gólů a žalostný výkon Olympie.