Starší žáci po boji na domácí palubovce udrželi výkonnostní koš

27. listopad 2013, 20:49
(aktualizováno: 27. listopad 2013, 20:49)

Kutná Hora - Starší žáci florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora v sobotu pořádali ve sportovní hale Bios domácí turnaj.

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Pitbulláci Kolín 1:4 (1:2, 0:2), hrací čas 2 x 10 minut
V první polovině mohli diváci sledovat vyrovnaný výkon, ale bohužel se Olympia nevyvarovala zbytečných chyb a prohrávala o dva góly. Před přestávkou stihl snížit na rozdíl jedné branky po krásné individuální akci Jan Verner.
 V druhé polovině se hráči Olympie snažili vyrovnat, mnohdy úplně zamkli soupeře, který jen vyhazoval. Ale tato hra nesla rizika protiútoků od soupeře a bohužel z těchto situací Olympie dvakrát inkasovala. Tohoto zápasu byla velká škoda, protože zápas byl hodně vyrovnaný a rozhodla jen větší produktivita střelby, se kterou se starší žáci potýkají celou sezónu.
Branka K. Hory: Verner (Novotný)

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Kladno B 2:2 (1:1, 1:1), hrací čas 2 x 10 minut
Olympia vstoupila do zápasu s jasným cílem, porazit soupeře z Kladna alespoň o dva góly, aby skončila ve skupině druhá a vyvarovala se tak zápasu o udržení, bohužel se to nepodařilo. V první polovině byla hra vyrovnaná, první udeřila Olympia, po individuální akci se prosadil J. Verner. Poté si Kladno vytvořilo tlak, který zúročilo ve vyrovnávací branku.
V druhé polovině se opakoval průběh první poloviny, po přihrávce Vernera se prosadil Šulc. Po tomto gólu začali rozhodčí nesmyslně pískat pro Kladno, a to si vytvořilo velký tlak a vyrovnalo na konečných 2:2.
Branky K. Hory: Verner, Šulc (Verner)

SKP Olympia Kutná Hora -  Tatran Střešovice B 4:2 (1:1, 3:0, 0:1), hrací čas 3 x 10 minut
Hráči Olympie nastoupili k rozhodujícímu utkání dne, v tomto utkání se mělo rozhodnout, kdo sestoupí z tohoto výkonnostního koše. Do první třetiny vstoupila Olympia velmi dobře, v půli druhé minuty šla do vedení po střele Jakuba Krátkého. Olympii vedení dlouho nevydrželo a Tatran hned po buly vyrovnal. Zbytek třetiny byl hodně vyrovnaný, ale skóre zůstalo 1:1.
Do druhé třetiny Olympia vstoupila také velmi dobře, když po dvou minutách začal střelecký koncert Patrika Šulce, který během čtyř minut stihl Tatranu vstřelit 3 branky a de facto rozhodl zápas.
Ve třetí třetině po vyloučení Tvrdíka a M. Kollera měl Tatran výhodu přesilové hry pět na tři, když už se blížil konec přesilovky, tak Tatran udeřil a snížil na 4:2. Ve zbývajícím čase třetí třetiny se Tatran snažil ještě s výsledkem něco udělat, ale díky dobře fungující obraně se mu to nepodařilo a zápas skončil spravedlivým výsledkem 4:2
Branky K. Hory: Krátký (Šulc), Šulc, Šulc (Verner), Šulc (Verner)

V tomto turnaji poprvé nastoupili za Olympii brankař T. Rowe, který hlavně v druhém a třetím zápase tým hodně podržel svými zákroky, a P. Šulc, který byl milým překvapením pro trenéry na to, že hrál první soutěžní zápasy se s tím popasoval hodně dobře a také rozhodl důležitý zápas o udržení s Tatranem. Ale celkově bylo vidět, že kluci začínají po nepovedeném začátku soutěže konečně pracovat jako tým.

Sestava Kutné Hory: T. Rowe - Š. Špaček, J. Novotný, F. Tvrdík, J. Němec  - J. Verner, P. Šulc, M. Koller, J. Krátký, J. Procházka, J. Růžička.