Orlíci FBC Kutná Hora v závěrečném turnaji sezony vybojovali zlato!

7. květen 2019, 05:52

Kutná Hora - Poslední soutěžní zápasy v této sezóně odehrála obě družstva elévů florbalového oddílu FBC Kutná Hora:

ELÉVOVÉ ORLOVÉ

Orlové v neděli uzavřeli letošní sezonou na turnaji v Mladé Boleslavi, který pořádal místní Technology Florbal. Kluci se v průběhu soutěže dokázali probojovat do prvního výkonnostního koše, ve kterém už odehráli několik předešlých turnajů. Na tom posledním, který byl pro většinu z nich rozlučkou v kategorii elévů, předvedli výborné výkony a dokázali, že právem patří mezi top týmy celé soutěže. Po dvou vítězných zápasech si z turnaje odvezli bronzové medaile.

Ve skupině nastoupili nejprve proti tradičnímu soupeři Wizards Praha Gold. V předešlých duelech Orlové nedokázali kouzelníky porazit. I sedmý vzájemný zápas pro ně nezačal šťastně. Chyba v rozehrávce a už po šestnácti vteřinách prohrávali. Kluci se však nesložili, trpělivě bránili a čekali na chyby soupeře. Do poločasu stihli otočit skóre a vedli o dvě branky. Hlavní úkol do toho druhého byl zvýšit pohyb, nepustit soupeře lacinou chybou zpět do zápasu a dalšími góly ho definitivně zlomit. Vstup do druhé části však byl podobný jako do té první. Wizardi předvedli svá kouzla s míčkem a rázem oni vedli o dvě branky. Orlové tak museli znovu ukázat psychickou odolnost, aby se mohli v zápase podruhé zvednout. Zvýšili pohyb a agresivitu v soubojích a všechny tři útoky zatlačili soupeře k jeho bráně. Kouzelníkům konečně došly síly a kluci je třemi brankami v řadě dokázali přetlačit a poprvé v sezoně porazit. Gólově Orly táhnul především třetí útok složený z nováčků v sestavě Štěpána Jelínka, Davida Hájka, Matouše Kloučka a Karla Liberského.

Ve druhém utkání nás čekala Sparta Praha RED, která předtím přehrála Wizardy rozdílem třídy. Vyhlídky tedy nic moc, ale na druhou stranu Orlové neměli v zápase co ztratit. V prvním poločase kluci hýřili pohybem, chyb bylo minimum a navíc se jim dařilo střelecky. Technicky a takticky skvěle připravenou Spartu tak dokázali viditelně zaskočit a v polovině vedli 4:3. Bohužel ve druhé půli už Orlové neudrželi tempo a především nedokázali přesně zakončovat brejkové situace, do kterých se dostali. Trpělivě a zkušeně hrající soupeř naopak postupně trestal téměř každou naší chybu. I přes porážku však Orlové převedli řadu pěkných akcí, tentokrát především druhý útok vedený Jardou Paďoukem, a za výkon proti našlapané Spartě se nemusí vůbec stydět.

V utkání o bronz Orlové nastoupili proti nejlepšímu družstvu pořádajícího klubu Technology Mladá Boleslav Black. Poslední zápas sezony, pro většinu kluků i poslední zápas za elévy a poslední možnost potěšit rodiče, fanoušky a trenéry vítězstvím proti soupeři z nejtěžších. Podle toho kluci do utkání vstoupili a technicky výborné Boleslavi byli na hřišti více než vyrovnaným soupeřem. Ve hře do obrany nebylo moc co vytknout a co prošlo, kryl v brankovišti Kuba Hyhlík. Jednobrankové vedení po první polovině bylo zasloužené, jen nepolevit. Ve druhém poločase dokonale vyšlo to, co se nepovedlo v prvním zápase proti Wizardům. A tentokrát hlavně díky prvnímu útoku, který si otevřel střelnici. Jirka Švejnoha neúnavně připravoval střelecké pozice a Matěj Kůrka začal pálit ostrými. Orlové šli rychle do několikabrankového vedení, utkání měli pod kontrolou a o vítězi nebylo pochyb.  Když v závěru zkušeně ubránili i soupeřovu power-play, mohli se radovat z vysokého vítězství a bronzových medailí k tomu.

Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon, pěkný výsledek a hlavně za způsob, jakým ho dosáhli. V každém utkání se prosazovali všechny složené útoky, vzájemně se podporovali, doplňovali a snažili se pomáhat Kubovi Hyhlíkovi v bráně, který soupeře nepustil do žádného trháku. Mezi střelce se zapsali všichni kromě Viktora, který k tomu několikrát také neměl daleko. Závěrem děkujeme rodičům za výbornou kulisu, kterou v Boleslavi vytvořili a za podporu v průběhu celé sezony. Klukům přejeme, aby se jim stejně dařilo i v příští sezoně mezi mladšími žáky.

