Světlým momentem zápasu s Vikingy byl premiérový gól nového hráče Olympie Kubelky

9. únor 2011, 15:39
(aktualizováno: 9. únor 2011, 15:39)

Praha - Junioři florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora se vydali na své další dvě mistrovská utkání do Prahy, kde změřili síly v Unihoc Aréně s týmy FBC Panters B a Viking group TJ Sokol Kobylisy.

SKP Olympia Kutná Hora - FBC Panters B 5:6 (3:0,1:4,1:2)

K. Hora: Hála (Strnad) - Rejna, J. Nosál - Chalupa, Jahoda - Kocian, Dus, Sochůrek (C) - Jaroš, Kubelka, Havlíček. Branky K. Hory: Kocian 2 (první bez, druhý gól Dus), Sochůrek 2 (Hála, Dus), Havlíček (Sochůrek).

Do utkání s FBC Panters B vstoupili lépe hráči Kutné Hory. Poté, co na soupeře vlítli a ukázali svojí sílu, vstřelil první branku do soupeřovy branky v 7. minutě Kocian a v dalším střídání po přihrávce Duse dopravil míček do branky opět ten samý hráč. Další gól se zrodil v 11. minutě, kdy brankář Hála vyslal kapitána Sochůrka a ten pohotovou střelou zakončil 3:0.

Ve druhé třetině přišlo to, před čím trenér hráče upozorňoval a soupeř snížil na 3:1. To se nelíbilo kapitánu Sochůrkovi a za 2 minuty vrátil Olympii tříbrankové vedení za asistence Duse 4:1. Hráči se nechali výsledkem ukolébat a polevili. Přišly nepřesnosti v obraně, chyběl důraz, čehož využil soupeř a začal pomalu snižovat na konečných 4:4. Tímto výsledkem skončila druhá třetina.

Do třetí třetiny nastoupili hráči obou týmů za nerozhodného stavu a začlo se od začátku. Toho využili hráči FBC Panters a po řadě nepřesností a nedůrazu před kutnohorskou brankou se poprvé v utkání dostali do vedení 4:5. Po chvíli bylo ještě hůře a soupeř odskočil o dva góly 4:6. To se hráčům Olympie nelíbilo a začal boj o vítězství. Ke konci třetiny, když už Olympie neměla co ztratit, byl odvolán z brány Hála a nastoupilo šest bojovníků do pole. Před vypršením hrací doby snížil Havlíček po přihrávce Sochůrka na 5:6, ale to bylo bohužel ze strany Kutné Hory vše a siréna oznámila konec zápasu.

SKP Olympia Kutná Hora - Viking group TJ Sokol Kobylisy 3:7 (1:4, 1:1, 1:2)

K. Hora: L. Nosál (od druhé třetiny Strnad) - Rejna, J. Nosál - Chalupa, Jahoda - Kocian, Dus, Sochůrek - Jaroš, Kubelka, Havlíček. Branky K. Hory: 6. Jaroš (Dus), 17. Sochůrek (Jaroš), 35 Kubelka (Havlíček).

Druhé utkání hrála Kutná Hora proti TJ Sokol Kobylisy. Již v druhé minutě Kobylisy vstřelily první gól do Nosálovy sítě 0:1. Zhruba po minutě hry vybojoval nájezd Kubelka, ale nařízený nájezd Jaroš neproměnil. Kutná Hora si poté vynutila tlak v početní převaze pět na čtyři, hráči Kobylis nadále chybovali, a tak Kutnohorští měli půlminutovou přesilovku pět na tři, kterou neproměnili. Po chybě v rozehrávce Kutné Hory se Kobylisy dostaly do protiútoku, který proměnily 0:2. Po faulu soupeře přišla další možnost přesilovky Kutné Hory, šestnáct vteřin před jejím koncem si Jaroš seběhl ke středu, kde dostal šikovnou přihrávku od Duse a tahem snížil na 1:2. Do konce první třetiny vstřelily Kobylisy ještě dva góly a upravily na nepříjemných 1:4.

V druhé třetině Kutná Hora vstřelila gól v páté minutě, kdy při standardní situaci po přiťuknutí Jaroše ukázal svůj dynamit kapitán Sochůrek, na který gólman Kobylis neměl šanci zareagovat, skončil v pravém horním rohu 2:4. V deváté minutě ale opět Kutná Hora špatně bránila a inkasovala na 2:5.

Ve třetí třetině Kutná Hora vyvinula dostatečný tlak na to, aby zápas otočila, ale když už měla šanci, gólman Kobylis byl připraven a své družstvo výborně podržel. A tak v sedmé minutě Kutná Hora opět po sérii chyb dostala od soupeře branku 2:6. Jediný světlý moment v zápase byl první gól nového hráče Kutné Hory Kubelky, který se po přihrávce Havlíčka nemýlil a snížil na 3:6. Finální úder zasadily Kobylisy Kutné Hoře 26 vteřin před koncem 3:7.