Premiéra vynesla nově vzniklému céčku kutnohorské Olympie tři body!

23. září 2012, 22:22
(aktualizováno: 23. září 2012, 22:22)

Stochov - Do svého premiérového ročníku vstoupili i florbalisté mužského céčka SKP Olympia Kutná Hora. K úvodním zápasům cestovala kutnohorská družina pod vedením hrajícího trenéra Jaroslava Bochníčka až do dalekého Stochova. Na prvním ligovém turnaji se postupně tým utkal s SK Panthers Příbram a FBK Sokol Dobřichovice.

Soupiska: Mokošín Lukáš – Pokorný Tomáš, Šafránek Martin – Vedral Filip, Zvelebil Michal – Bochníček Jaroslav, Junek Radim, Lopour Zdeněk – Baťa Petr, Hönig Pavel, Hojda David.

SKP Olympia Kutná Hora C – SK Panthers Příbram 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky, asistence KH: 11. Bochníček Jaroslav, 12. Baťa Petr (Pokorný Tomáš)
Vyloučení: 2/0, bez využití

Od úvodních minut Kutná Hora dobře bránila a soupeře k ničemu nepouštěla. Dobrým přechodem do útoku a napadání soupeřovi rozehrávky si postupně vytvářela několik gólových příležitostí. Několikrát dokázala včas zachytit soupeřovu rozehrávku, ze které pramenila spousta přečíslení, ovšem bez patřičného gólového efektu. První změnu skóre přinesla 11. minuta. Premiérový kontroverzní gól zpoza branky svého týmu vstřelil Jaroslav Bochníček. Příbram se dožadovala odpískání hry rukou jmenovaného hráče, ale rozhodčí přihlížející metr od hry uznal, že branka padla v souladu s pravidly. I po vstřelené brance byla Olympia aktivnější a častěji se dokázala prodrat do zakončení. Někdy až hodně nepřesného! Na 2:0 zvyšoval necelou minutu po úvodní brance Petr Baťa, který zády k brance rozvlnil síť tvrdou backhandovou střelou. Konec první části dohrála Olympia s míčkem na florbalce a do druhé třetiny se šlo za dvougólového vedení kutnohorských borců. Druhá třetina probíhala ve stejném duchu, jako ta první, i když se Příbramští několikrát osmělili a ohrozili branku Olympie. Všechny nebezpečné šance dokázal zlikvidovat výborně chytající brankář Mokošín, jehož chvíle přišla ještě ve třetí třetině. V prostřední části bylo vidět spousty nepřesností a než aby se hrál pěkný kombinační florbal, bojovalo se o každý milimetr hřiště a oba týmy sváděly mnoho osobních soubojů. Začátek závěrečné periody Olympia zaspala. Osamocený hráč před bránou Mokošína než stačil zakončit, byl zezadu sražen dobíhajícím Petrem Baťou a jednoznačně následovalo trestné střílení. Brankář Mokošín ukázal své kouzlo a donutil soupeře zakončit trestné střílení střelou vedle branky. V následné přesilové hře předvedl ještě několik pohotových dobrých zákroků a držel stále svůj tým nad vodou. Když se podařilo Olympii první početní výhodu soupeře ubránit, přišla na řadu druhá. Opět v ní excelovala obrana a brankář Mokošín, který se v těchto vteřinách hry rozhodně nenudil. Po ubránění přesilovky mohla Kutná Hora několikrát po sobě navýšit své vedení, ale pokaždé zvítězila nepřesnost v zakončení. Olympia si dovolila i neproměnit takové šance jako je například rozehrávka volného úderu z rohu a následného zakončení Radima Junka před odkrytou bránou, které skončilo o pár centimetrů vedle, nebo samostatného úniku Jaroslava Bochníčka. Nicméně hra Olympie byla celý zápas založená na dobré obraně, a to se jí povedlo v celém zápase na jedničku. Premiéra v soutěži a hned si kutnohorské „céčko“ připsalo 3 body.

FBK Sokol Dobřichovice – SKP Olympia Kutná Hora C 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)
Branky, asistence KH: 6. a 15. Baťa Petr (Junek Radim, Lopour Zdeněk), 21. Bochníček Jaroslav (Pokorný Tomáš)
Vyloučení: 3/1, bez využití, oslabení: 1/0

Druhé utkání začali hráči Olympie opět aktivně. Do první stoprocentní „gólovky“ se dostal Petr Baťa, a ten se nemýlil. Přihrávku Radima Junka nekompromisně uklidil za záda brankáře Dobřichovic. Poté Dobřichovice nabídly Olympii dvojnásobnou početní výhodu. Ta ukázala, že přesilová hra Olympie ještě není dokonalá a že v ní jsou stále nedostatky. Ovšem i přesto nebezpečně zahrozila a střela Zdeňka Lopoura skončila na břevně! Poté se již soupeř v klidu ubránil a do druhé části se šlo za jednobrankového kutnohorského vedení. Svou střeleckou chuť prokázal na začátku třetiny v další šanci Petr Baťa a opět se nemýlil. I Sokol se poté ukázal a průnik mezi čtyřmi hráči zakončil soupeř přesnou střelou na zadní tyč. Ale Kutná Hora odskočila opět na rozdíl dvou gólů. Střelu Tomáše Pokorného ze standardní situace usměrnil backhandem ze vzduchu Jaroslav Bochníček do brány. Po dvou třetinách tudíž svítilo skóre 3:1 ve prospěch Olympie. Začátek třetí třetiny a jako v prvním utkání opět vyloučení na straně Olympie. Dobřichovice však nic nebezpečného nevymysleli, vzápětí ale skórovat už dokázali. V páté minutě přišla chyba v rozebrání hráčů a snížení ze strany Sokola. I Olympie dostala výhodu přesilové hry v závěrečné periodě. Avšak to byla hodně špatná přesilovka, nejenom neohrozili soupeřovu branku, naopak dokonce inkasovali. Plachtící střela z půli hřiště zapadla do brány, brankář Mokošín měl bohužel zakrytý výhled a najednou bylo srovnáno. Pak přišla kritická dvouminutovka pro Olympii. Dobřichovice dokázali otočit zápas a ještě své vedení navýšit. Výsledek 5:3 bohužel Kutná Hora už zvrátit nestihla.