Starší žáci Olympie po dvou výhrách bojovali o postup ze skupiny!

6. listopad 2012, 15:11
(aktualizováno: 6. listopad 2012, 15:11)

Kladno - K dalšímu boji o body ve skupině D zajížděli starší žáci Olympie do Kladna. Po dvou turnajích, kdy svou čest hájily až v zápase o sestup a herní projev nebyl z nejlepších, se začalo snad blýskat na lepší časy.

FBC Kralupy nad Vltavou - SKP Olympia Kutná Hora 0:2
První soupeřem starších žáků byl tým FBC Kralupy nad Vltavou. Hráči Olympie vstoupili do hry daleko aktivněji a po třech minutách vedli o dvě branky, když oba góly vstřelil Pavel Sikora. Do poloviny zápasu byla Olympie lepší, ale poté soupeř přidal na tempu a své kvality musel prokázat i brankář Smítka, který si připsal první čisté konto za starší žáky, i díky němu zvítězila Kutná Hora v prvním zápase.

SKP Olympia Kutná Hora – ORKA 5:3
Na začátku zápasu byl aktivnější soupeř ze Staré Boleslavi, který hodně těžil i z výškové převahy svých hráčů. A protože Kutná Hora dobře bránila, soupeř počáteční tlak dokázal přetavit pouze v jeden gól. Hráče Kutné Hory zdravě nabudil a začali konečně hrát pohledný kombinační florbal. Jako správný kapitán se ukázal Vokřál, který během pěti minut zkompletoval hattrick a svůj tým vedl k druhému vítězství. Ostatní góly vstřelili Pavel Sikora a Martin Smitka. Výborně se uvedla i nová posila v bráně Ondra Masák.

O postup: SKP Olympia Kutná Hora – Tatran Střešovice B-Boys 4:7

Finálový zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a oba brankáři se po celé utkání v brance nenudili. Obě družstva se tlačila dopředu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Konečně začala dobře v obraně fungovat dvojice Novotný, Schwarz, která rozdávala útočníkům kvalitní přihrávky a nebála se útok i podpořit. Tři minuty před koncem za stavu 4:4 šel na branku nejprve osamocený Junek a poté i Kačerovský, nicméně brankář soupeře je fantasticky vychytal. A proto opět zafungovalo známé pravidlo: „Nedáš, dostaneš.“ Soupeř narozdíl od útočníků Olympie na druhé straně branku vstřelil. Poté na poslední dvě minuty zkusila Kutná Hora hru bez brankáře, která kýžený efekt nepřinesla, naopak soupeř ještě dvakrát skóroval do prázdné branky. Dva góly vstřelil Pavel Sikora, ostatní góly vstřelili Robin Kačerovský a Jiří Vokřál.

Sestava SKP Olympia Kutná Hora: Smitka Martin, Masák Ondřej - Novotný Jan, Růžička Jakub - Schwarz Ondřej, Tvrdík Filip -  Vokřál Jiří (C), Sikora Pavel, Kačerovský Robin - Junek Vít, Špaček Šimon, Dolejší Filip - Procházka Jakub, Chlumský Tomáš.