Premiéra se zručským florbalistům vydařila, zisk čtyř bodů dodal chuť do dalších zápasů

23. září 2012, 22:14
(aktualizováno: 24. září 2012, 08:15)

Stochov - Zručští florbalisté sehráli v sobotu 22. září 2012 historicky první dva mistrovské zápasy ve stotřicetikilometrů vzdálené moderní hale ve Stochově. Na programu měli utkání soutěže Praha/Střední Čechy - třída mužů divize B s týmy FBC Žraloci Příbram B a FK Spartak Praha B.

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – FBC Žraloci Příbram B  3:3 (3:0 0:1 0:2)

Hned jako první čekal zručský tým zápas s Příbramí, který nastoupil se třemi hráči A týmu. Ve druhé minutě otevřel skóre ve prospěch Zruče nad Sázavou Lubomír Bleha - 1:0. V 9. minutě vsítili zručští florbalisté druhý gól, autorem byl Luboš Vodrážka – 2:0. To nebylo však v první třetině vše, v následující minutě se postaral o zvýšení náskoku na tříbrankový rozdíl opět Luboš Vodrážka po přihrávce Josefa Loudy – 3:0. Soupeř v roli favorita střetnutí takový vývoj utkání nečekal, ve druhé třetině se snažili o zvrat, ale vsítili pouze jednu branku, v 16. minutě skóroval Ota Hauptman – 3:1. Domácím zachytal v této třetině vynikajícím způsobem brankář Jakub Malý, střelci měli tentokrát smůlu – neproměnili tři příležitosti (jednu při přesilovce ve 29. minutě) a navíc nastřelili tyčku svatyně hostů brankáře Lukáše Kohúta. Třetí třetina začala náporem hostů, kteří se snažili vyrovnat skóre, domácí se ale dobře bránili a vyráželi do brejkových situací. Žádnou se však nepodařilo dotáhnout ke zvýšení skóre, naopak  Příbramští ve 31. minutě snížili na jednobrankové manko Radkem Obermaierem – 3:2. Bohužel to nebyla jejich poslední branka. Dvě minuty před koncem se nechal zbytečně vyloučit David Žamboch za sekání, Žraloci výhodu jednoho muže navíc využili a srovnali Tomášem Šimáčkem skóre na konečných 3:3.
Branky: Luboš Vodrážka 2, Lubomír Bleha – Pavel Šedivý, Radek Obermaier, Tomáš Šimáček. Vyloučení: 1/1. Rozhodčí: Jan Černý, Jan Marvánek.
Sestava: Jakub Malý – Josef Louda, Jan Tůma – Lubomír Bleha, Kamil Bělina – Luboš Vodrážka, Václav Šimonic, Jakub Sedláček – David Náhlovský, František Jantač, Petr Tvrdík (K) – Petr Kratochvíl, David Žamboch.

FK Spartak Praha B – TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 3:7 (2:4 1:2 0:1)

Ve druhém utkání nastoupili zručští florbalisté proti soupeři z Prahy. Ve třetí minutě první třetiny se domácí dostali do vedení brankou Jana Kratochvíla – 1:0. Jiskra poté zpřesnila hru a v 6. minutě bylo vyrovnáno. Kapitán družstva Petr Tvrdík seběhl z křídla před gólmana domácích Martina Švece a nedal mu šanci – 1:1. Zručští poté získali převahu, kterou korunovali dvěma brankami v 8. minutě. Nejprve se trefil Václav Šimonic po uvolnění Josefa Loudy – 1:2, po dalších patnácti sekundách se prosadil Luboš Vodrážka – 1:3. Z dvoubrankového vedení se hosté neradovali dlouho, v 9. minutě se opět prosadil domácí Jan Kratochvíl – 2:3. V této části hry v rozmezí dvou minut padla čtyři branky, tu poslední v čase 8:36 zaznamenal střelou z dálky Jan Tůma po přihrávce Josefa Loudy – 2:4. Ve druhé třetině již tolik branek nepadalo, obrany byly pozornější. Přesto se ve 14. minutě prosadil David Náhlovský po příhře Petra Kratochvíla – 2:5, ve 20. minutě navýšil stav střetnutí František Jantač – 2:6. V téže minutě snížil za domácí Petr Janoušek – 3:6. Třetí třetina zaznamenala pouze jednu branku, postaral se o ni Kamil Bělina po přihrávce Davida Žambocha – 3:7.
Branky: Jan Kratochvíl 2, Petr Janoušek – Petr Tvrdík, Václav Šimonic, Luboš Vodrážka, Jan Tůma, David Náhlovský, František Jantač, Kamil Bělina. Vyloučení: 2/1. Rozhodčí: Ondřej Kadaník, Jan Šubrt.