SOUHRN: Víkendové boje florbalistů FBC Kutná Hora

15. prosinec 2015, 08:18

Kutná Hora - Výsledky florbalového oddílu FBC Kutná Hora z hracího víkendu 12. - 13. prosince a jejich statistický souhrn:

MUŽI A tým

FBC Kutná Hora x SSK KSB Future Barrandov 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky KH: 10. Martínek (Štifter), 34. Schwarz (Reithar), 57. Reithar (Štifter), 59. Kunášek (Dolejš)
Vyloučení: 0:2, bez využití, střely na branku: 28:36

Obraz hry se po celou dobu zápasu moc neměnil. Pražský Future byl častěji u míčku a pozornost domácí obrany zkoušel rychlou kombinací na jeden dotek. Postupem času, zejména ve třetí třetině, se přiostřilo a hra se trošku otevřela. Kutná Hora však zodpovědně bránila a hrozila z brejkových situací. Na každou branku Future našli domácí odpověď. V závěru utkání pak dokonce výsledek otočili ve svůj prospěch. Po brance kapitána Reithara skórovali domácí ještě jednou, a to po závaru před brankou. Tam byl důrazný Kunášek, který donutil soupeře ke vstřelení vlastní branky.

FBC Kutná Hora x Fortel TJ Sokol Kobylisy 9:6 (6:2, 1:0, 2:4)
Branky KH: 3. Schwarz (Dolejš), 3. Reithar (Štifter), 11. Schwarz (Dolejš), 16. Martínek (Štifter), 19. Dus (Rejna), 19. Chalupa (Schwarz), 24. Martínek (Štifter), 48. Kunášek (Dus), 53. Kunášek (Jurka)
Vyloučení: 3:1, využití: 0:1, střely na branku: 41:32

Do utkání domácí doslova vlétli. Hýřili aktivitou v zakončení a obětavě bránili. Výsledkem byli dva rychlé góly ve třetí minutě, stejný počin zopakovali minutu před koncem první kapitoly. Když ve druhé třetině navýšil vedení Martínek šla Kutná Hora do třetí části s pohodovým náskokem pěti branek. Ovšem Kobylisy se nevzdaly a zejména v úvodu třetí třetiny byla vidět jejich aktivita ze které vyplynuly dva dvouminutové fauly pro domácí výběr. Na jednu přesilovkovou branku soupeře reagovala Kutná Hora dvěma zásahy Kunáška. V závěru hosté dvěma slepenými góly pouze kosmeticky upravili skóre.

Sestava: Bochníček B. (Future), Dlouhý J. (Kobylisy) – Reithar M., Listík P., Tvrdík A., Rejna V., Kuchař A., Vaňáč R. (pouze zápas s Kobylisy) – Štifter O., Martínek R., Vokřál J., Dus J., Kunášek M., Jurka P., Dolejš M., Schwarz J., Chalupa J.

MUŽI C tým

Po dvou výhrách se mužské céčko vyhouplo na první místo v tabulce. Před druhými Vinohrady C má náskok tří bodů, pražský tým má však dva zápasy k dobru. Třetí Benešov B ztrácí na lídra už 7 bodů.

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou - FBC Kutná Hora C 2:5
Branky KH: 1. Dušek (Blahník), 12. Dušek (Janeček), 21. Mašín (Blahník), 28. Baťa (Blahník), 31. Mašín (Dušek)

TBC Horoměřice - FBC Kutná Hora C 1:2
Branky KH: 9. Hruška (Dušek), 14. Dušek (Netolický)

Sestava: Lupínek Z. – Dušek J., Janeček P., Kruliš D. – Baťa P., Mašín J., Netolický P., Hruška M., Blahník M. (pouze první zápas)

DOROSTENCI

Dorostenci se po zisku dalších tří bodů usadili na páté příčce. Družstvo vedené trenérem Šestákem nasbíralo celkem 15 bodů. Před šestým Kolínem vede o tři body.

FA Mladá Boleslav x FBC Kutná Hora 2:1
Branky: Bárta (Smítka)

FBC Kutná Hora x FA Mladá Boleslav-Nymburk 8:2
Branky: 2x Bárta (Junek, Novotný), 2x Koller P. (Fér, Šulc), Fér, Špaček (Bárta), Novotný (Špaček), Šulc (Smítka)

Sestava: Smítka – Špaček, Tvrdík – Novotný, Koller M. – Šulc, Fér, Koller P. – Procházka, Junek, Bárta – Marek

MLADŠÍ ŽÁCI

V herně těžší skupině doplatili mladší žáci na bezzubou produktivitu. I ve fyzicky náročném zápase o všechno, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, moc branek nepadlo. Ale žáci zlomili svou střeleckou smůlu, díky čemuž nakonec vyhráli. Radovali se i díky bojovnosti do poslední vteřiny zápasu.

Branky KH: Kodaj (Vavřina), Vavřina

Sestava: Trnka – Vavřina, Železný, Šejvl – Kodaj, Fandl, Klouček – Bruner, Slavotínek, Pařez – Pokorný, Rajchman

JUNIORKY

Dohrávaný duel 1. ligy juniorek se Kutné Hoře nevyvedl. Do konce první fáze soutěže zbývá odehrát dvě utkání. Poté se soutěž rozdělí na dvě části. Aby se Kutná Hora (11 bodů) dostala do první trojice zajišťující tu lepší nadstavbovou část, tak musí bezpodmínečně bodovat. A doufat, že Žďár nad Sázavou, který je na té třetí postupové pozici se stejným počtem 11 bodů naopak bodovat nebude. Poslední kolo první fáze se hraje 19. prosince.

Dohrávka:
FBC Kutná Hora x Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 3:7
Branky KH: Francová, Nováková, Výborná

Sestava: Dědičová – Dubská M., Dubská N., Výborná, Knížová, Nováková, Roubíčková, Nováčková, Šimůnková, Francová

DOROSTENKY

ELITE PRAHA – Panthers x FBC Kutná Hora 2:2
Branky KH: 16. vlastní gól soupeřek, 31. Krupková (Šimůnková)

FBK Fat Pipe Vosy Praha x FBC Kutná Hora 6:1
Branka KH: 15. Knopfová (Šimůnková)

Do prvního utkání vstoupily dorostenky ospale a rychle prohrávaly 2:0. Po domluvě trenérů však holky zabraly v obraně a i zásluhou vlastní branky soupeřek vydřely jediný bod z tohoto turnaje. Druhé utkání téměř kopírovalo to první. „Nedostatek bojovnosti a vůle vybojovat body, to bylo rozhodujícím faktorem jasného vítězství pražských Vos. Hráli jsme příliš  zbrkle a bez zápalu. Opět musím vyzdvihnout výkon naší brankářky Neumanové, která nás i přes zdravotní potíže v mnoha situacích podržela.“ zhodnotil utkání trenér Roman Krčík.

Sestava: Neumanová – Knopfová, Šimůnková, Vyvialová, Krčová, Horáková M., Horáková K., Výborná, Lučivnáková, Krupková, Filipová.