Orlové měli nadosah vítězství, nejmenším se tentokrát příliš nedařilo

3. únor 2017, 07:15

Chodov - Nejmladší florbalisté FBC Kutná Hora bojovali na dalších mistrovských turnajích:

Mezi nejlepšími sahali Orlové po vítězství

Po předchozím nepříliš vydařeném turnaji jsme se chtěli opět florbalem bavit a předvést lepší a především týmovější výkon. Naše vyhlídky na zlepšení však byly zatíženy absencí některých hráčů a skutečností, že třetina kluků přijela rovnou z lyžařského výcviku.

Prvním soupeřem byl tým z Chodova. Do zápasu jsme vletěli jak uragán a po pěti minutách vedli tři nula. Jenže rychlé vedení nás uspalo a my přestali bránit. Soupeř měl spousty otevřených střel a pohodlně do přestávky srovnal. I přes slušný výkon v útoku jsme stále kupili chyby v obraně. Soupeřova elitní pětka je dokázala bohužel trestat. Nakonec musíme uznat, že konečná remíza zápasu slušela.

Dalším soupeřem bylo družstvo Black Angels. Abychom měli šanci na úspěch, museli jsme přeskupit útočné šiky a výrazně zlepšit obrannou činnost mužstva. To se nám povedlo a díky výtečnému a hlavně týmovému výkonu jsme kvalitního soupeře udolali.
Ve finálovém zápase se nám do cesty postavil tým Panthers Praha, patrně nejlepší tým soutěže. V posledním a zatím jediném měření, rovněž ve finále prvního koše, jsme s nimi celkem jednoznačně prohráli 1:4. Měli jsme jim tedy co vracet. V zápase jsme podali výkon na hranici svých možností, v prvním poločase si vytvořili spoustu šancí, které jsme ale nedokázali proměnit.

Kdybychom vedli o tři góly, asi by se nikdo nemohl divit. Ve druhém poločase byl opticky lepší soupeř. Gól však žádný nepadl a o vítězi turnaje musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byl úspěšnější bohužel soupeř.

Na závěr musím všechny kluky moc pochválit, dva zápasy hráli na hranici svých možností a především bojovali jako tým. Je radost trénovat takovou partu sportovců! Když zapracujeme na technické úrovni, můžeme dosáhnout až na úplný vrchol.

Sestava: Blahník, Březina, Douša, Lokaj, Marek, Martínek, Netolický,  Novák, Prantl, Štursa, Trpišovský, Vašíček.

Zápasy ve skupině:
FBC Kutná Hora – FAT PIPE Florbal Chodov 5:5 (3:3)
branky: 3 x Martínek, Douša, Netolický
asistence: Blahník, Štursa

FBC Kutná Hora – Black Angels 2007 3:2 (2:1)
branky: 2 x Netolický, Vašíček
asistence: Martínek,

Finálový zápas:
FBC Kutná Hora – Panthers Praha 0:1 po sam. nájezdech

Autor: Pavel Netolický

Orlíkům se nedařilo

Sobotní turnaj v Dobříši se Orlíkům moc nepovedl. Na své soupeře nestačili, nedařilo se technicky, vázla přihrávka, kombinace i střelba.

Nechyběla sice snaha o výsledek zabojovat, ale ta samotná na vyspělejší soupeře nestačila. Zlepšení hry přišlo až v posledním zápase, ale ani ten nebyl nakonec vítězný. Turnaj se opravdu povedl jen Jardovi Načeradskému v bráně a Matějovi Kůrkovi, který se postaral o většinu našich gólů.

FBC Kutná Hora Orlíci - Florbalová akademie Mladá Boleslav-Dalovice 3:7
FBC Kutná Hora Orlíci - Wizard DDM Praha 10 - 3:10
FBC Kutná Hora Orlíci - FbK Olymp Praha 5:7