Orlíci přivezli z Mladé Boleslavi turnajové vítězství

14. březen 2018, 12:33

Benešov/Mladá Boleslav - Oba týmy nejmladších florbalistů FBC Kutná Hora vyrazily o víkendu k bojům o mistrovské body:

Elévové Orlové

Dne 11. března 2018 odehráli naši Elévové (Orlové) další turnaj tentokrát v Benešově. V minulých turnajích Orlové předvedli parádní výkony a ačkoli jsme si byli všichni vědomi síly našich soupeřů po zkušenostech ze  vzájemných soubojů, kdy jsme obdrželi vždy více než deset branek, bylo našim cílem odehrát vyrovnaná utkání.

V prvním zápase  změřili Orlíci síly s FALCON black, kteří již několikrát vyhráli celou soutěž. Orlové odehráli další s neuvěřitelných zápasů. Po vyrovnané hře, ale prohráli  4:2.

Dalším soupeřem byla Florbalová akademii MB, soupeř byl o trochu lepší, zato naši kluci bojovnější s chutí poprat se o výsledek. Po první polovině   prohrávali 6:4, pak se ale zranil výborně chytající brankář a do brány musel Míša Dastych. Soupeř nakonec zvítězil 10:4.

K poslednímu boji o páté místo  nastoupili kluci proti SK Florbal Benešov, který patří do 6. výkonnostního koše, ale vzhledem k tomu, že byl pořádajícím týmem, byl nasazen do prvního koše. Orlíci měli  jednoznačnou převahu a zvítězili 11:0.

V tomto turnaji bych označil jako nejbojovnější hráče Míšu Dastycha a Ondru Lokaje, druhý jmenovaný nejenže střílel branky a hezky nahrával, ale musel se ještě vypořádat se zraněním kotníku, které mu přivodil soupeř po hrubém zákroku. Nebylo vůbec jisté, zda zúčastní posledního utkání, ale on se sebezapřením nastoupil. Míša Dastych si zase počínal v bráně jako ostřílený borec. Ono není vůbec jednoduché skočit do rozehraného zápasu bez přípravy a nedostal ani gól.

Na závěr musím našim klukům moc a moc poděkovat za skvěle odvedenou práci. S takovým  zlepšením u všech hráčů za tak krátkou dobu jsem dosud nesetkal. Se soupeři s kterými jsme ještě v prosinci prohrávali o dvacet gólů nyní hrajeme vyrovnaně.

Sestava: Denis Vaigát, Ondra Lokaj, Štěpán Blahník, Jaroslav Paďouk, Jiří Švejnoha, Petr Martínek, Eliáš Procházka.

Autor: Jan Dušek

Elévové Orlíci

V Mladé Boleslavi Elévové Orlíci odehráli další tři zápasy. Podle představ trenérů se jim povedl sice jen jeden poločas, přesto vybojovali na turnaji vítězství.

Proti Florbalové akademii Mladá Boleslav Orlíkům utekl začátek a brzy prohrávali o dvě branky. Naštěstí se jim podařilo soupeře včas přibrzdit, postupně vyrovnali hru a podařilo se jim výsledek otočit. Na každou další branku Orlíků však soupeř dokázal obratem odpovědět a tak bylo utkání otevřené až do jeho závěru. Nakonec z toho byla upocená výhra o dvě branky.

Ve druhém zápase proti Technology Mladá Boleslav Orange začali Orlíci aktivně a šli rychle do několikabrankového vedení. Ani to jim však klid na hokejky nepřineslo a další průběh zápasu byl hodně neurovnaný. Mladá Boleslav začala skóre stahovat, naštěstí Orlíci dokázali na některé branky soupeře odpovědět a dotlačit zápas do vítězného konce.

V posledním utkání proti Floor Maniacs Mělník Orlíci skvělou hrou ovládli první poločas. Spolehlivý výkon v obraně obránci povýšili i o kvalitní rozehrávku a rychlý přechod do útoku. Útočníci se na polovině soupeře konečně začali hledat přihrávkou a do kombinace zapojovali i obránce. Výsledkem bylo několik krásných akcí zakončených do prázdné branky a poločasové vedení 9:3. Ve druhé části však Orlíci předvedli kolaps. Soupeř rychle vstřelil několik branek a sebevědomý projev Orlíků z prvního poločasu byl tentam. Naštěstí jim náskok z první půle nakonec stačil.

I když výkon nebyl optimální, tak vítězství na turnaji se musí ocenit. Velkou pochvalu zaslouží především Ondra Hynek, pro kterého šlo o první soutěžní zápasy, přesto patřil k nejlepším na hřišti. Střelecky se turnaj moc povedl Terezce Kouřilové a v bráně odchytal při své premiéře tři vítězné zápasy Marek Dojčiak.