Olympia narazila na úvod nové sezony na hratelné soupeře, body ale nezískala

3. říjen 2011, 22:40
(aktualizováno: 3. říjen 2011, 22:40)

Čakovice - Ke dvěma úvodním zápasům v nové druholigové sezoně nastoupili dorostenci SKP Olympia Kutná Hora ve sportovní hale v Čakovicích:

SKP Olympia Kutná Hora – Black Angels 4:6

K prvnímu zápasu v nové sezoně nastoupili junioři Kutné Hory proti dobře známému soupeři – Black Angels. Přes znalost soupeře tento zápas nedopadl podle představ, jak již napovídá výsledek.

První třetinu se hrál vyrovnaný florbal a z několika šancí se jako první ujala střela Kunáška a Kutná Hora šla do vedení. Prvotní euforie ovšem za několik minut opadla, protože dvě za sebou jdoucí akce v rozpětí tří minut otočily vývoj zápasu, kdy oba góly padly po vytočení hostujícího hráče zpoza branky z prostoru velkého brankoviště. Po přestávce chyb v obraně ubylo a Kutná Hora se stala rovnocenným soupeřem, z toho pramenící šance, kdy se nejprve trefila posila z Mladé Boleslavi Pepa Pilch a poté přišla další akce hostů a stav byl 3:2. Po 26 sekundách však bylo vyrovnáno na 3:3, takže se do 3. třetiny nastupovalo za nerozhodného stavu.

Třetí třetina však nezačala pro Olympii vůbec šťastně, kdy ještě k početní nevýhodě pět na čtyři přišel faul, a hrálo se oslabení pět na tři, kterou hosté využili bez váhání a to hned dvakrát, takže se pokračovala za stavu 3:5. Aby toho nebylo málo, za další minutu byl stav již 3:6 a bylo o čem přemýšlet. Bohužel jediné, co se s výsledkem do konce zápasu stalo, byla úprava stavu na 4:6 z hole další posily, Michala Koliáše a Olympia mohla být ráda, že zápas díky výborně chytajícímu Hálovi neskončil vícebrankovým rozdílem.
Branky K. Hory: Kunášek (Koliáš); Pilch (Kunášek); Rejna (Listík); Koliáš
Střely: 15:24
Vyloučení: 3:2
Využití: 0:2

TBC Start 98 - SKP Olympia Kutná Hora 6:2

Kutnohorští v tomto zápase dobře začali a v osmé minutě se prosadil dobře hrající Chalupa. To bylo ovšem na dlouho dobu to jediné pozitivum pro fanoušky Kutné Hory. Do konce první třetiny se ještě skóre upravilo na 1:1, ovšem ve druhé třetině se stalo to, co si nikdo z nás nepřál. Hráči přestali hrát, tahali nohy, nebyli důrazní v soubojích, pořádné přihrávky se nikdo nedočkal a všemu dominovaly nevyužité šance. Suma sumárum po druhé třetině svítilo na časomíře skóre 5:1. Ve třetí třetině již jen oba týmy přidaly po gólu a tak tento zápas plný chyb skončil nakonec v poměru 6:2 a naplnil kutnohorské florbalisty vlnou smutných pocitů, kdy s hratelnými soupeři se dalo získat šest bodů, avšak realita skončila jinak.

Branky K. Hory: Chalupa (Kunášek); Koliáš (Kocian)
Střely: 37:23
Vyloučení: 0:1