FBC Kutná Hora Orlové – Wizards DDM Praha 10 Gold 9:8
FBC Kutná Hora Orlové – Acema Sparta Praha RED 4:8
FBC Kutná Hora Orlové – Technology Florbal Mladá Boleslav Black 11:7

Sestava a branky: Jakub Hyhlík (G) – Viktor Veselý, Jiří Švejnoha (3), Matěj Kůrka (5) – Marek Dobeš (1), Jarda Paďouk (4), Michal Dastych (2) – David Hájek (1), Štěpán Jelínek (4), Matouš Klouček (1), Karel Liberský (3).

Autor článku: Pavel Janeček.

ELÉVOVÉ ORLÍCI

Na závěrečná klání v sezóně jsme se vypravili do sportovní haly pražských vysokoškoláků z VŠE. Na turnaj jsme vyrazili v širokém kádru 13 hráčů odhodlaných užít si posledních 60 minut letošní sezóny.

Los nám postavil do cesty nejprve stříbrné Wizardy, kterým jsme měli za celou sezónu co oplácet. Zejména za starší Orly, kteří s jejich zlatým Áčkem letos několikrát těsně padli. Jak se později ukázalo, odplata se více než zdařila, neboť na závěr celosezónního zápolení s kouzelníky v kategorii elévů se kutnohoráci mohli pochlubit 3 vítěznými zápasy!

První utkání nabídlo od samého počátku z naší strany výborný florbal se spoustou pěkných kombinací. Do dobře vypadajícího florbalového pokrmu se nám však dlouho nedařilo přidat tu nejdůležitější ingredienci. Proti byla kromě výborně chytajícího brankáře soupeře také “příliš nízká branka”, do které se nám nedařilo stlačit naše střely.  Za poločasové vedení 2:0 jsme také vděčili výbornému výkonu Jardy v bráně, který svůj tým podržel i při trestném střílení. V druhé polovině zápasu jsme pokračovali v dobrém výkonu celého týmu. Za zmínku stojí Ondra Hynek, který dovršil svůj hattrick a také důležité trestné střílení, které jistě proměnil s kategorií elévů loučící se Honza Dušek.

Druhý zápas proti Slávii Praha nám nabídl poněkud klidnější průběh, neboť jsme se gólově prosazovali od samého začátku zápasu. Poločasové skóre 6:1 jasně vyjadřovalo naši herní převahu. Za víceméně rozhodnutého stavu jsme přirozeně trochu polevili v obranné činnosti a dovolili jsme Slávistům několikrát skórovat. Nicméně líbivý florbal z naší strany se konal i nadále a kluci si zápas užili až do samotného konce.

Odměnou za dobré výkony v dosavadním průběhu turnaje nám byl zápas o 1. místo. Výsledky utkání v druhé skupině nám přisoudily další tým Wizardů, tentokrát „grey“. Kluci si byli vědomi výborného brankáře soupeře a nutnosti od začátku proměňovat střelecké příležitosti. Orlíci opět ukázali, že jsou mimořádně bojovným týmem, který se sice pomaleji rozjíždí, ale na konci turnaje je jen těžko k zastavení. Poločasové skóre 5:0 v náš prospěch mluví za vše. Rozhodnutý zápas, který se poté dohrával v poněkud bezstarostnějším tempu, nakonec skončil vítězstvím Orlíků 9:5.

Musím říci, že to byl opravdu moc příjemný turnaj s dobrou organizací, milou třešinkou na dortu v podobě konečného vítězství, ale především s výbornými výkony našich hráčů ve všech řadách. Děkujeme, Orlíci.

Nutno ještě podotknout, že jsme byli v Praze skoro jako doma a to díky neúnavnému povzbuzování rodičů, kteří nás na závěrečný turnaj přijeli v hojném počtu povzbudit. Velké díky za vaši podporu po celou sezónu patří i vám!

FBC Kutná Hora – Wizards DDM Praha 10 silver 7:2
FBC Kutná Hora – FBC Slavia Praha bílí 10:4
FBC Kutná Hora – Wizards DDM Praha 10 grey 9:5

Sestava: Jarda Načeradský, Tomáš Němeček, Kuba Skýva a Štěpán Lapáček, Ráďa Votava, Petr a Pája Malinovi, Tonda Janeček, Páťa Vodička, Ondra Hynek, Marek Lorenc, Kuba Toman, Honza Dušek.

Fotky z turnaje najdete díky panu Halfarovi pod odkazem níže.

Autor článku: Radek Toman.