SOUHRN: Víkendové boje florbalistů FBC Kutná Hora

27. leden 2016, 07:59

Kutná Hora - Výsledky florbalového oddílu FBC Kutná Hora z hracího víkendu 23. - 24. ledna a jejich statistický souhrn:

JUNIOŘI

Junioři nezvládli zápas s Black Angels. O zisku tří bodů rozhodla druhá třetina, kterou junioři prohráli 0:4. O poznání vyrovnanější byl druhý duel s FC Bučis team. Družstvo má dle slov trenéra Třískaly daleko navíc a jenom naivita a nedůslednost v obraně stojí juniory body.

FBC Foxconn Kutná Hora x BLACK ANGELS 2:10
Branky KH: J. Schwarz 2 (Jedlička 2)

FC Bučis Team x FBC Foxconn Kutná Hora 5:3
Branky KH: Petrásek 2 (J. Schwarz, M. Koller), Staňo.

Sestava: Vániš - Bříza, O. Schwarz - Tvrdík, Soukup - Jedlička, Petrásek, J. Schwarz - Martínek, P. Koller, M. Koller, Rowe a Staňo.

MUŽI C

První zápas céčka s B týmem Benešova rozhodla poslední třetina. Dělbu bodů zařídil Blahník brankou 14 vteřin před závěrečnou sirénou. Ve druhém utkání ztratilo céčko dvoubrankové vedení ještě před první přestávkou a poté se již výsledkově nedokázalo dotáhnout, i když herně nezaostávalo. Zmar podtrhla i branka do opuštěné Jetlebovi branky při hře v šesti.

FBC Kutná Hora C x SK Florbal Benešov B 4:4
Branky KH: Kareš 2 (Blahník 2), Mašín (Třískala), Blahník (Kareš)

TJ Sokol Královské Vinohrady C x FBC Kutná Hora C 7:4
Branky KH: Blahník 2 (Netolický 2), Kareš, Netolický (Reithar)

Sestava: Jetleb - Kruliš, Blahník, Dojčiak, Baťa, Třískala, Janeček, Netolický, Mašín, Hruška, Kareš, Reithar

JUNIORKY

Juniorky prožívají úspěšné období. Vydařil se jim vstup do nadstavbové části a ve výborných výsledcích pokračovaly i ve druhém kole, a to cestovaly v užším počtu hráček. S lehkostí si poradily s kvalitně horšími soupeřkami z jižních Čech.

FBC Kutná Hora x FBC Sokol Písek 10:1
Banes Florbal Soběslav x FBC Kutná Hora 0:7

Sestava: Dědičová - Knížová, Výborná, Francová, Ašenbrennerová, N. Dubská, M. Dubská, Roubíčková

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Rafanky opět doplatily na první duel. Po ospalém výkonu vysoko podlehly kladenským Kanonýrkám. V ostatních zápasech předvedly bojovný výkon a ukázaly, že mají chuť hrát.

Poučené hráčky mohou vstoupit do dalšího turnaje s vědomím, že při plnění trenérských pokynů mohou porazit i těžký tým ze západních Čech.

FBC Rafanky Kutná Hora x FBC Kanonýrky Kladno 1:6
Branky KH: vlastní gól soupeřek

FBC Rafanky Kutná Hora x SK Dvojka Praha 1:0
Branky KH: Filipová (Růžičková)

FBC Rafanky Kutná Hora x FBŠ Slavia Plzeň 2:1
Branky KH: Langrová (Němcová), Langrová

Sestava: Neumanová - Krupková, Motýlová, Růžičková, Filipová, Langrová, Nejedlová, Němcová, Ladomirjaková, Staňková.

ELÉVOVÉ ORLOVÉ

V minulém turnaji jsme bez ztráty kytičky postoupili do vyššího třetího výkonnostního koše. Základním cílem nemohlo být tedy nic jiného, než udržení se. Potřebovali jsme porazit alespoň jednoho ze soupeřů. První možností byly kunratické šelmy. Minulý turnaj jsme s nimi hráli vyrovnanou partii. Tentokrát jsme, ač tomu výsledek tolik neodpovídá, nedali šelmám sebemenší šanci. Děti zahrály výborně a tři vstřelené branky byly pro našeho soka hodně milosrdné. Největší radost jsme měli z toho, že se prosadila každá řada.

Do druhého zápasu ve skupině jsme nastupovali s vědomím, že pokud vyhrajeme, postoupíme do vyššího výkonnostního koše bez ohledu na výsledek finále! Ve finále bychom totiž narazili na domácí pořádající tým Kobylis patřící do prvního výkonnostního koše. Soupeřem nám byl soupeř DDM ORKA Horní Počernice. V utkání jsme zahráli dobře a i přes malý výpadek, kdy jsme dostali dva slepené góly a prohrávali 3:1, dokázali výsledek otočit a zaslouženě zvítězit. Tímto jsme se opět dostali o další stupínek výš - do druhého koše!!!

O výsledku finále rozhodl náš velmi bojácný výkon na začátcích obou poločasů. Děti se zalekly soupeře z nejvyššího výkonnostního koše a přestaly plnit jakékoli taktické pokyny, které jsme jim kladli na srdce. Kromě začátků poločasů jsme však byli Kobylisům vyrovnaným soupeřem, a tak se můžeme v dalších zápasech na co těšit.

Výsledky: Ve skupině
FBC Kutná Hora Orlové - Start 98 Kunratické Šelmy 3:2
Branky KH: Vaingát, Holub, Pompa (Blahník, Crkal)

FBC Kutná Hora Orlové - DDM ORKA Horní Počernice 6:3
Branky KH: Blahník 2, Kovalda 2, Trpišovský, Holub (Netolický, Blahník, Holub, Trpišovská, Crkal)

Zápas o první místo
FBC Kutná Hora Orlové - Viking Group TJ Sokol Kobylisy 2:5
Branky KH: Kovalda, Vašíček (Blahníková 2)

Sestava: Navrátil - Blahník, Blahníková, Crkal, Holub, Kovalda, Kopecký, Malina, Netolický, Pompa, Trpišovský, Trpišovská, Vašíček, Vaingát, Zedník.

ELÉVOVÉ ORLÍCI

Orlíci v neděli sehráli další soutěžní turnaj, ke kterému cestovali do sokolovny v Kostelci nad Černými lesy. Po bojovném výkonu se nakonec radovali z třetího místa.

V prvním utkání Kutná Hora narazila na FBK Vosy Praha B a rozjezd to byl hodně těžký - na soupeře po všech stránkách nestačila a prohrála. Druhé utkání už bylo o poznání vyrovnanějším. Mukařov v zápase o stříbrnou příčku třikrát vedl, dvakrát Orlíci stav srovnali, na třetí branku už odpověď nenašli a prohráli. (fotogalerii z turnaje najdete zde).

FBC Kutná Hora Orlíci x FBK Vosy Praha B 1:8
Branka KH: Janglová

FBC Kutná Hora Orlíci x Sport Eden Beroun 3:3
Branky KH: Březina 2, Štursa

FBC Kutná Hora Orlíci x TJ Sokol Mukařov 2:3
Branky KH: Holý, Procházka

Sestava: Svoboda - Pokorný, Janglová, Lokaj, Melecha, Klouček, Dušek, Kouřilová, Holý, Procházka, Švejnoha, Načeradský, Janů, Marek, Březina, Štursa.