S dosud neporaženou Jiskrou Kutnohorští dokázali remizovat 3:3

18. listopad 2013, 22:55
(aktualizováno: 18. listopad 2013, 22:55)

Praha - Mužské céčkok florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora čekalo další soutěžní kolo. Další souboje hostila sportovní hala Děkanka v Praze. Kutnou Horu čekaly zápasy s posledními Rippers Praha a dosud neporaženou Jiskrou Zruč nad Sázavou.

Sestava Kutné Hory: Nosál Lukáš (Rippers), Bochníček Bohuslav (Zruč), Merenus Jan – Třískala Jan, Vlk Martin, Pospíšil Jiří, Mašín Jan, Reithar Marek, Bochníček Jaroslav, Hönig Pavel, Baťa Petr, Duben Tomáš, Kruliš Daniel (pouze druhý zápas)

SKP Olympia Kutná Hora C – FbC Rippers Praha 7:2 (1:0, 2:1, 4:1)
Branky KH: 8. Reithar (Mašín), 16. Baťa (Vlk), 18. Reithar (Bochníček J.), 25. Mašín (Bochníček J.), 32. Reithar (Pospíšil), 33. Bochníček J. (Hönig), 40. Mašín (Bochníček J.)
Vyloučení: 0/8, využití: 2/0
Svižný začátek zápasu, ve kterém oba týmy vyslaly několik zahřívacích projektilů. Zejména kutnohorský brankář Lukáš Nosál se uvedl těžkými reflexivními zákroky. Skóre se měnilo až na začátku 8. minuty, kdy svou jedovatou střelou procedil pražského brankáře Reithar. Na začátku druhého dějství sice Rippers srovnali, ale to bylo na delší dobu všechno, co předvedli. Uklidnění na hole Olympie vrátil po nahození Vlka pohotovou tečí Baťa. O pár vteřin později našel přes celou šíři hřiště Bochníček Reithara a ten střelou z první nedal brankáři šanci. Kutná Hora měla na konci druhé části obrovskou příležitost odskočit soupeři na rozdíl čtyř branek. Dvě trestná střílení ale neproměnila. Nejprve selhal Baťa a po něm Bochníček. Když se do přestávky nepodařilo využít výhody dvou hráčů v poli navíc, rozseknout to musel začátek třetí třetiny. Uběhlo 29 vteřin a dvojnásobnou početní výhodu utnul Mašín, po přihrávce Bochníčka zpoza branky. V probíhající klasické přesilové hře další branku Olympie nepřidala, i když možností měla spousty. Až další početní výhodu přetavila Kutná Hora v pátý gól. Pospíšil precizně předložil míček Reitharovi, který dokonal hattrick. Neuběhla ani minuta, když Hönig přenechal míček Bochníčkovi a ten trefil odkrytou klec. O dalších 47 vteřin později se prosadil Mašín. Poslední slovo měli hráči Rippers, kteří korigovali skóre brankou dvě minuty před závěrečnou sirénou.

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – SKP Olympia Kutná Hora C 3:3 (2:0, 0:2, 1:1)
Branky KH: 16. Reithar (Pospíšil), 20. Baťa (Duben), 35. Mašín (Pospíšil)
Vyloučení: 3/2, využití: 1/0
Po celou dobu zápasu Kutná Hora lépe kombinovala a držela míček pod svou kontrolou. Ovšem jedním z rozhodujících momentů zápasů byla úspěšnost využití přesilových her a přesnost střelby. Do vedení šla Jiskra. Přihrávka z rohu hřiště skončila po nepřehledné situaci v kutnohorské síti. V polovině úvodní periody využila Zruč přesilovou hru a rázem to bylo o dvě branky. Před první sirénou měla Kutná Hora k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, ale ztroskotala na nepřesném zakončení. Nejaktivnějším střelcem byl obránce Pospíšil, který tak stále čeká na první trefu v sezóně. Obrázek hry se ani ve druhém dějství moc neměnil. Olympia častěji u míčku, předvádějící rychlou kombinační hru s nepřesným závěrem. Střeleckou smůlu protrhl ve 4. minutě druhé části Reithar, který překonal brankáře soupeře velmi štiplavou ranou. Povzbuzená Kutná Hora se dočkala vyrovnání v 8. minutě. Střelou do horní poloviny branky skóroval Baťa. Do poslední třetiny se šlo za nerozhodného stavu a v úvodních minutách to několikrát nebezpečně zkoušel Reithar. Necelých pět minut před koncem podnikli hráči Zruče ojedinělý výpad, který ovšem skončil diskutabilní brankou zavánějící úderem do míčku ve výšce nepovolující pravidla. I na tuto branku dokázala Kutná Hora odpovědět. Na tabuli svítil čas 10:22 a výlet beka Pospíšila za branku Jiskry s následnou přihrávkou k levé tyči skončil gólem Mašína. Zápas skončil nakonec remízou, i když 4 vteřiny před koncem mohlo přijít definitivní rozuzlení, ale Vlk byl na přihrávku Reithara krátký.