Strastiplná cesta florbalistů Jiskry do Berouna skončila vysokým vítězstvím a ziskem tří bodů

25. březen 2013, 21:53
(aktualizováno: 25. březen 2013, 21:58)

Beroun - Florbalisté Jiskry odehráli tentokrát pouze jedno utkání soutěže Praha-Střední Čechy - třída mužů divize B - sezóny 2012-2013, a to ve Sportovní hale Eden v Berouně, pořadatelem bylo družstvo FBK Sokol Dobřichovice. Na programu měli utkání s pořadatelským týmem FBK Sokol Dobřichovice.

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – FBK Sokol Dobřichovice  9:0 (7:0 0:0 2:0)

Jediný zápas měla sehrát zručská Jiskra třicet minut po desáté hodině s domácím družstvem FBK Sokol Dobřichovice, utkání však začalo o něco později. Důvodem pozdějšího zahájení byl požár autobusu a nehoda tří osobních aut na 43. kilometru D1, kdy se vytvořila několikakilometrová kolona a florbalisté Jiskry zde uvízli.

Úvod střetnutí začal pro zručské florbalisty dost nešťastně, v čase 0.32 byl vyloučen za sekání Jan Tůma. Hosté se v přesilovce k ničemu nedostali, ba naopak, mohli inkasovat po brejku Davida Náhlovského, brankář hostů Vít Rosol se ale překvapit nenechal. Co se nepovedlo Davidovi Náhlovskému, to vyšlo v čase 2.16, šestnáct sekund před skončením trestu, Petru Tvrdíkovi po přihrávce Jakuba Sedláčka – 1:0. Druhou branku vstřelil v čase 6.27 v přesilovce Václav Šimonic po perfektně rozehraném volném úderu Lubomíra Blehy – 2:0. O dvě minuty později již svítilo na ukazateli 3:0, příhru od zadního mantinelu od Jakuba Sedláčka uklidil do branky Víta Rosola příklepem Jan Tůma. Poté se dostali na dostřel branky Jakuba Malého hosté, Ladislav Špák neuspěl, Jakub Malý jeho šanci zmařil. Z protiútoku zvýšil skóre Jakub Sedláček po uvolnění Františka Jantače – 4:0. Po šesti dalších vteřinách se situace opakovala, tentokrát skóroval František Jantač, asistoval Jakub Sedláček – 5:0. V čase 10.30 se zapsal do listiny střelců podruhé Petr Tvrdík po příhře Luboše Vodrážky – 6:0. Brankostroj tím ale v první třetině neskončil. Půl minuty před koncem třetiny zavěsil potřetí Petr Tvrdík po přihrávce Davida Náhlovského – 7:0.

Druhá třetina již neměla v úvodu žádnou šťávu, domácí si sice vytvořili několik šancí, ale bez využití. V čase 17.08 byl vyloučen Luboš Drbal za opakované přestupky, hosté přesilovku nevyužili, velký podíl na čistém kontu měl zručský gólman Jakub Malý. Domácí poté opět vytvořili před brankou Dobřichovic střelnici, střely mířily nad branku nebo je zlikvidoval hostující brankář Vít Rosol. Dobřichovičtí také lépe bránili, místy s velkým štěstím. V čase 22.07 podnikli hosté brejk, do šance se dostal nejlepší střelec Marek Mojžíš (13 branek), Jakuba Malého ale nepřekonal. Brankář Zruče nad Sázavou udržel nulu na svém kontě i při sóle Ladislava Špáka v čase 22.37, když domácí špatně střídali. V poslední minutě druhé třetiny podnikli domácí několik útoků, ale zvýšit sedmibrankový náskok se již nepodařilo.

Třetí třetina začala velkou šancí zručské dvojice David Náhlovský – Petr Tvrdík, domácí poté nevyužili ani přesilovku po vyloučení Ladislava Špáka za bránění ve hře. Naopak při ní mohli inkasovat v čase 27.33, na dostřel se dostal Marek Mojžíš. Brankář Jiskry Jakub Malý si opět poradil. V čase 28.52 mohl vsítit svou čtvrtou branku Petr Tvrdík, nastřelil gólmana hostů. O patnáct sekund později se nemýlil František Jantač po přihrávce Davida Náhlovského – 8:0. Poté se mohli dostat do zápisu o utkání Petr Kratochvíl, Lubomír Bleha a Luboš Vodrážka. Jejich šance skončily na hrudi brankáře Víta Rosola nebo mířily mimo. V čase 33.53 se hosté vymanili z tlaku domácích, podnikli rychlou akci Ladislavem Špákem. Štěstí na jeho straně nestálo, Jakub Malý se překonat nenechal. Když svítilo na ukazateli času a skóre 11.11, prosadil se podruhé v tomto střetnutí Jakub Sedláček (pátý bod v utkání do statistik) po přihrávce Františka Jantače (čtvrtý bod v zápase) – 9:0.

Branky a asistence: Petr Tvrdík 3 (Jakub Sedláček, David Náhlovský, Luboš Vodrážka), Jakub Sedláček 2 (František Jantač 2), František Jantač 2 (Jakub Sedláček, David Náhlovský), Václav Šimonic (Lubomír Bleha), Jan Tůma (Jakub Sedláček). Vyloučení: 2/2. Rozhodčí: Michal Kokeš (Praha 620), Vojtěch Laštůvka (Slaný).

Sestava: Jakub Malý – Jan Tůma, Luboš Drbal - Lubomír Bleha, Kamil Bělina - Václav Šimonic, František Jantač, David Žamboch - David Náhlovský, Luboš Vodrážka, Petr Tvrdík © - Jakub Sedláček, Petr Kratochvíl.