Starší žáci Olympie Kutná Hora začali další florbalovou sezonu v Kralupech

18. září 2013, 08:01
(aktualizováno: 18. září 2013, 08:01)

Kralupy nad Vltavou - Starší žáci oddílu SKP Olympia Kutná Hora začali jako první kategorie soutěžními zápasy v Kralupech nad Vltavou v sobotu 14. září 2013. V turnaji šesti týmů skončili čtvrtí a udrželi tak výkonnostní koš.

Skupina – 1. utkání:
Vosy Praha – SKP Olympia Kutná Hora    5:0
V prvním utkání letošní sezóny nastoupili starší žáci proti ambicióznímu týmu Vosy Praha. V první desetiminutovce se kutnohorští florbalisté prezentovali ustrašeným dojmem, a proto v půlce prohrávali 3:0. V druhé půlce zápasu se hra kutnohorských zlepšila, ale velice technický a důrazný soupeř přidal ještě 2 góly. Díky velmi dobře chytajícímu brankáři Smítkovi a zlepšenému výkonu obrany skončil zápas „jen“ 5:0.

Skupina – 2. utkání:
SKP Olympia Kutná Hora – FBŠ Bohemians B 2:1
Ke druhému – rozhodujícímu utkání skupiny nastoupili st. žáci proti FBŠ Bohemians B. Kutnohoráci pokračovali ve zlepšeném výkonu z předchozího utkání, který vygradoval v úvodní branku Dolejšího, který střelou tahem překvapil gólmana. Ve druhé půli měli hráči Olympie převahu, ale k brance to zprvu nevedlo. Až ke konci zápasu pěknou souhru beků zakončil Tvrdík střelou od půli hřiště. Po chvilce soupeř snížil a Kutná Hora se musela bát o výsledek. Díky gólmanovi a obranné práci celého mužstva se podařilo výsledek 2:1 ubránit.
Góly a nahrávky K. H.: Dolejší (Verner), Tvrdík (Procházka)

O 3. místo:
Orka Horní Počernice – SKP Olympia Kutná Hora 4:1
V posledním utkání st. žáci nastoupili proti Orce Horní Počernice. Ve velmi nevýrazném utkání se trenéři snažili oživit hru točením sestavy, avšak to vedlo pouze ke snížení stavu po individuální akci kapitána Vernera. Po třetinách (0:2, 0:1, 1:1) kutnohorští prohráli zápas 1:4 a v konečném umístění skončili na 4. místě.
Gól K. H.: Verner
Sestava: Smítka – Tvrdík, Němec – Novotný, Procházka – Verner, Dolejší, Schroller – Koller M., Krátký, Růžička – Koller P.