Starší žáci kutnohorské Olympie na závěr letošní florbalové sezony uspěli

26. duben 2013, 09:23
(aktualizováno: 26. duben 2013, 09:23)

Kostelec n. Č. l. - Starší žáci SKP Olympia Kutná Hora odjeli v neděli 24. dubna na svůj poslední turnaj v sezóně do Kostelce nad Černými lesy. Již tradičně se ve čtvrtém výkonnostním koši sešlo šest týmů. Kutná Hora se utkala dokonce o postup.

1. zápas: SKP Olympia Kutná Hora – FBC Kladno B 3:4 (1:2, 2:2)
Celý zápas odehráli hráči Kutné Hory ve velkém tempu, ale více štěstí měl soupeř. Jako první vstřelilo gól Kladno, ale Olympia dokázala odpovědět už za pouhých 15 sekund gólem Jana Vernera. Přesto ještě do přestávky opět prohrávala. Ve druhé části opět první gól vstřelil soupeř. Olympia odpověděla gólem Jiřího Petráska, kterým snížil skóre na rozdíl jediné branky. A zápas gradoval, kdy Kutná Hora zamkla Kladno doslova ve velkém brankovišti, z tohoto tlaku srovnal na 3:3 opět Jan Verner. Všichni už se spokojili s remízou, ale soupeř bohužel pouhých 8 vteřin před koncem rychlým protiútokem tyto vize zhatil.

2. zápas: T.B.C. Králův Dvůr – SKP Olympia Kutná Hora 2:5 (1:2, 1:3)
Do tohoto zápasu od první minuty vlétla Kutné Hora jako uragán a jen výborné zákroky gólmana soupeře držely ve hře, i přesto v první polovině Olympia vstřelila dva góly a soupeř z ojedinělé akce snižoval na 1:2. I druhá část byla v režii Olympie. Hned v úvodu druhé poloviny vstřelil gól Jiří Petrásek. Soupeř sice ještě jednou snížil, ale to bylo z jeho strany vše. Olympia přidala ještě další dva góly (Ondřej Schwarz a Robin Kačerovský) v posledních dvou minutách.

3. zápas (finále): SKP Olympia Kutná Hora – FbC Panthers 5:3 (3:2, 1:1,1:0)
Tímto zápasem si Olympia vydřela výhru nad velmi dobře hrajícím týmem Panthers. V první třetině se Olympia více prosazovala herně, ale soupeř dokázal držet tempo. První gól vstřelila Olympia již v 1. minutě, o tento gól se po pěkné kombinaci postaral Pavel Sikora. O chvíli později ho následoval Robin Kačerovský, který zvýšil na 2:0. Soupeřům se podařilo snížit na 2:1. Jiří Petrásek však rychle zareagoval a zvýšil stav 1. třetiny na 3:1. Soupeř se však nedal a snížil na 3:2. Druhou třetinu začala lépe Olympia, která zvýšila stav zápasu na 4:2 (Jakub Růžička). Poslední odpovědí soupeře byl gól v 5. minutě druhé třetiny. Třetí třetinu uzavřela Olympia gólem Robina Kačerovského, a tím si Olympia zajistila výhru. Tímto turnajem si SKP Olympia vybojovala postup do třetího výkonnostního koše!!!

Sestava K. Hory: Smítka Martin, Petrásek Jiří, Sikora Pavel, Špaček Simon, Kačerovský Robin,   Tvrdík Filip, Verner Jan, Dolejší Filip, Schwarz Ondřej, Růžička Jakub, Krátký Jakub, Vániš Michal, Masák Ondřej, Němec Jakub.