Skělý start juniorů do nového ročníku druhé ligy - plný počet šesti bodů

25. září 2014, 22:36
(aktualizováno: 25. září 2014, 22:36)

Zruč nad Sázavou - První turnaj absolvovali o víkendu junioři FBC Kutná Hora a to na "domácí" palubovce ve Zruči nad Sázavou. Začátek sezóny sliboval po výborné letní přípravě bodové hody.

DDM Orka - Havíři Kutná Hora 3:5 (0:4, 1:0, 2:1)

K prvnímu zápasu sezóny nastoupili Kutnohorští proti pražské Orce, která je letos nováčkem ve II. lize juniorů. Od začátku zápasu byla Kutná Hora jasně lepší a netrvalo dlouho a skóre zápasu otevřel Kareš po přihrávce Schwarze. Ani né o minutu později navýšil vedení Kunášek. Do konce první třetiny ještě přidali branky Vokřál  a Rowe. FBC na palubovce jasně dominovalo a po první třetině se schylovalo k debaklu soupeře.

Ve druhé třetině ovšem hráči Kutné Hory ukolébáni pohodlným vedením, výrazně polevili. Z toho Orka vytěžila přesilovou hru, kterou využila ke snížení. Do poslední třetiny nastoupili oba týmy s odhodláním se o výsledek ještě poprat, naštěstí hned po začátku zmrazil Orku Zelený, který svým průnikem přes střed hřiště navýšil opět na náskok 4 branek. Poté Kutná Hora opět polevila a Orka tak zmírnila na konečných 5:3 pro Kutnou Horu.
Branky FBC KH: Kareš (Schwarz), Kunášek(Kareš), Vokřál, Zelený(Tvrdík).

Havíři Kutná Hora – Tatra Střešovice by Opencamps 12:3 (3:2, 5:1, 4:0)

Ke druhému zápasu přistoupili Havíři s jasným cílem vyhrát a získat tak za první turnaj plný počet bodů.  Hned ze začátku zápasu se jim naskytla příležitost přesilové hry, ze které ale nedokázali skórovat, ba naopak inkasovali první gól zápasu, do vlastní sítě. Naštěstí dokázali Kutnohorští odpovědět dvěma góly, které dával Kareš po přihrávkách Štiftera. Jenže Tatran dokázal srovnat a tak bylo skóre vyrovnané až do 14 minuty, kdy skóroval Tvrdík a tak na konci prvního dějství bylo skóre 3:2.

Druhou třetinu otevřel opět Kareš dvěma góly po přihrávkách Spurného a Štiftera. Během druhé třetiny dostala Kutná Hora hru pod kontrolu a přidala ještě několik gólů, trefil se Trvdík, Spurný a Rowe.

Třetí třetina již byla v režii Kutnohorských, branky přidali ještě Štifter, Kareš, Schwarz Jiří a na konečných 12:3 upravil Schwarz Ondřej, který zpečetil výhru Kutné Hory na domácí palubovce.

Junioři FBC Kutná Hora vstoupili do sezóny plným ziskem šesti bodů. Předvedená hra směrem dopředu byla kvalitní, ale vzadu se musí hodně zlepšit, pokud jejich útok na přední příčky nemá zůstat jen u planých slibů.

Branky FBC KH: Kareš 5 (Štifter 4, Spurný), Tvrdík 2 (Martínek), Spurný (Kareš), Rowe, Štifter (Kareš), J. Schrarz, O. Schwarz (Petrásek).

FBC Kutná Hora: Hetfleisch, Dlouhý – Tvrdík, Zelený – O. Schwarz, J. Schwarz – Kareš, Spurný, Štifter – Rowe, Kunášek, Martínek – Petrásek, Vokřál, Jedlička - Sikora.