Spanilou jízdou na domácím turnaji junioři Olympie vykročili směrem k záchraně

6. březen 2014, 09:49
(aktualizováno: 6. březen 2014, 09:49)

Zruč nad Sázavou - Junioři Kutné Hory v neděli 2. března 2014 pořádali „domácí turnaj“ ve Zruči nad Sázavou. Byl to veledůležitý turnaj o bytí a nebytí v 2. lize. Ač Olympie okupuje šesté místo, tabulka je neuvěřitelně vyrovnaná a při shodě okolností se může padat i z 8. místa. Proto bylo třeba se soupeři ze spodku tabulky naplno bodovat a udržet 6. místo.

SKP Olympia Kutná Hora – Billy Boy Mladá Boleslav B 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
První třetina utkání byla od soupeře hodně opatrná, poctivě vyčkával v obraném bloku a čekal na rychlé brejky. Do 12. minuty byl stav nerozhodný, ale poté se Olympie dostala do vedení, a krátce nato odskočila Kutná Hora do dvoubrankového vedení. První gól obstaral Petrásek po asistenci Vokřála. Druhý gól o minutu později vsítil Kareš po přihrávce Listíka. Víc se toho v první třetině neudálo, a Kutná hora vedla zaslouženě nad Billy Boy 2:0.

Druhá třetina měla podobný obraz utkání, Kutná Hora držela míček a snažila se dobýt obranný val Mladé Boleslavi. V 1. minutě zaznamenal branku výborně hrající Kunášek po asistenci Schwarze. V 10. minutě dostal míček do branky Martínek. Třetinu završil gól Štiftera. Po druhé třetině bylo skóre pro Olympii 5:0.

Poslední třetina začala náporem soupeře, který se snažil s utkáním něco udělat. Vyústěním toho byl v 5. minutě gól na 5:1. To však bylo ze strany Billy Boy vše. Nakonec ještě skóre mírně upravil Spurný po přihrávce Štiftera. Konečné skóre tedy bylo 6:1 pro Kutnou Horu.
Branky KH: Petrásek (Vokřál), Kareš (Listík), Kunášek (Schwarz), Martínek, Štifter, Spurný (Štifter)

FbC Panthers - SKP Olympia Kutná Hora 4:9 (0:5, 3:1, 1:3)
Po dvou zápasové pauze vyrazili kutnohorští junioři vstříc druhému vítězství. V první třetině zasypala Olympia branku Panthers smrští střel, které dokázala přetavit na pět gólů. První branku utkání zaznamenal v 1. minutě Martínek. Utkání tak nabralo na obrátkách. Ve 3. minutě přidal druhou branku Olympie Kareš. Poté se dvakrát Kutná Hora dokázala prosadit v přesilovce. V 6. minutě se nejprve opět prosadil Martínek po přihrávce Petráska a první třetinu zakončil Schwarz svými dvěma góly v 8. a 10. minutě po asistencích Listíka a Zeleného. Stav po první třetině byl nadějný ve prospěch Kutné Hory 5:0.

Druhá třetina začala náporem Panthers, kdy Kutná Hora zaspala nástup a hned v 1. minutě inkasovala. V 5. minutě si ovšem připsal branku sváteční střelec Tvrdík a opět to bylo o pět branek. Poté Olympia polevila a iniciativu zápasu přebrali Panthers, kteří ze své aktivity vytěžili dvě branky po standardních situacích. Stav po druhé třetině byl 6:3 ve prospěch Olympie.

Závěrečná třetina byla po většinu času v režii Kutné Hory. Ve 2. minutě vstřelil branku Schwarz po asistenci Zeleného. Poté soupeř snížil ve 4. minutě na 7:4. Od této doby na palubovce úřadovala Kutná hora, která v 5. a 13. minutě vstřelila góly po střelách Martínka a Štiftera. Soupeři se ve třetí třetině nezmohli na větší nápor a tak Olympia s přehledem deklasovala Panthers 9:4.

Branky KH: 3x Martínek (Petrásek, Spurný), Kareš, 2x Schwarz (Listík, Zelený), Tvrdík, Štifter (Martínek)
Sestava Kutné Hory: Dlouhý, Hetlfleisch – Listík (C), Spurný, Tvrdík, Zelený, Korel, Štifter, Kunášek, Pešl, Petrásek, Schwarz, Kareš, Martínek a Vokřál.