Nepřesvědčivou hrou florbalisté rezervy Olympie urvali alespoň jednu výhru

8. listopad 2010, 17:01
(aktualizováno: 8. listopad 2010, 17:01)

Zruč nad Sázavou - Florbalisté B týmu mužů Olympie Kutná Hora pořádali mistrovský turnaj Pražského a Středočeského přeboru ve Zruči nad Sázavou, na kterém sami hráli dva zápasy.

Poprvé v sezóně si přišel zahrát Martin Blahník a po zranění se vrátili Vladimír Muras s Janem Duškem. Nejsilnější sestava ovšem k výhře v prvním utkání nevedla. Ve druhém sice kutnohorští vyhráli, předvedený výkon však nelze považovat za optimální. Dále drží páté místo aktuální tabulky.

FBC Start98 B – SKP Olympia Kutná Hora B 8:4 (2:1, 3:2, 3:1)
Vyloučení: 1:4, využití 2:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 12. J. Dušek (Kruliš), 13. Macháček, 24. Blahník (Dojčiak), 32. vlastní. K. Hora: Nosál – Janeček, J. Dušek – Třískala, Volný – Jelínek, Oliva, Macháček, Kruliš – Muras, Dojčiak, Blahník.

Utkání začalo v rychlém tempu, když si obě mužstva vypracovala několik slibných příležitostí. Byli to však hráči FBC Start98, kteří se trefili poprvé, když lehkou střelu po zemi k tyči propustil brankář junior Nosál. Poté ubránila Kutná Hora přesilovku soupeře, ale hned po něm poměrně lehkou střelu z dálky opět nepokryl Nosál. Po důrazné domluvě od Blahníka se Nosál uklidnil a již zachytal standardně. Olympii dostal do hry bek J. Dušek, který po nahrávce od Kruliše propálil obranu soupeře a hned po přestávce vybojoval vyrovnání Macháček. To si však Kutná Hora dlouho neužila, protože soupeř pěknou kombinací v rozhozené obraně opět skóroval. Poté florbalisté FBC Start 98 využili vyloučení Blahníka a hned nato vyloučení Třískaly a bylo to již 5:2. Při stejném počtu hráčů na obou stranách měla šance obě mužstva, jen s tím rozdílem, že na obraně FBC se podíleli i útočníci, na rozdíl od SKP. Přesto se do konce druhé třetiny povedlo doklepnout Blahníkovi Dojčiakovu nahrávku a snížit. Do třetí třetiny zamíchala Kutná Hora sestavou, ale soupeř ji srazil brankou hned za devět vteřin hry! Hráči Olympie bojovali, ale v útočné fázi se příliš nedařilo a forwardi stále podporovali obranu spíše sporadicky. Poslední snížení se Kutnohorským podařilo po akci Murase s Blahníkem, jehož střelu si srazili obránci Start98 sami do branky – 6:4. Olympia hrála na riziko, ale gól se ji už vsítit nepodařilo. To soupeř využil volnosti při útočení hned dvakrát a pěknými kombinacemi pečetili na konečných 8:4.

SKP Olympia Kutná Hora B – Torza Sorry 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Vyloučení: 0:1, bez využití
Branky a nahrávky Kutné Hory: 6. Jelínek (Muras), 18. Jelínek (Oliva), 22. Volný (Macháček), 25. Macháček (Dojčiak), 36. Jelínek (Oliva). K. Hora: Mokošín – Janeček, J. Dušek – Třískala, Volný – Jelínek, Muras, Oliva – Macháček, Dojčiak, Kruliš.

Mužstvo Torza Sorry mělo pouze jednoho muže na střídání a od toho se odvíjela hra. Nikam se nehnalo a Kutnohorští se ospalému tempu přizpůsobili. Probudila je první branka soupeře, po které se rychle otřepali a po nahrávce Murase Jelínkem vyrovnali. Olympia dále dobývala obranu soupeře, ten vzdoroval a naopak vyrážel do nebezpečných protiútoků. Hlavně ve druhé části se musel několikrát zaskvět brankář Mokošín. Těžkopádná kombinace Kutné Hory příliš nápadu neukázala, chyběl hlavně pohyb. Přesto se prosadil opět Jelínek po nahrávce Olivy. Do podpory snažení o vstřelení branky se ve druhém útoku často zapojoval obránce Volný, který přidal krásnou branku ze střední vzdálenosti po nahrávce od Macháčka. Hned v úvodu třetí třetiny však soupeř snížil. Drama prozatím odmítl Macháček, který zužitkoval příhru od Dojčiaka zpoza branky. Torza Sorry však vzápětí opět snížili a dále trpělivě čekali na chyby Olympie. Ta se jich ale snažila vyvarovat a naopak sama chtěla přidat uklidňující branku. Tento úsek hry, ale vlastně i celý zápas byl ve znamení ztrát balonků ve středním pásmu hřiště od obou týmů a diváci si moc pohledného florbalu neužili. Závěrečný tlak hráčů Torza utlumilo jejich oslabení, které sice ustáli bez obdržené branky, ale v poslední minutě gól stejně dostali. Přihrávku obloukem přes celé hřiště od Volného přetavil Jelínek v poslední branku zápasu.