Starší žáci kutnohorskéOlympie si ve dvou zápasech s chutí zastříleli

8. únor 2012, 07:52
(aktualizováno: 8. únor 2012, 07:52)

Kutná Hora - |Mladé hráčské podhoubí florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora v sobotu předvedlo, že je na dobré florbalové cestě. Oba své soupeře přejelo rozdílem třídy a v tabulce pomalu stoupá vzhůru po počátečních zaváháních.

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Pitbulls Kolín 11:3

Mladíci z Kutné Hory do zápasu s blízkým Kolínem nastoupili velice dobře a hned ve třetí minutě se dostali do vedení gólem Ondřeje Shwarze. Kolín opětoval v 5. minutě srovnáním na 1:1, ale o pár vteřin později na to reagoval kutnohorský hráč Roman Martínek zvýšením na 2:1. Po celý zápas Olympii jistil brankář neuvěřitelnými zákroky. Bohužel trenér kolínského družstva za stavu 6:2 neudržel na uzdě své nervy a po rozhovoru s rozhodčím obdrželi jeho svěřenci dvouminutový trest za nesportovní chování. Tento trest následovalo vyloučení kolínského hráče, díky čemuž Kutná Hora hrála přesilovku pět na tři. Po prvním gólu, kdy rozhodčí vrátili do hry pouze jednoho kolínského hráče, chlapci nenechali druhého vyloučeného sedět beztrestně a opět proměnili. Zbytek zápasu již probíhal v poklidu a míček byl většinu hry na hokejkách kutnohorských hráčů. Osvědčil se i nový hráč David Jestříbek, který se ukázal jako velmi schopný a mnohdy fungoval jako výborná opora a dobře se začlenil do zdatné obrany, která nás celý zápas jistila. Hráči zahráli slušný zápas. Stále jsou zde ale nedostatky, které budou tým dále motivovat být lepší. Jediné, co trenéra osobně mrzelo, že novému hráči Kutné Hory Filipu Tvrdíkovi, který přestoupil právě z Kolína, několik jeho bývalých spoluhráčů nepodalo po zápase ruku.

Orka B Stará Boleslav – SKP Olympia Kutná Hora 1:13

Druhý zápas s Orkou zahájil velmi dobře zejména kapitán starších žáků J. Schwarz, když dvakrát vystřelil z dálky a po čtvrté minutě bylo skóre 2:0. Poté A. Tvrdík dvakrát utekl po pravé straně, předběhl obránce a nekompromisně jej potrestal zavěšením ke vzdálenější tyči branky. Olympia dále pokračovala v rychlé hře a doslova obránce přeběhala. Po první třetině vedla 6:0, nastoupila aktivně i do té druhé, kde se jí dařilo dále navyšovat skóre tak, že na jejím konci vedla již 8:0. Poslední třetinu Kutná Hora chtěla dokončit započaté, a to se podařilo s výsledkem 5:1. Po vyloučení J. Schwarze na dvě minuty, Orka zkusila ještě hru bez brankáře, ale nepovedlo se jim proměnit žádnou šanci. V napjaté chvíli od obránce Orky směrem do středu hřiště přišla nepřesná přihrávka, kde si sebral míček J. Schwarz a ze tří čtvrtin hřiště dal gól do prázdné branky. Konečné skóre znělo 1:13 pro úspěšné SKP Olympia Kutná Hora. Perfektní výkon předvedl po oba zápasy kutnohorský brankář, kterému patří největší dík.

Kutná Hora: Hartman Kryštof - Schwarz Jiří, Schwarz Ondřej, Páral Antonín, Kačerovský Robin, Rowe Adam, Kolibáš Jakub, Tvrdík Filip, Tvrdík Antonín, Bříza Stanislav, Martínek Roman, Jestříbek David, Sikora Pavel.

Družstvo starších žáků Olympie by chtělo upozornit na nekončící nábor nových hráčů do žákovských kategorií. Rodiče se mohou kdykoliv ozvat odpovědným osobám uvedeným na stránkách oddílu www.florbal-kh.cz