Na týmu byl nejprve znát respekt ze zkušenosti, pak se rozstřílela Rajnyšová

6. listopad 2013, 07:27
(aktualizováno: 6. listopad 2013, 07:27)

Dvůr Králové n. L. - Kutnohorské ženy čekal další florbalový víkend - v sobotu se vypravily za svými zápasy do Dvora Králové v kompletní sestavě s osmi hráčkami do pole a dvěma gólmankami. První zápas je čekal s dosud neporaženým týmem Tatran Střešovice B – Girls a jako druhý soupeř pro tento den byl tým žen z SK Florbal Benešov.

Sestava Kutné Hory: Baťhová Lucie, Blažejová Kristýna – Kozlová Klára (C), Viktorová Kristýna, Filipcová Marcela – Dvořáková Barbora, Rajnyšová Veronika, Zvolánková Veronika, Charvátová Šárka, Dvořáková Kristýna.

Tatran Střešovice B - Girls – SKP Olympia Kutná Hora 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branka K. H.: Dvořáková Kristýna (Kozlová Klára)
Bez vyloučení.
Do tohoto zápasu šla děvčata trochu s respektem při myšlence, že zápas hrají s velice těžkým soupeřem, který ještě v soutěži neztratil ani jeden bod. V první třetině se to však vůbec neodrazilo. Kutnohorský tým žen začal klidně, což se vyplatilo, už ve druhé minutě se po přihrávce nad nohou brankařky od Kláry Kozlové poprvé v sezóně trefila Kristýna Dvořáková. Ukázala se však zkušenost Tatranského týmu a do dvou minut bylo srovnáno. Do konce první třetiny byly šance na obou stranách, Olympii však chybělo tzv. “štěstíčko“ při dorážkách a střely soupeřek s přehledem zlikvidovala výborně chytající Lucie Baťhová. K druhé třetině přistoupil tým „Tatranek“ úplně jinak, protože hra z první třetiny Kutné Hoře vyhovovala a byla pražskému týmu vyrovnaným soupeřem. Tudíž pražský tým musel něco změnit - zrychlil tempo hry, a hra kutnohorských žen se začala místy rozpadat, jelikož už jim soupeřky nedávaly tolik prostoru na klidnou rozehrávku. V šesté minutě se za naší brankařkou zavlnila síťka a skóre bylo 2:1 pro pražský celek. V této třetině zažil náš tým žen ještě jedno zklamání v podobě obdrženého gólu na 3:1. Poslední úsek hry probíhal podobně, jako předchozí, Kutná Hora se více bránila, než útočila, ale odvaha vydat se útočit a poprat se o lepší výsledek zůstala. Několikrát kutnohoračky ještě nebezpečně ohrozily bránu soupeřek, ale zkorigovat výsledek se jim nepodařilo. Poslední gól v poslední minutě však patřil opět soupeřkám. Kutnohorský tým žen se za tento zápas rozhodně stydět nemusí a v dalším střetnutí se jim může prohru pokusit oplatit.

SK Florbal Benešov – SKP Olympia Kutná Hora 1:9 (0:5, 1:1, 0:3)
Branky: Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna), Rajnyšová Veronika (Baťhová Lucie), Charvátová Šárka (Dvořáková Kristýna), Rajnyšová Veronika, Dvořáková Kristýna (Filipcová Marcela), Rajnyšová Veronika (Zvolánková Veronika), Zvolánková Veronika (Rajnyšová Veronika), Rajnyšová Veronika - trestné střílení, Rajnyšová Veronika (Charvátová Šárka)
Vyloučení: 0:1, Využití: 1:0
Tento zápas měl být vyrovnaný, aspoň to tak vypadalo z předešlých výkonů obou týmů. Ale průběh hry spíše naznačoval tomu, že do dnešního dne pár našich hráček vstalo pravou nohou a tým soupeřek z Benešova si s nimi nevěděl rady. První třetina probíhala tak, jak si určil tým kutnohorských žen a ve čtvrté minutě konečně poprvé v sezóně udeřilo duo Dvořákových, kdy Kristýna přihrávala Barboře před branku a ta nakonec usadila poprvé v sezóně míček do odkryté klece Benešova. Tento gól nejspíše donesl pohodu do týmu, kterou ženy ke své hře tak moc potřebují. Protože od této chvíle začala létat na branku soupeřek střela za střelou. První branku v tomto dni si připsala Veronika Rajnyšová, které přihrávala velmi dobře v poli hrající brankařka Lucie Baťhová. Další starosti soupeřkám z Benešova přidala v deváté minutě Šárka Charvátová, která přihrávku od Kristýny Dvořákové proměnila v nádhernou střelu do růžku branky, kdy brankařka Benešova neměla žádnou šanci na tuto střelu, i když byla z uctivé vzdálenosti, dosáhnout. Kutnohorský tým si po tomto góle připsal další premiérový gól hráčky, jímž byla již zmiňovaná Šárka Charvátová. V jedenácté minutě se podruhé v zápase trefila Veronika Rajnyšová, u které to nebyl poslední gól v zápase. V poslední minutě první třetiny se dnes podruhé trefila Kristýna Dvořáková, která vyměnila roli nahrávačky a do branky uklidila nahození na branku od Marcely Filipcové. První třetina tedy skončila 5:0. Do druhé třetiny nastoupil tým Benešova odvážněji, to se jim vyplatilo. Po vyloučení Kristýny Dvořákové za sekání, hned z volného úderu skórovaly, ale to bylo jediné, co jim Kristýna Blažejová dovolila, jinak neměli před touto brankářkou a výborně hrající obranou dívky z SK Florbal Benešov šanci. Náš tým se v této třetině trefil „jen“ jednou, ale zato to byla již třetí proměněná střela Veroniky Rajnyšové, která dostala přihrávku od Veroniky Zvolánkové. Na začátku poslední třetiny si tyto dvě hráčky vyměnily role, a tak i Veronika Zvolánková rozvlnila síť za zády bezmocné gólmanky Benešova. V této třetině už hráčky z Benešova nestačily fyzicky a proto únik Veroniky Rajnyšové „hasily“ faulem, z kterého se konal samostatný nájezd. Veronika Rajnyšová byla tento den neomylná a připsala si z nájezdu již čtvrtou branku v zápase. Druhý gól v této třetině nemohl dál nikdo jiný než Veronika Rajnyšová, které přesně přihrála Šárka Charvátová. V tomto zápase si Veronika Rajnyšová připsala 6 bodů za 5 gólů a jednu asistenci a my všichni doufáme, že to není její poslední bodový jackpot v této sezóně. Kutnohorské florbalistky si s naprostým přehledem došly pro vítězství v tomto utkání a tak si z dnešního dne odvážejí 3 cenné body.