Starší žáci FBC Kutná Hora skončili na pražském turnaji čtvrtí

18. prosinec 2014, 16:23
(aktualizováno: 18. prosinec 2014, 16:23)

Praha - Starší žáci FBC Kutná Hora zavítali v sobotu do pražské Ruzyně k posledním mistrovským utkáním tohoto roku:

FBC Kutná Hora – FBC Star98 Kunratice 2:3 (1:3, 1:0) hráno 2 x 10 min.
Do tohoto utkání vstoupila Kutná Hora vlažně, už v 1. minutě utkání byl vyloučen Láska. Ve vlastním oslabení z poloviny hřiště sice vystřelil Špaček a trefil přesně mezeru mezi brankařovými betony, bohužel však v tom samém oslabení soupeř dokázal vyrovnat a stav byl po dvou minutách hry 1:1. K další smůle si za 20 vteřin dal vlastní gól Špaček, když ho míček trefil do nohy 1:2. Poté se Kutnohoráci probrali, začali soupeře tlačit, ale bohužel z tlaku nic nevytěžili a soupeř v 9. minutě trestal z protiútoku 1:3. Druhá polovina začala skvěle, už ve 30 vteřině se trefil Krátký po přihrávce Špačka. Poté Kutná Hora zbytek třetiny byla nastěhovaná v útočném pásmu soupeře, bohužel jako v minulých zápasech, z tlaku nic nevytěžila a prohrála 2:3, i když za druhou třetinu si alespoň bod zasloužila.
Branky a asistence KH: Špaček, Krátký (Špaček).
Vyloučení: 1:1, Využití: 0:1, V oslabení: 1:0.

FBC Kutná Hora – Orka Čelákovice B 1:0 (1:0, 0:0) hráno 2 x 10 min.
Před tímto zápasem byl jasný cíl vyhrát a vyhnout se tak boji o sestup z tohoto výkonnostního koše. Hra se přelévala ze strany na stranu a byla dost neurovnaná. V 7. minutě dal jediný gól zápasu Martínek, který se dobře zorientoval v závaru před brankou, našel si opuštěný balónek a před odkrytou brankou se nemýlil. Poté si hosté chtěli vynutit tlak, což se jim nepovedlo a naopak tlačili borci z Kutné Hory, bohužel žádná střela se neujala a zápas skončil 1:0 pro Kutnou Horu.
Branky a asistence KH: Martínek
Bez vyloučení

Souboj o 3. místo:
FBC Kutná Hora – Floorball Club Falcon 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) hráno 3 x 10 min.
V první třetině se Kutná Hora ještě držela, stíhala se soupeřem běhat, hrála aktivně, a to se jí vyplatilo, v 6. minutě se prosadil Skřivánek 1:0. Po té soupeř zapnul na vyšší obrátky a Kutná Hora nestíhala, byl to souboj soupeře s výborně chytajícím Smítkou, který předváděl neuvěřitelné zákroky. Druhá a třetí třetina byla z pohledu Kutné Hory nejhorší za několik posledním zápasů. Soupeř dobře napadal, nevedla se rozehrávka, hráči se nevraceli z důvodu, že jim došly síly a soupeř trestal a zaslouženě vyhrál „jen“ 1:2, i když nebýt gólmana Smítky mohlo toho utkání skončit rozdílem minimálně o 5 branek. Bohužel během druhého utkání se zranil centr Krátký a ve třetím utkání se zranil obránce Láska. Hlavně v posledním utkání bohužel bylo vidět, že soupeř je úplně na jiné úrovní, něž Kutná Hora.
Branky a asistence KH: Skřivánek

Sestava Kutné Hory: Smítka – Špaček, Láska – Němec, Koller M. – Skřivánek, Krátký, Macál – Procházka, Smítka L., Koller P. – Marek, Kaván, Martínek.