Přes komplikace se sestavou kutnohorské florbalistky ve dvou zápasech neprohrály

1. říjen 2013, 22:17
(aktualizováno: 1. říjen 2013, 22:20)

Zruč nad Sázavou - Kutnohorské florbalistky se v neděli vydaly do Zruče nad Sázavou na svůj první ligový turnaj. Do "domácí" haly přijely v neúplné sestavě. Pouze osm hráček do pole se muselo vypořádat se sílou soupeřek, které v minulé sezóně skončily na předních příčkách tabulky.

Kutnou Horu tedy čekala dvě velmi těžká utkání. V odpoledních hodinách sehrály zápas nejprve s Děkankou SK Praha 4 a poté s ženami z Cirkusu Praha.

Sestava Kutné Hory: Blažejová Kristýna – Kozlová Klára (C), Viktorová Kristýna, Filipcová Marcela – Rajnyšová Veronika, Zvolánková Veronika, Lucie Baťová, Dvořáková Kristýna, Nešporová Kristina, Dvořáková Barbora

Děkanka SK Praha 4 – SKP Olympia KUTNÁ HORA 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)
Branky:  Zvolánková Veronika (bez asistence)
Vyloučení: 0:1, využití: 0:0, oslabení: 0:0
Zápasy se hrály na domácí půdě, proto chtěla kutnohorská děvčata vyhrát. Čekal je však těžký soupeř z Děkanky, který loňskou sezónu zakončil na 1. místě a slavil, tak zisk zlatých medailí. Začátek zápasu byl nervózní z obou stran, avšak po chvíli už se začalo opravdu hrát. První třetina po šancích na obou stranách skončila bez vstřelené branky. V druhé třetině pokračoval tuhý boj, ale i přes snahu Kutné Hory v sedmé minutě vstřelil tým Děkanky první branku. To se ale nelíbilo Veronice Zvolánkové, která měla na konci třetiny sílu proběhnout celé hřiště, a rychlou střelou procedit míček gólmance pod nohama. Kutnohorské florbalistky tento stav zápasu zvedl, a nechtěly si nechat vzít cenné body, na které se tolik nadřely. V zápalu boje se dokonce podařilo Barboře Dvořákové zlomit soupeřce florbalku. Třetí třetina byla v bojovném duchu, a Kutná Hora tlačila na branku soupeře, gól v této třetině však už nepadl. Naše florbalistky potrápily favoritky soutěže z Prahy, a zahájily tím, tak výborný vstup do nové sezóny. A daly tím najevo, že flrobal začínají brát opravdu vážně a ne jako nějaké víkendové povyražení.

SKP Olympia KUTNÁ HORA – CIRKUS Praha 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 3. Filipcová Marcela (Zvolánková Veronika), 10. Rajnyšová Veronika (Kozlová Klára), 4. Rajnyšová Veronika (bez asistence), 12. Rajnyšová Veronika (Blažejová Kristýna)
vyloučení: 2:0, využití: 0:1
Druhý zápas sehrála děvčata proti Cirkusu Praha, dalším silným týmem, který se v loňské sezóně pohyboval ve vrchních patrech tabulky. Lepší bilanci vítězství ve vzájemných zápasech, mají hráčky z Cirkusu. Oba týmy měly za sebou první zápas, a tempo hry v úvodu zápasu nebylo nijak výrazné. Kutná Hora nabuzená z prvního zápasu, chtěla urvat další body, a toho se ujala jako první Marcela Filipcová, která z půlky hřiště, tvrdou ranou příklepem vystřelila, a míček se ocitl za bezmocnou gólmankou v brance. Vyloučení Kristýny Viktorové za hru rukou bylo potrestáno v osmé minutě vyrovnávacím gólem. Stav do konce první třetiny se nezměnil.

V druhé třetině se hra přesouvala ze strany na stranu, potvrdilo se však pravidlo: „ nedáš, dostaneš“ a Cirkus dvěma rychlými a slepenými góly v třetí a čtvrté minutě druhé třetiny odskočil do dvou brankového vedení. Ještě na konci třetiny snížila stav Veronika Rajnyšová, která backhandem doklepala střelu Kláry Kozlové, až za záda brankařky.

Třetí třetina byla v režii Kutné Hory, která tlačila na soupeře, jak mohla a prahla po minimálně vyrovnávacím gólu. To se vyplatilo, po faulu na jednu z hráček Kutné Hora rozhodčí zapískal volný úder před bránou. Veronika Rajnyšová neváhala, nečekala až se hráčky Cirkusu stačí zformovat do obraných řad, vytvořit zeď a rozebrat útočící hráčky Kutné Hory a zasadila míček k pravé tyčce soupeřovy branky. Skóre bylo najednou 3:3, a Kutná Hora dál obstřelovala branku Cirkusu. Štěstí se přiklonilo nejen ke kutnohorskému týmu, ale hlavně k Veronice Rajnyšové, která vstřelila svůj třetí gól v zápase, tedy první hattrick v sezóně. Vše se událo až v závěru poslední třetiny a zajistila tím tak výhru svého týmu. Po bojovném výkonu si kutnohorské florbalistky zcela oprávněně zasloužily výhru a odváží si tak z prvního ligového kola 4 body do tabulky pravdy.