Suverénní výkon pomohl kutnohorským juniorům ke druhému místu ve druhé lize

22. říjen 2014, 23:42
(aktualizováno: 22. říjen 2014, 23:42)

Praha - Na třetí turnaj jeli junioři FBC Kuná Hora do Prahy, kde je měl čekat těžký dvojzápas. Marodka se během čtrnácti dní téměř vyprázdnila, a tak se nebylo za co schovávat. Pokud Kutná Hora chtěla dokázat, že svůj útok na přední příčky myslí vážně, tento turnaj měl jasně ukázat, jak tomu doopravdy je.

FBC Havíři Kutná Hora – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:5 (3:2, 2:1, 4:2)
K prvnímu zápasu nastoupili hráči Kutné Hory proti pražským Vinohradům.  Od začátku bylo jasné, že to bude vyrovnaný zápas. Netrvalo dlouho a Havíře poslal do vedení Kareš po přihrávce Štiftera. O tři minuty později navýšil vedení Tvrdík střelou od půlky. Junioři FBC na hřišti určovali tempo hry, ale Vinohrady přesto dokázaly vyrovnat na 2:2. Před koncem první části poslal Kutnou Horu znovu do vedení Jedlička. Na začátku druhé třetiny Vinohrady znovu vyrovnaly. Kutná Hora tedy změnila rozestavení a herní systém a brzy z toho profitovala dvěma góly Kareše a Štiftera. Do konce druhé třetiny vyvíjela Kutná Hora tlak, ale žádná další branka už nepadla. Na začátku třetí třetiny se nechala Kutná Hora strhnout hrou soupeře a obdržela branku. Po faulu hráčů z Vinohrad bylo nařízené trestné střílení, které suveréně proměnil Martínek. Hráči Vinohrad byli odhodlaní dále bojovat o výsledek a dokázali využít početní převahy po nešťastném vyloučení Kutné Hory, jenže více toho nestihli. Před koncem třetiny dokázal dát Kareš gól do prázdné branky a konečnou podobu zápasu 9:5, dal svou střelou Martínek.
Vyloučení 2:0 Využití: 0:1
Branky KH: 2. Kareš (Štifter), 5. Tvrdík (Rowe), 14. Jedlička (Tvrdík), 20. Kareš (Štifter), 20. Štifter, 21. Petrásek (Tvrdík), 26. Martínek, 29. Kareš, 20. Martínek

FBC Havíři Kutná Hora - FBŠ Bohemians B 10:6 (2:1, 5:1, 3:4)
Do druhého utkání nastoupila Kutná Hora proti Bohemians. Zápas lépe začal pro Kutnohorské, když se prosadil Spurný. FBC bylo aktivnější a soupeř hrozil z rychlých protiútoků, jeden z nich se Bohemians podařilo proměnit a začínalo se znovu. Jenže na konci třetiny prokázal svůj přehled Spurný, pěknou přihrávkou našel Kareše a Kutná Hora vedla. Druhá část se ukázala jako rozdílová. Oba týmy již hrály druhé utkání, jenže junioři FBC mají za sebou výbornou letní přípravu, ze které mohou těžit, a to se projevilo, soupeř začínal být v soubojích pozdě a nestačil s Kutnou Horou běhat. FBC pokračovalo ve hře s aktivním napadáním a to neslo ovoce, druhou třetinu přejelo Bohemians 5:1. Do toho se proti ojedinělým akcím soupeře rozchytal Hetfleisch a proto na konci druhé třetiny svítilo na tabuli skóre 7:2. Do třetí třetiny se proto mohlo vstoupit s klidnou hlavou a mohly se zkoušet další herní varianty, což se nakonec projevilo na snížení skóre na konečných 10:6. Kutná Hora je po třetím turnaji na skvělém druhém místě 2. ligy juniorů a opět se ukazuje, že florbal v Kutné Hoře se dělá dobře, jen je stále nedoceněným sportem.
Branky KH: 8. Spurný (Štifter), 14. Kareš (Spurný), 16. Zelený (Spurný), 18. Kunášek (Martínek), 20. Kunášek (O. Schwarz), 24. Martínek (Štifter), 26. Martínek (Kunášek), 33. Kareš (Štifter), 37. Kareš (Štifter), 44. Rowe (Kunášek)

Kutná Hora: Dlouhý, Hetfleisch – Zelený, Tvrdík – Schwarz J., Schwarz O. – Kareš M., Spurný, Štifter – Rowe, Kunášek D., Martínek – Petrásek, Vokřál, Jedlička.