Rafanky zdobí bojovnost a týmové pojetí hry

19. leden 2018, 07:12

Radlice - Rafanky, tým starších žákyň florbalového oddílu FBC Kutná Hora zajížděly k prvnímu turnaji v novém roce do pražských Radlic. Nečekalo je nic jednoduchého, poněvadž los jim do skupiny přisoudil těžké soupeře: Slavii Plzeň a domácí Pantherky.

První zápas ve skupině holky svedly srdnatý boj s celkem Slavie Plzeň. Do zápasu jsme šly s nějakou představou hry, ale ta se nám nedařila naplnit, proto jsme provedly po první třetině pár změn v sestavě a to přineslo změnu herního projevu s řadou brankových příležitostí, ale bohužel bez brankového efektu, což proměňování šancí holky trápí po celou probíhající sezónu. Utkání s lépe kombinačním a techničtějším soupeřem jsme nakonec prohrály 0:3.

Druhý zápas ve skupině na nás čekal domácí tým Pantherek. Do zápasu jsme vstupovaly s odhodláním bodovat a navázat na výkon, který nás prezentoval ve druhém dějství v předchozím zápase. A to se nám po celou první třetinu dařilo. Aktivní a bojovnou hrou jsme zaskočily domácího favorita a tak po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 2:1 pro naše děvčata. V sympatickém výkonu děvčata pokračovala i po přestávce, ale domácí třemi brankami otočily stav skóre na svou stranu. Po třetí obdržené brance, kterou jsme dostaly 90 vteřin před koncem jsme si vzaly time-out a zkusily hrát power-play s cílem vyrovnat. Po vyhraném buly děvčata uzavřela domácí v jejich obrané třetině a gólmanku zasypaly sprškou střel, ale chybělo trochu štěstí, aby tam něco spadlo. I když jsme prohrály, holky si dokázaly, že můžou hrát vyrovnaný florbal i s tabulkově lepšími celky.

Třetí zápas o umístění nám průběh turnaje přisoudil tým Bohemians Praha. Od prvních minut jsme byly aktivnější a hladovější po úspěchu, což holky vyjádřily dvoubrankovým vedením do přestávky. Po přestávce sice soupeř snížil na rozdíl jedné branky, ale Rafanky trpělivou hrou podpořenou dvěma brankami v síti soupeře navýšily náskok, který už udržely do konce. Vítězství bylo důležité pro zvednutí našeho sebevědomí, a to nám může dopomoci k dalšímu zlepšení. V utkání se hattrickem zaskvěla Nela Procházková.

Ve všech třech utkáních potvrdila formu výborně chytající Natka Matoušková, ale velkou pochvalu zaslouží celý tým za bojovnost a týmové pojetí, a to nejen při zápasech, ale i mimo ně.

Slavia Plzeň x Rafanky Kutná Hora 3:0
Panthers Praha x Rafanky Kutná Hora  4:2  Branky K.Hory: Blahníková,Voldřichová.
Rafanky Kutná Hora x FBŠ Bohemians Praha 4:1 Branky K. Hory: Procházková, Trpišovská, Procházková (Forštová), Procházková.

Sestava: Matoušková Natálie, Němcová Dominika, Mazánková Simona, Forštová Barbora,Voldřichová Kateřina, Trpišovská Natálie, Blahníková Barbora, Procházková Nela, Janglová Gabriela, Jelínková Simona.