Starší žáci FBC Kutná Hora v domácím prostředí vybojovali postup o koš výš

12. listopad 2014, 18:28
(aktualizováno: 12. listopad 2014, 18:32)

Kutná Hora - Starší žáci florbalového oddílu FBC Kutná Hora pořádali v sobotu domácí turnaj.

FBC Kutná Hora – Tatran Střešovice B 2:0 (2:0, 0:0) hráno 2x 10 min.
Už po 29 vteřinách se prosadil Šulc, kdy obešel dva protihráče a trefil se přesně nad brankařovu nohu. Ve 4. minutě utkání se znovu prosadil Šulc po výborné individuální akci. Kutná Hora měla po dobu celé první poloviny velký tlak, ale bohužel žádná střela se již neujala. Soupeř hrozil hlavně z protiútoků. Ve druhé části se obraz hry nezměnil, Kutná Hora dobývala soupeřovu branku, ale bohužel bez úspěchu.
Branky a asistence: Šulc (Tvrdík), Šulc
Vyloučení: 2:0. Bez využití

FBC Kutná Hora – Mladá Boleslav B 1:1 (1:0, 0:1) hráno 2x 10 min.
První třetina začala velký náporem Kutné Hory, ale bohužel i tutové šance nebyly využity. Až v 9. minutě se prosadil ze středu hřiště Krátký po přihrávce od Skřivánka. Od začátku druhé třetiny Kutná Hora měla tlak, bohužel ve 4. minutě soupeř vyrovnal po standardní situaci, po které neměl domácí gólman svědomí čisté. Poté si Kutná Hora vytvořila velký tlak, ale bohužel bez úspěchu.
Branky a asistence: Krátký (Skřivánek)
Vyloučení: 1:0. Bez využití

FBC Kutná Hora – AC Sparta Praha C  5:4pn (1:0, 0:2, 3:2-1:0) hráno 3x 10 min.
V tomto zápase šlo o postup do vyššího výkonnostního koše a ze začátku to bylo vidět. Utkání bylo bez tempa a oba týmy nechtěly udělat ze začátku chybu. V poslední minutě první třetiny měla Kutná Hora výhodu přesilové hry, obránce Tvrdík vystřelil z poloviny hřiště, brankař jeho střelu vyrazil jen k Šulcovi, který přihrál Krátkému a ten otevřel skóre zápasu. Do druhé třetiny Sparta vlétla, přitvrdila v osobních soubojích a Kutná Hora se skoro celou dobu jen bránila, a to se jí vymstilo, když v 5. minutě a o minutu později znovu vstřelila Sparta branku a otočila vývoj zápasu. Třetí třetina začala asi nejhůř, jak mohla, když už po 25 vteřinách Sparta zvýšila na 1:3. Trenéři se snažili své svěřence ještě nabudit, v první formaci Převrátil nahradil Skřivánka a hra ožila. Kutná Hora tlačila soupeře a právě první formace dvakrát udeřila, když se prosadil Krátký a Šulc a stav utkání byl 3:3. Bohužel Sparta vzápětí hned udeřila a v 6. minutě to bylo 3:4. V 9. minutě chytil brankář Smítka soupeřovu střelu, balónek dal Špačkovi, který na vlastní polovině obešel dva hráče a metr za polovinou hřiště vypustil střelu a stav byl 4:4. V normální hrací době se už skóre nezměnilo a na řadu přišly nájezdy.

Na první nájezd šel Špaček, bohužel přestřelil. Soupeře vychytal jistý Smítka. Druhý nájezd zahrával Šulc a s přehledem proměnil. Soupeř opět neproměnil a jela se poslední série nájezdů. Za Kutnou Horu šel kapitán Tvrdík a neproměnil. Rozhodující nájezd chytil brankář Smítka a mohla vypuknout postupová radost.

Branky a asistence: 2x Krátký (na obě Šulc), 2x Šulc, Špaček (Smítka)
Vyloučení 1:1. Využití 1:0

Sestava: Smítka M. (Zeman) - Tvrdík, Němec – Špaček, Láska – Šejvl, Převrátil – Šulc, Krátký, Skřivánek – Procházka, Koller M., Koller P. – Smítka L., Rejna.