Starší žáci v Mladé Boleslavi prohráli až finálový zápas s Orkou Čelákovice

28. září 2018, 07:18

Mladá Boleslav - Starší žáci FBC Kutná Hora odehráli druhý soutěžní turnaj, ke kterému zamířili do Mladé Boleslavi.

FBC Kutná Hora x ACEMA Sparta Praha Barr 4:2
Branky KH: 2 Lukáš Martin (2 Matyáš Vašíček), Jan Kodaj, Adam Holub (Jakub Beil).
V první polovině zápasu hrála obě mužstva zodpovědně do obrany a snažila se, pokud možno, nepouštět soupeře do gólových šancí. Přesto se v první polovině dostali Kutnohorští do vedení po povedené akci Lukáše Martina a Matyáše Vašíčka.

Ve druhém poločase se hra otevřela na obou stranách. Z gólové přestřelky nakonec vyšla vítězně Kutná Hora. Výhru zpečetil Adam Holub, jenž poslal Kutnou Horu do dvoubrankového vedení gólem do odkryté klece.

FBC Kutná Hora x Technology Florbal MB White 6:3
Branky KH: 3 Matyáš Vašíček (2 Lukáš Martin), 3 Jan Kodaj (Šimon Trpišovský, Jan Novák).
První poločas zápasu byl pro diváky obou mužstev dozajista pěknou podívanou. Šance střídala šanci a oba týmy předvedly pěkné gólové akce. Hned v první minutě zápasu se dokázal prosadit Vašíček, který po kombinaci s Lukášem Martinem poslal Kutnou Horu do vedení. Do konce prvního poločasu padlo na obou stranách hřiště dohromady po třech gólech.

Ve druhé polovině se kluci z Kutné Hory zaměřili více na obranu a snažili se nepouštět soupeře do vážnějších a nebezpečných příležitostí. Díky vítězství postoupili nakonec do boje o celkové prvenství.

Finále: FBC Kutná Hora x Orka Čelákovice 1:7
Branky KH: Lukáš Martin (Matyáš Vašíček).
V souboji o první místo byly oba celky od úvodního hvizdu velice aktivní, o čemž svědčí téměř shodný počet střel na branku (24:26). Orka však své šance dokázala využít. Vzpruhou pro Kutnou Horu byl gól Lukáše Martina, který stáhnul náskok soupeře. Přesto bylo skóre po první polovině 1:3 ve prospěch Orky.

Všechny pokusy Kutné Hory během druhého poločasu na otočení zápasu skončily neúspěchem. Hra v obraně přestala být důsledná a hrál se spíše otevřený florbal „nahoru a dolů“, který zvládla Orka daleko lépe. Suma sumárum, Orka zaslouženě vyhrála.

Hodnocení trenéra Kutné Hory - Martin Zelený: I přes porážku ve finále bych chtěl kluky pochválit, neboť předvedli výborný a týmový výkon! Jsem rád, že k zápasům přistoupili zodpovědně a snažili se plnit všechny pokyny, ať už šlo o důslednou obranu či komunikaci. Rovněž chci poděkovat všem mladším žákům, kteří s námi jeli.