Obrovská radost v týmu dorostu Olympie - slaví vítězství ve druhé lize!

3. duben 2014, 15:21
(aktualizováno: 3. duben 2014, 15:21)

Kralupy nad Vltavou - K předposlednímu turnaji v letošní sezóně zajížděli dorostenci Kutné Hory do Kralup nad Vltavou. Tento turnaj mohl rozhodnout o konečném postavení Olympie v tabulce 2. ligy.

SKP Olympia Kutná Hora – FBš Bohemians Praha B 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
V prvním utkání se Kutná Hora střetla se svým největším soupeřem o pomyslný titul.  Bohemians začali opatrně a to se jim brzy vymstilo, po přihrávce Vokřála propálil Petrásek vše, co mu stálo v cestě, a Olympia vedla 1:0. Soupeř se snažil přidat na aktivitě, ale otěže zápasu zatím měla ve svých rukou Kutná Hora, ta byla daleko více na míčku a tlačila se do dalších šancí. V šesté minutě bylo na střídačce Olympie ještě veseleji, kdy opět po chytrém přiťuknutí Vokřála skóroval Sikora 2:0. Po druhé brance se začal více prosazovat i soupeř, ale obrana Olympie v čele s bezchybným Vánišem fungovala perfektně. Blížil se konec třetiny a při závaru před brankou byl vyloučen Vokřál. Oslabení Kutné Hory soupeř nerozehrál dobře, do úniku se dostal Martínek, který byl faulován a i soupeř musel do čtyř lidí v poli. Následovalo nenápadné vhazování v rohu hřiště, kdy dorostenci špatně obsadili soupeře a ten ukázal, jak dokáže tyto malé nedůslednosti trestat, Bohemian snížili na 2:1. Tímto výsledkem i první třetina skončila.

Do druhé třetiny lépe vstoupil soupeř, po rychlé a pohledné akci srovnal na 2:2. Olympia se ovšem nenechala zaskočit a dále důsledně napadala rozehrávku pražského celku. Což přineslo několik šancí, ale v branku se je nepodařilo přetavit. Hrál se výborný florbal, který byl ozdobou této soutěže.  V osmé minutě se přeci jen Kutná Hora opět dokázala prosadit. Po nahození Martínka se k odraženému míčku dostal Holeček a opět dorostenci vedli 3:2. Do konce druhé třetiny již branka nepadla.

Třetí třetina byla o disciplíně a bojovnosti, hráči obou celků sváděli souboj o každý kousek hřiště. Kutná Hora se dostávala do zakončení postupným útokem a kombinací, Bohemians hrozili rychlými protiútoky a střelami z dálky. Bohužel pro soupeře se v brance Olympie rozchytal Vániš a nepřipouštěl jakékoliv komplikace. Nakonec zúročil své nasazení i kapitán J. Schwarz, který tři minuty před koncem zápasu zvýšil na 4:2. V závěru to Bohemians zkusili hru bez brankáře, což jim úspěch nepřineslo, naopak do prázdné branky pečetil výhru Martínek - 5:2.

Kutná Hora udělala touto výhrou velký krok k vítězství v soutěži. O vyrovnanosti kádru svědčí i to, že v klíčovém zápase se o branky dokázal podělit celý tým.
Branky KH: Petrásek (Vokřál), Sikora (Vokřál), Holeček (Martínek), J. Schwarz (Martínek), Martínek (J. Schwarz).

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Kralupy nad Vltavou 6:2 (0:1, 3:1, 3:0)
Do druhého zápasu vstupovala Olympia unavená, ale posilněná důležitým vítězstvím. Proti poslednímu celku se mělo jednat o jasnou záležitost.  Ale soupeř hrál doma a v tomto zápase měl poslední naději získat body, které by mu ještě mohly dát naději k záchraně. Kralupy začaly velmi nebojácně, hrály jednoduchý florbal s nahazovanými míčky a vysokým napadáním. Což z počátku neslo úspěch, ale Vániš svůj tým držel. V osmé minutě byl velmi přísně vyloučen kapitán J. Schwarz a soupeř nabídnutou přesilovou hru využil 0:1.
Druhá třetina začala podobně jako první, soupeř byl aktivní, cítil šanci a šel jí naproti. Otázkou bylo, jak dlouho tento fyzicky velice náročný styl vydrží hrát. Na začátku druhé třetiny jich měl ale ještě dost a dokázal se i po druhé prosadit 0:2. Důležité bylo, že Kutná Hora nezpanikařila a dále hrála svou kombinační hru. V sedmé minutě předvedl J. Schwarz s Martínkem perfektní souhru a Olympia snížila na 1:2. Soupeř znervózněl a dorostenci zařadili další rychlostní stupeň. Za dvě minuty bylo vyrovnáno, J. Schwarz si zopakoval spolupráci s Martínkem a po krásném náběhu před branku, srovnal na 2:2. Do konce třetiny bylo ještě veseleji a to když Petrásek po přihrávce Tvrdíka, otočil na 3:2.

Třetí třetina už byla plně v režii Kutné Hory, Kralupy přestali stíhat a konečně se projevila kvalita na plno. Po trefách Kačerovského a Martínka již nebylo pochyb o vítězi. Třešničkou na dortu bylo zkompletování hattricku J. Schwarze, kterého nádherným pasem mezi obránci našla Ašenbrennerová. Zápas se změnil v jednostrannou záležitost s konečným výsledkem 6:2.

Branky KH: 3x Schwarz (2x Martínek, Ašenbrennerová), Martínek (Rowe), Kačerovský (Tvrdík), Petrásek (Tvrdík).

Po zisku šesti bodů se Kutná Hora vyhoupla do čela tabulky. Na posledním turnaji stačilo Olympii získat ze dvou utkání pouhý bod a už by ji nemohl nikdo dostihnout. Jenže v odpoledních hodinách odpadl i poslední soupeř. Dorostenci  SKV Vinohrady prohráli se Spartou a tak ztratili i teoretickou šanci na první místo. Díky těmto výsledkům, nemůže Kutnou Horu již nikdo přeskočit a to jsou dokonce soutěže ještě dva zápasy.

Dorostenci se tak stali po právu vítězi 2. ligy!

Sestava KH: Vániš – O. Schwarz, Ašenbrennerová – Tvrdík, Rowe – Martínek, J. Schwarz, Holeček – Sikora, Vokřál, Petrásek – Kačerovský.