Starší žáci FBC Kutná Hora v úvodním turnaji sezóny nezklamali

3. říjen 2014, 07:25
(aktualizováno: 3. říjen 2014, 07:25)

Benešov - Starší žáci FBC Kutná Hora v sobotu 27. září zavítali do Benešova, kde sehráli první turnaj v nové sezoně:

FBC Kutná Hora – FC Bučis team B 7:0 (5:0, 2:0) hráno 2x 10 min.

Hráči Kutné Hory do utkání vlétli a už v  čase 0:33 otevřel gólové hody Šulc. Kutná Hora hrála celý zápas do plných, soupeř po celý zápas jenom bránil, a když se vydal do útoku, Kutná Hora toho dokázala využít, z protiútoku 2 na 1 po přihrávce Skřivánka opět skóroval Šulc. V té samé minutě vstřelil gól Procházka po přihrávce Špačka. V polovině první třetiny opět z protiútoku po přihrávce Skřivánka zavěsil Krátký a v poslední minutě první třetiny se po individuální akci prosadil Šulc, takže první třetina skončila 5:0. Druhá třetina byla o dobývání soupeřovi brány, bohužel se dlouho hráči Kutné Hory nemohli prosadit až ve 3. minutě se znovu prosadil Šulc po přihrávce kapitána Tvrdíka. V čase 9:32 Špaček obešel dva hráče a po střele z otočky uzavřel skóre na 7:0.
Branky a asistence: Šulc 4 (Skřivánek, Tvrdík), Procházka (Špaček), Krátký (Skřivánek), Špaček.

FBC Kutná Hora – Tatran Střešovice Black 7:0 (3:0, 4:0) hráno 2x 10 min.
První třetina začala ještě lépe, než v prvním zápase, do skrumáže po buly vlétl Šulc, obešel jednoho hráče a tváři v tvář prostřelil brankaře, tento gól padl už po 4 vteřinách utkání. V 5. minutě z nulového úhlu po střele od mantinelu, kterou si brankař srazil do branky, se trefil Procházka po přihrávce Rejny. V 8. minutě po přihrávce Němce se po vytočení od mantinelu prosadil střelec dne Šulc a první třetina skončila 3:0. Druhá třetina začala opět dobře, když se 2. minutě trefil Koller. Poté hra ztratila tempo, až v 7. minutě po rozebrání soupeřovi obrany procedil míček mezi nohama brankaře Socha po přihrávce Skřivánka. Tento gól Kutnou Horu nabudil a soupeř vůbec nestíhal, tak se v 8. minutě prosadil opět Koller po přihrávce Němce. V poslední minutě po souhře Šulc Krátký skóroval první jmenovaný a uzavřel účet zápasu na 7:0.
Branky a asistence: Šulc 3 (Němec, Krátký), P. Koller 2 (Němec), Procházka (Rejna), Socha (Skřivánek).

FBC Kutná Hora – SK Florbal Benešov 2:5 (1:2, 0:1, 1:2) hráno 3x 10 min.
Souboj o postup do vyššího výkonnostního koše měl bohužel jasný průběh. Benešov Kutnou Horu tlačil, Kutnohoráci čekali na brejky, ve kterých bohužel nebyli moc úspěšní. V 6. minutě se Benešov ujal vedení. O minutu později rozhodčí neuznali regulérní gól Šulce, ten se zdravě naštval, vyhrál buly, oběhl branku a po vytočení se trefil ke vzdálenější tyči. Pak měl Benešov velký tlak, který gólově využil a postupně navyšoval skóre až na 1:4, poté vykřesal jiskřičku naděje Koller, ale tento gól padl až minutu před koncem. Kutná Hora ještě zkusila něco s výsledkem udělat, ale bohužel 15. vteřin před koncem Benešov uzavřel na 2:5 a zaslouženě vyhrál.
Branky a asistence: Šulc, Koller P.

Sestava FBC Kutné Hory: Smítka - Němec, Tvrdík - Socha, Špaček – Šulc, Krátký, Skřivánek – Procházka, Smítka, Koller P., Rejna.