Starší žáci florbalového klubu FBC Kutná Hora vybojovali zpět výkonnostní koš

9. únor 2015, 22:59
(aktualizováno: 9. únor 2015, 22:59)

Kutná Hora - Starší žáci florbalového oddílu FBC Kutná Hora sehráli v sobotu 31. ledna další porci mistrovských utkání v dosti zdecimované sestavě, kdy chybělo šest hráčů stabilní sestavy.

FBC Kutná Hora – FBŠ Bohemians Praha C 4:3 (2:3, 2:0); hráno 2x 10 min.
Do tohoto utkání vstoupila Kutná Hora dost vlažně, už po 46 vteřinách hry prohrávala 0:1. Odpověď Kutné Hory na sebe nenechala dlouho čekat a o minutu později vyrovnal po střele ze standardní situace muž tohoto zápasu Špaček po nahrávce Tvrdíka. Ve 3. minutě v oslabení se prosadil Kaván po skvělé střele ze středu hřiště. Kutná Hora měla sice více ze hry, ale nevyvarovala se chybám, v 7. minutě během 20 vteřin soupeř otočil vývoj skóre na 2:3. Ve druhé polovině se hra od kutnohoráků zlepšila, soupeře skoro k ničemu nepustili. Nejdříve ve 4. minutě vyrovnal Špaček. A minutu před koncem střelou od mantinelu se znovu prosadil Špaček a Kutná Hora vyhrála zaslouženě 4:3.
Branky a asistence K. Hory: Špaček (Tvrdík), Kaván (Špaček), Špaček, Špaček (Tvrdík). Vyloučení 1:0 (Socha). V oslabení 1:0.

FBC Kutná Hora – Tatran Střešovice B 7:0 (5:0, 2:0); hráno 2x 10 min.
Do tohoto zápasu Kutná Hora vlétla jako uragán a po pěti minutách hry svítilo na ukazateli skóre 5:0, když se prosadili 2x Socha a po jedné brance měli na svém kontě Martínek, Krátký a Marek. Zbytek první půlky Kutná Hora soupeře tlačila, ale všechny zbývající pokusy pokryl dobře chytající brankař Tatranu. Druhé části už chybělo tempo. Kutná Hora dost ubrala ze své snahy, ale ještě se stačila dvakrát prosadit po brankách Smítky a Marka.
Branky a asistence K. Hory: 2x Socha (Martínek, Procházka), 2x Marek (Tvrdík, Martínek), Martínek (Krátký), Krátký (Martínek), Smítka (Socha). Vyloučení 1:0 (Procházka).

FBC Kutná Hora – Mladá Boleslav B  3:4pn (1:1, 1:2,1:0); hráno 3x 10 min.
Kutná Hora se chtěla vrátit do vyššího výkonnostního koše, ze kterého minulý turnaj sestoupila a to se jí i přes prohru po nájezdech podařilo. V 6. minutě se nejdříve prosadila Mladá Boleslav, ale za pouhých 20 vteřin odpověděl střelou z vytočení Kaván. Ve druhé třetině se hra přelévala ze strany na stranu, šance střídala šanci a ve 3. a 4. minutě se prosadila Mladá Boleslav a odskočila do dvoubrankového vedení. Kutná Hora nesložila zbraně a v 8. minutě se prosadil znovu Kaván. Třetí třetina začala náporem Kutné Hory, bohužel se dlouho nemohla prosadit, až v 7. minutě se to podařilo, komu jinému, než Kavánovi a zkompletoval tak hattrick. V samostatných nájezdech Kutná Hora prohrála 1:2, ale díky tomu že ve vyšším výkonnostním koši je Mladá Boleslav A, tak postoupila Kutná Hora.
Branky a asistence K. Hory: 3x Kaván (Procházka, Tvrdík). Vyloučení 1:0 (Socha).