Oslabení junioři Kutné Hory zvládli zápasy druhého turnaje se ctí

10. říjen 2014, 18:10
(aktualizováno: 10. říjen 2014, 18:10)

Králův Dvůr - Ke druhému turnaji zajížděli junioři Kutné Hory do dalekého Králova Dvora. Za normálních okolností by úkol zněl jasně, a to bojovat o šest bodů, ale vše bylo jinak, během týdne pro zranění nebo nemoc vypadlo 6 borců základní sestavy a tak se vůbec nevědělo, jak vše dopadne.

FBC Havíři Kutná Hora – Viking Group TJ Sokol Kobylisy 9:2 (2:0, 4:1, 3:1)
Vyloučení: 0:2 Využití: 0:1
Branky a nahrávky Kutné Hory: 3. vlastní gól, 9. Jedlička (Štifter), 15. Štifter (Kareš), 23. Sikora (Martínek), 29. Verner (Martínek), 30. Štifter (Kareš), 35. Rowe, 40. Tvrdík (Štifter), 43. Kareš (Štifter)

K prvnímu zápasu nastoupili hráči Kutné Hory proti pražským Kobylisům. Od začátku zápasu bylo jasné, že Kobylisy budou hrát ze zabezpečené obrany a Havíři budou muset pracně obléhat jejich branku. Ve třetí minutě po prvním velkém závaru před brankou si hráči Kobylis dali vlastní branku a z kutnohorských spadla nervozita. Hra se nadále vyvíjela lépe pro hráče FBC, kteří se z tlaku prosadili v 10. minutě první třetiny. Kdy po přihrávce Štiftera skóroval útočník Jakub Jedlička. Po první třetině vedla Kutná Hora 2:0. Druhou třetinu už Kutnohorští začali od začátku důrazně a velice aktivně, důkazem toho byl gól vstřelený hned 11 vteřin po úvodním buly. Čtvrtý gól havířů přidal Sikora po přihrávce Martínka. Ve druhé části třetiny ještě z dálky skóroval pěknou střelou Verner a na konci druhé třetiny se prosadil Štifter. Stav po druhé části tedy byl velice přízniví pro hráče FBC. Třetí třetina začala ve stejném průběhu a díky velkému napadání Kutné Hory se po chybě Kobylis zaskvěl hezkou sólovou akcí Adam Rowe, který zvyšoval stav utkání už na 7:1. V deváté minutě se opřel do míčku Tvrdík a nedaleko od půlky skóroval přesnou ranou k tyči. Kobylisy ovšem ještě jednou skórovaly, a to pouze v přesilové hře, více gólů už hráči z Prahy nedali. A tak na konečných 9:2 pro Kutnou Horu zvyšoval Michal Kareš a tak si Kutná Hora mohla připsat další 3 body, které se jí budou velice hodit.

FBK Fat Pipe VOSY Praha – FBC Havíři Kutná Hora 5:4 (2:0, 2:0, 1:4)
Vyloučení: 1:1 Využití: 1:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 33. Kareš (Štifter), 37. Štifter (Verner), 41. vlastní gól, 44. Martínek (Jedlička)

Ve druhém utkání se havíři utkali s celkem FBK FAT PIPE VOSY PRAHA a v tomto zápase se potvrdilo, že statistiky a výsledek ne vždy jdou ruku v ruce. Kutnohorští hráči zahájili utkání velkým náporem, který bohužel nedokázali potvrdit vstřelením gólu, a chytře hrající soupeř se z pevné obrany zaměřil na rychlé smrtící protiútoky a v první třetině se mu povedly dva proměnit. Ve druhé části se obraz hry nezměnil, Havíři neustále atakovali branku soupeře, ale skórovat se jim nepodařilo, zatímco Vosy ze dvou protiútoků zaznamenali třetí a čtvrtý úspěch. Ve třetí třetině se hráčům FBC konečně povedlo odčarovat gólmana Vos a začaly ohromné dostihy. Hráči z Prahy na hranici sebeobětování urputně bránili svou branku. Junioři FBC je točili jako na kolotoči, ale bohužel to nestačilo. Hrát se o minutu déle stav by byl jiný, ale takto odcházeli Havíři se sklopenými hlavami, protože prohráli těsně 4:5. V utkání se projevila velká marodka, ale hlavně výborný výkon brankáře soupeře. Bohužel to, že hráči Kutné Hory přestříleli soupeře 55:15, nestačilo. Tyto body budou rozhodně chybět.

FBC Kutná Hora: Dlouhý, Hetfleisch – Tvrdík, Zelený – Verner, Petrásek – Kareš, Jedlička, Štifter – Sikora, Martínek, Rowe.