Nikola Kuchařová z kutnohorské Olympie řádila ve vlastním oslabení

6. listopad 2011, 20:34
(aktualizováno: 6. listopad 2011, 20:34)

Králův Dvůr - Florbalová druhá liga žen pokračovala v neděli dalším kolem. Třetí ligový turnaj v této sezóně probíhal až v dalekém Králově Dvoře. Na tomto turnaji se konečně také objevila dvojice rozhodčích (Michálek, Novosad), která předvedla profesionální výkon a obě kutnohorská utkání odpískala s přehledem. Olympia narazila v prvním utkání na pořadatelský tým z Plzně, ve druhém pak na pražský Cirkus.

Soupiska Kutné Hory: Petráková, Blažejová (obě proti Plzni), Baťhová (proti Cirkusu) – Filipcová, Říhová, Kunášková, Růžičková – Kuchařová, Charvátová „C“, Viktorová, Nedbalová, Tvrdíková, Zvolánková, Rajnyšová – trenér Bochníček J.

Slavia VŠ Plzeň Wamps B – SKP Olympia Kutná Hora 1:5 (1:3; 0:0; 0:2)
Branky a asistence K. Hory: 4. a 8. Charvátová (na obě Kuchařová), 30. a 30. Kuchařová (Charvátová), 7. Viktorová (Kuchařová). Vyloučení: 1:1 (29. Filipcová - opakované malé přestupky). Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváků: 15. Rozhodčí: Michálek, Novosad.

Kutná Hora se snažila od úvodní minuty na soupeře vlétnout a aktivní hrou si vytvářet brankové příležitosti k otevření skóre. To se povedlo už ve 4. minutě, kdy přihrávku Kuchařové zužitkovala v první gólový zásah v zápase Charvátová. I nadále byla Olympia aktivnějším týmem na palubovce a soupeřky k většímu ohrožení své branky nepouštěla. Navýšení skóre se kutnohorská družina dočkala v 7. minutě, když přihrávku Kuchařové na hranici malého brankoviště doťukla do poloodkryté branky Viktorová. Plzeňská Slavia chvíli na to ukázala, že také umí hrát florbal a střílet branky. A na začátku osmé minutu přišlo snížení z rychle rozehrané standardní situace, když se Kutná Hora nestačila zkonsolidovat. Radost ze snižující branky trvala hráčkám Wamps pouhých 29 vteřin a opět prohrávaly o dva góly. Svou druhou branku v zápase přidala Charvátová. A nebyl to jen ledajaký gól, ale hned výstavní rána do horního růžku soupeřovi branky a aspirant na gól roku. Podíl na této brance má přesnou přihrávkou opět Kuchařová, pětibodová hráčka zápasu, jež její hlavní moment zápasu přišel v poslední periodě. Po osmi minutách hry, ve kterých se hrál pohledný florbal plný kombinačních akcí, přišly urputné souboje ve středu hřiště a boj o každý kousek hřiště. Druhé dějství nenabídlo žádnou branku ani moc gólových akcí. Po bezbrankové druhé části přišlo na řadu závěrečné dějství. Do branky se postavila Kristýna Blažejová, která tak nahradila Lucii Petrákovou. Pro Kristýnu to byla ligová premiéra. A vedla si nad míru dobře. Hned v úvodu třetí periody měla Plzeň možnost početní výhody. Ta se jim ovšem krutě nepovedla. Během dvaceti vteřin se dvakrát zaskvěla Kuchařová. Dvě brejkové situace v oslabení a dva góly v síti Slavie. Jak se později ukázalo, byly to trefy uzavírající gólový účet zápasu. Kutná Hora předvedla týmový výkon založený na aktivní hře jak dopředu, tak i dozadu.

SKP Olympia Kutná Hora – Cirkus Praha 2:2 (1:1; 1:0; 0:1)
Branky a asistence K. Hory: 9. Zvolánková (Rajnyšová), 14. Rajnyšová (Tvrdíková). Vyloučení: 1:0 (1. Růžičková – opakované malé přestupky). Bez využití. Diváků: 55. Rozhodčí: Michálek, Novosad.

Ve druhém utkání čekalo Olympii již známé družstvo z předchozí sezóny – pražský Cirkus. V bráně se po celou dobu zápasu musela ohánět Lucie Baťhová. Hned po 32 odehraných vteřinách se musela Kutná Hora bránit přesilové hře soupeřek. Tato početní výhoda byla s obtížemi ubráněna. K velké šanci se dostala ve třetí minutě Říhová, která střelou z půli hřiště zaťukala na tyč soupeřovi brány. Zápas měl od začátku až do konce svižné tempo a hra se přelévala z jedné strany na druhou, i když víc šancí na vstřelení branky měl Cirkus, byl to právě on, kdo jako první inkasoval. Střelu Rajnyšové hrubě podcenila brankářka pražského týmu a důraz Zvolánkové na brankovišti slavil úspěch. Vypadalo to, že po první části bude na kutnohorském kontě jednobrankové vedení. Bohužel 20 vteřin před první sirénou soupeřky srovnaly, když tečovaná střela z půli hřiště zapadla až za záda bezmocné Baťhové. I druhá třetina nabízela infarktové momenty v zakončení obou družstev. A hned v úvodu jedna z kombinací kutnohorských hráček skončila v brance. Autorkou branky je Rajnyšová. Vzápětí mohla Rajnyšová navýšit vedení svého týmu, ale nebezpečný projektil skončil pouze na tyči! Cirkus se opět ke konci pokoušel o vyrovnání, ale kutnohorská defenzíva odolávala. Útočný nápor hráček Cirkusu pokračoval i v průběhu třetí třetiny. Kutná Hora to na soupeřky zkoušela z brejkových situací. Přesně v polovině závěrečné části se pražský tým vyrovnání nakonec dočkal. Po jednom ze spousty závarů před kutnohorskou svatyní se míček nešťastně odrazil do branky. Po vyrovnávací brance byla na obou soupeřích vidět snaha zvrátit utkání na svou stranou a připsat si tak plný počet bodů. Ale gól se už ani jednomu z nich vstřelit nepodařilo a tak přišla zasloužená dělba bodů.